?> Greenpeace вважає новий саркофаг на ЧАЕС тимчасовим рішенням | «ПостЧорнобиль»
 
 

«ПостЧорнобиль»

Газета Всеукраїнської Спілки ліквідаторів-інвалідів "Чорнобиль-86". Всеукраїнський часопис для інвалідів Чорнобиля, ліквідаторів, чорнобилян.
21.04.2011, рубрика "Чорнобиль і світ"

Greenpeace вважає новий саркофаг на ЧАЕС тимчасовим рішенням

DW-WORLD.DE, 20.04.2011

ЧАЕС

ЧАЕС

Новий саркофаг над зруйнованим реактором ЧАЕС може захищати довкілля від радіоактивного пилу лише упродовж кількох десятиліть, потрібне рішення на тривалу перспективу, наголошують експерти Greenpeace.

Новий саркофаг над зруйнованим реактором Чорнобильської АЕС може захищати довкілля від небезпечного пилу, коли перше захисне покриття пошкодиться, лише  протягом кількох десятиліть. Про це йдеться у новому дослідженні, проведеному на замовлення міжнародної природозахисної організації Greenpeace.

Для спорудження  нового саркофагу зі сталі над зруйнованим реактором Чорнобильської АЕС міжнародна спільнота вже пообіцяла надати 854 мільйони євро. Частка Німеччини становить 60 мільйонів. За попередніми підрахунками, загалом на це потрібно більше півтора мільярда євро. Напередодні міжнародні донори оголосили  надати на подолання наслідків Чорнобильської катастрофи додатково 550 мільйонів євро.

Вилучити паливо

Згідно з експертними оцінками, донині в будівлі зруйнованого енергоблоку зберігаються до 95 відсотків ядерного палива. Greenpeace закликає міжнародну спільноту розробити план з вилучення небезпечних речовин. Як наголошує експерт організації Тобіас Мюнхмаєр, майбутня фінансова допомога має бути прив'язаною до виконання умов: «розробки концепції з вилучення і збереження високорадіоактивного палива з реактора, а також відмови від подальшої розбудови атомної енергетики в Україні».

За словами Мюнхмаєра, плани зі спорудження нового саркофагу є лише тимчасовим рішенням. Крім того, він піддав критиці політику міжнародної спільноти. «Держави надають багато грошей своїх платників податків для подолання наслідків Чорнобильської катастрофи і водночас вони дають нові імпульси для розбудови атомної енергетики в Україні. Це абсурд», - сказав експерт. Він додав, що замість того, аби підтримати перебудову застарілої української енергетичної системи, міжнародні інституції фінансують спорудження нових ліній електропередач, щоб у майбутньому експортувати до ЄС одержану від реакторів радянського типу електроенергію.

У середу (20 квітня), генеральний секретар ООН Пан Гі Мун, відвідуючи Чорнобиль, закликав до більш жорстких норм атомної безпеки у світі. Потрібно винести урок з катастроф на ЧАЕС та Фукусімі, наголосив генсек ООН, перебуваючи разом з українським президентом Віктором Януковичем та гендиректором МАГАТЕ  Юкіа Амано на відстані кількох сотень метрів від саркофагу на ЧАЕС.

Наталя Неділько /dpa, afp, ots, epd

Редактор: Роман Гончаренко

http://www.dw-world.de/dw/article/0,,15009933,00.html?maca=ukr-rss-ukrnet-ukr-all-3816-xml%20%D0%92%D1%85%D0%BE%D0%B4%D1%8F%D1%89%D0%B8%D0%B5X

Запись была опубликована: glavred(ом) Четверг, 21 апреля 2011 г. в 7:26
и размещена в разделе Чорнобиль і світ.
Вы можете следить за ответами к этой публикации через ленту RSS 2.0.
Вы можете оставить ответ или trackback с вашего сайта.

Оставить комментарий

 

Полный анализ сайта