?> Інформація ДСП ЧАЕС про виявлення дефектів зварних швів на металоконструкціях нової вентиляційної труби | «ПостЧорнобиль»
 
 

«ПостЧорнобиль»

Газета Всеукраїнської Спілки ліквідаторів-інвалідів "Чорнобиль-86". Всеукраїнський часопис для інвалідів Чорнобиля, ліквідаторів, чорнобилян.
28.08.2012, рубрика "Новини"

Інформація ДСП ЧАЕС про виявлення дефектів зварних швів на металоконструкціях нової вентиляційної труби

Офіційний сайт Чорнобильської АЕС, понеділок, 27 Серпня 2012

Роботи з будівництва нової вентиляційної труби (НВТ) виконуються в рамках контракту № SIP-9-1-002. Підрядник - Консорціум «Укриття» у складі ЗАТ «Атомстройэкспорт» (Росія) і ПАТ «Укренергомонтаж» (Україна), дата укладення контракту - 15.07.2010. В даний час роботи за контрактом не завершені в повному обсязі, НВТ знаходиться у стадії будівництва під відповідальністю Підрядника і не введена в експлуатацію.

У ході проведення чергового огляду НВТ персоналом авторського нагляду Проектувальника (консорціум КСК) було виявлено в цілому 14 дефектів у вигляді «волосяних» тріщин зварних з'єднань (деталь заводського виготовлення) фасонок (товщиною 12 мм) з трубою каркаса НВТ (діаметром 325 мм).

З метою забезпечення безпеки до повного з'ясування ситуації та усунення виявлених дефектів був обмежений доступ до конструкцій НВТ. Для запобігання можливого розвитку дефектів були просвердлені отвори на кінцівках тріщин; Проектувальник офіційним листом підтвердив, що просвердлені отвори не впливають на характеристики міцності (несучу здатність) металоконструкцій НВТ. На постійній основі ведуться геодезичні спостереження за станом металоконструкцій НВТ, а також візуальні спостереження за станом тріщин. На поточний момент ніяких відхилень не виявлено, розвитку тріщин не спостерігається.

Ситуація з визначенням стану опорного контуру НВТ, виявленням причин утворення тріщин і розробкою заходів щодо усунення дефектів поставлена під постійний контроль ГУП ПЗУ. На щоденній основі організовано проведення робочих зустрічей та обговорень поточного стану ходу робіт з представниками Підрядника і Проектувальника.

В даний час проводиться розслідування з визначення причин виникнення дефектів, в якому беруть участь Проектувальник, Підрядник і Замовник, до якого залучено деякі інститути, зокрема, Український науково-дослідний та проектний інститут сталевих конструкцій імені В.М.Шимановского і Інститут електрозварювання ім. Є.О.Патона НАН України.

Метою даного розслідування є не тільки визначення причин виникнення дефектів, але і проведення спеціальних досліджень, включаючи додатковий аналіз аеродинамічних ефектів для розробки заходів щодо усунення цих дефектів і забезпечення надійного та безпечного функціонування НВТ.

Довідково: Контракт на будівництво нової вентиляційної труби (НВТ) та супутніх систем другої черги ЧАЕС, необхідних для потреб споживачів: блоку №3, сховища рідких і твердих відходів і об'єкта «Укриття» - одна із складових проекту „План здійснення заходів на об'єкті „Укриття” (ПЗУ), який фінансується з коштів Чорнобильського фонду “Укриття”, розпорядником якого є Європейський банк реконструкції та розвитку (ЄБРР).

Нова вентиляційна труба являє собою металеву вежу висотою більше 50 м з розташованим на ній газовідвідним стовбуром діаметром 6 м. НВТ змонтована на існуючих залізобетонних конструкціях головного корпусу другої черги Чорнобильської АЕС.

Рішення про необхідність спорудження НВТ і демонтаж вентиляційної труби 2-ї черги ЧАЕС (ВТ-2) обґрунтовано у концептуальному проекті Нового безпечного конфайнмента (НБК) у зв'язку з тим, що існуюча ВТ-2 заважає насуванню НБК у проектне положення.

http://www.chnpp.gov.ua/index.php?option=com_content&view=article&id=218%3A2012-08-27-16-14-09&catid=37%3Aunion&Itemid=11&lang=uk

Запись была опубликована: glavred(ом) Вторник, 28 августа 2012 г. в 12:26
и размещена в разделе Новини.
Вы можете следить за ответами к этой публикации через ленту RSS 2.0.
Вы можете оставить ответ или trackback с вашего сайта.

Оставить комментарий

 

Полный анализ сайта