«ПостЧорнобиль»

Газета Всеукраїнської Спілки ліквідаторів-інвалідів "Чорнобиль-86". Всеукраїнський часопис для інвалідів Чорнобиля, ліквідаторів, чорнобилян.
05.06.2005, рубрика "Соціальне партнерство"

Команда – захоплення

57 медалей (28 – золотих, 22 – срібні та 7 – бронзових), два європейських та п’ять рекордів України.

З таким результатами українська паралімпійська збірна з плавання закінчила виступ у відкритому чемпіонаті Чехії по  плаванню серед спортсменів з вадами зору та опорно – рухомого апарату.

Турнір у  Чехії став традиційним і проходив з 8 по 13 червня вп’яте. Українські спортсмени приймають участь у турнірі вдруге. В турнірі брали участь спортсмени-паралімпійці 19 ведучих європейських країн: Англії, Росії та інших. До складу української збірної входило 28 спортсменів: поєднання досвіду та молодості зі Львова, Дніпропетровська, Донецька, Рівного, Луганська, Полтави та інших областей.

Основна мета турніру – отримання міжнародних ліцензії молодими спортсменами. Чемпіонат в Чехії – перший міжнародний турнір після паралімпійських ігор. Наші спортсмени змагалися на своїх основних дистанція. На високому рівні виступили наші досвідчені спортсмени. по чотири золоті медалі завоювали Віктор Смирнов та Юлія Волкова, встановивши при цьому два європейські рекорди (Юлія – 100 м в/ст., Віктор -100 м батерфляєм) Три золоті, одну срібну та одну бронзову медалі поклав у кошик збірної ще один призер афінської паралімпіади – Сергій Кліпперт. Три медалі золоту та дві – срібні завоював золотий медаліст Афін – Олександр Мащенко.

Непогано на турнірі показали себе молоді плавці. Так три медалі: 2 – золоті та 1 – срібну завоювала Сотська Ірина,  встановивши три  рекорди України.  По дві медалі завоював Ряднов Олександр (1 – срібна та 1 – бронзова) та Сироватченко Андрій (1 – золота, 1 – срібна).

На думку старшого тренера Геннадія Вдовиченка відновлення спортсменів після паралімпійських ігор пройшло нормально, і результати показані ними свідчать, що вони впевнено набирають потрібну форму.