?> Ірина Бикова рятує власну дитину | «ПостЧорнобиль»
 
 

«ПостЧорнобиль»

Газета Всеукраїнської Спілки ліквідаторів-інвалідів "Чорнобиль-86". Всеукраїнський часопис для інвалідів Чорнобиля, ліквідаторів, чорнобилян.
29.08.2004, рубрика "Соціальне партнерство"

Ірина Бикова рятує власну дитину, віддавши фрагмент власної печінки.

Нещодавно у київському інституті хірургії та трасплантології Академії медичних наук України проведена перша на теренах СНГ трансплантація фрагмента печінки 11-місячній Маргариті Биковій.

Унікальність цієї операції у тому, що проведена вона дитині вагою 5,9 кг, а ще у тому, що донором для Марго стала її власна мати – Ірина.

Ирина-и-Сушкевич

Маргарита народилася у знаменний для України день – 24 серпня 2003 року і важила 2460 грамів. Несподівано, на третій день після народження, у неї з’являється жовтушне забарвлення шкіри та слизистої оболонки. І лікарі ставлять невтішний діагноз – жовтушка новонароджених.

Крихітку кладуть до лікарні і починаються багаточисленні обстеження, а потім і операція. Але бажаного результату вона не дала. Порадившись, лікарі приймають рішення і виносять страшний вирок, який і оголошують батькам: у доньки гепатит з переходом у цироз, шансів на життя у неї немає. Незважаючи на це, дівчинку направляють до московського наукового центру здоров’я дітей Російської академії медичних наук.

Після обстежень, зроблених в центрі протягом тижня, лікарі ставлять новий діагноз: атрезія внутрішньопечінкових протоків і єдине радикальне рішення – трансплантація печінки. А батькам маленької пацієнтки пропонують два виходи: чекати, поки донька набере вагу (світова практика показала, що оперувати таких пацієнтів можна при вазі більше 8 кг, а у Марго – 5,9 кг), провести операцію в Бельгії, яка коштуватиме 85 тисяч євро.

Для батьків Марго - Ігоря та Ірини - така сума була нереальна і вони вирішили чекати, поки донька набере вагу, але натомість отримали нову проблему – почав розвиватися асцит.

На початку 2004 року дідусь Маргарити, Ігор Ковальов – головний будівельник фірми “Байкал”, яка, виконуючи Указ Президента України Леоніда Кучми ”Про підтримку Паралімпійської та Дефолімпійської підготовки, будує Центр Паралімпійської підготовки в Євпаторії – довідався, що вже майже рік у Києві роблять операції по трансплантації, але лише дорослим. А тут 6-місячна крихітка! Що ж робити?

І Ігор Олександрович звертається до народного депутата України, Президента Національного спорту інвалідів України, Валерія Сушкевича. Валерій Михайлович, розуміючи як ніхто інший, що таке інвалідність, вирішує допомогти Ігорю Олександровичу та маленькій Марго.

Але інструментом, який має інститут хірургії та трансплантології, оперувати таку крихітку неможливо і потрібно купувати нове обладнання. З допомогою “Фонду підтримки паралімпійського руху в Україні” на чолі з директором Олексієм Григоровичем Чебердою, який профінансував закупку обладнання на замовлення директора інституту Валерія Саєнка, придбали у Німеччині. Допоміг Фонд і у придбанні ліків для післяопераційного лікування Марго.

Підготовка до операції тривала три місяці. Після всіх обстежень колектив хірургів на чолі з Валерієм Саєнком приймає сміливе, безпрецедентне рішення: оперувати маленьку пацієнтку вагою 5,9 кг, а донором у неї буде її рідна мати – Ірина.

В середині червня дві бригади хірургів на чолі з Валерієм Саєнком та Олегом Котенком протягом 20 годин оперували матір, Ірину, та доньку, Маргариту.

Операція пройшла успішно і сьогодні мати та донька почуваються добре і вже повернулися до рідної домівки в Крим.

Так, завдячуючи трьом факторам: допомозі Президента Національного спорту інвалідів України Валерія Михайловича Сушкевича, який не задумуючись допоміг родині Бикових; фінансовій підтримці директора “Фонду підтримки паралімпійського руху в Україні” Олексія Григоровича Чеберди, який профінансував закупку обладнання для операції та ліків для Марго і її матері та Академії медичних наук України (підготовка матеріальної бази) і професіоналізму та сміливості колективу інституту хірургії на чолі з Валерієм Саєнком врятовано маленьку королеву Марго.

А ще ця операція довела, що необхідно і потрібно рятувати маленьких пацієнтів з подібним діагнозом. І маленька Маргарита, яка стала символом досягнень вітчизняної медицини, не остання, яка буде врятована руками хірургів- трансплантологів.

Свій перший рік народження Маргарита Бикова відзначатиме вдома в Криму, а хрещеним татом у неї став Валерій Михайлович Сушкевич – Президент Національного Комітету спорту інвалідів України.

Костянтин П’ЯТИЛЕТОВ,
Фонд підтримки паралімпійського руху в Україні,
Email: konstantynp@ukr.net

Надруковано «ПЧ» №8/2004

Запись была опубликована: (ом) Воскресенье, 29 августа 2004 г. в 11:49
и размещена в разделе Соціальне партнерство.
Вы можете следить за ответами к этой публикации через ленту RSS 2.0.
Вы можете оставить ответ или trackback с вашего сайта.

Оставить комментарий

 

Полный анализ сайта