?> ІV Координаційна Рада | «ПостЧорнобиль»
 
 

«ПостЧорнобиль»

Газета Всеукраїнської Спілки ліквідаторів-інвалідів "Чорнобиль-86". Всеукраїнський часопис для інвалідів Чорнобиля, ліквідаторів, чорнобилян.
05.03.2005, рубрика "Соціальне партнерство"

ІV Координаційна Рада

Едуард Кац: „Наше завдання – досягти, щоб Держава і суспільство повернули суспільні відносини і життя не тільки до норм права, але й норм моралі, зокрема і по відношенню до інвалідів-ліквідаторів”

11 березня 2005 року у місті Києві відбулася ІV Координаційна Рада (конференція) Всеукраїнської Спілки громадських об’єднань “Координаційна Рада громадських об’єднань інвалідів та постраждалих від Чорнобильської катастрофи”. Згідно встановленої квоти на Координаційну Раду мали прибути 27 представників організацій засновників та колективних членів Спілки. Фактично прибуло і зареєструвалося 24 особи.

Головуючим даного форуму було обрано представника Союзу організацій інвалідів України Долота Петра Карповича, секретарем – головного редактора часопису „Пост Чорнобиль” Колядіна Анатолія Федоровича.

Коордрада 1

Делегати конференції уважно заслухали доповідь голови Правління Каца Е.І.. Едуард Ісакович нагадав: що Спілка була зареєстрована 6 серпня 1996 року і в наступному році відзначатиме десятиріччя. Він сказав, що організаціями-засновниками були визначені конкретні завдання і вони відображені у Статуті Спілки. Це:

- налагодження взаємозв’язків і співробітництва, як серед чорнобильських громадських організацій так і з іншими організаціями інвалідів;

- захист прав і інтересів інвалідів Чорнобиля, надання їм правової допомоги;

- формування громадської думки та вплив на державну політику щодо інвалідів Чорнобиля.

Ці задачі є основними в діяльності Спілки, підкреслив голова Правління і згадав: „Ініційована нами перша в історії Чорнобильського руху демонстрація протесту в День незалежності, як і багато інших масових акцій, широко підтримувалися чорнобильцями. Саме Координаційна Рада ставала штабом по їх підготовці та проведенню. Більшість листівок, резолюцій, рішень зборів і мітингів готувалася нами. Завдяки нашій жорсткій позиції, неодноразово вдавалося не допустити прийняття анти-чорнобильських рішень. Неодноразово ми брали участь в акціях, які проводилися Союзом організацій інвалідів України. Ми за консолідацію інвалідного руху”.

Він також відмітив, що для тих, хто захищав суспільство від Чорнобильської біди, її трагічні наслідки не тільки в тому, що їм доводиться за це розплачуватися своїм життям і здоров’ям, але і в їх правовій незахищеності, у кабальній залежності людини від свавілля і беззаконня, у відсутності належної, обов’язкової відповідальності Держави, відомств і посадових осіб перед людиною за невиконання Конституції і законодавства.

І справді, щодо Чорнобильської катастрофи, то Владі вдалося досягти того, що суспільство взагалі не відчуває себе причетним до тих подій, тому і не виникає почуття вдячності тим, хто його врятував, почуття якогось боргу перед ними. Це дуже зручно, бо звільняє від будь-яких обов’язків відносно тих, хто постраждав, рятуючи це суспільство. Тому необхідність виконувати свої зобов’язання по відношенню до цих людей,  віддавати те, що належить їм по Конституції і законам, на жаль,  не скоро стане пріоритетом.

Наприкінці Едуард Кац промовив: „Наше завдання – досягти, щоб Держава і суспільство повернули суспільні відносини і життя не тільки до норм права, але й норм моралі, зокрема і по відношенню до інвалідів-ліквідаторів. І в цьому велику роль може мати наша газета.  Нами підготовлено аналіз порушень конституції і законів України щодо чорнобильців, інші аналітичні матеріали, які передані Міністру праці і соціальної політики, Прем’єр-Міністру, Президенту України. Ми вимагаємо від них вирішити ці питання, припинити фізичне знищення інвалідів-ліквідаторів. Ми пропонуємо шляхи здійснення цього і в цьому напрямі працюємо”. На наше звернення до Прем’єр-міністра вже доручення ряду міністерств і створена робоча група з нашою участю

Було заслухано голову Ревізійної комісії Вікторова О.І.. Він довів Координаційної Раді акт ревізії діяльності Спілки. Порушень фінансової дисципліни та інших порушень ревізійна комісія не виявила.

Було активне обговорення. Виступив головний редактор часопису Коордради „Пост Чорнобиль” Анатолій Колядін. Він доповнив доповідь голови Правління тим, що КООРДРАДА змогла утриматися від спокуси участі в різних політичних іграх і оцінив роботу громадської організації достатньою. Він також підкреслив, що ведеться прийом громадян, проводиться інформування через часопис „Пост Чорнобиль”. І призвав активізувати роботу по передплаті газети у своїх громадських організаціях та активно проводити роботу з організації корпунктів газети  в усіх регіонах України. Це необхідно для збільшення сфери впливу КООРДРАДИ і  для газети треба мати інформаційний матеріал із регіонів, а також мати зворотній зв’язок з читачем, закінчив свій виступ Анатолій Колядін.

Коордрада 2

Виступив Анатолій Бесселовський: Він звернув увагу керівників наших громадських організацій до таких фактів, як постійне зростання чисельності ліквідаторів за рахунок невідомих факторів. Навів приклад: чисельність учасників в ЛНА на ЧАЕС в Україні в радянські часи ще під час видачі ще перших посвідчень було 180 тисяч. Зараз в Україні 320 тисяч учасників ЛНА на ЧАЕС усіх трьох категорій. За рахунок чого?

На  ще одна обставину, яка свідчить про нерівність статусу ліквідаторів, звернув увагу делегат: Інваліди-чорнобильці в погонах мають статус інвалідів Великої Вітчизняної війни, а цивільні цього статусу не мають.  Але вони у більшості своєї працювали в ще більших радіаційних полях. Це, наприклад, шахтарі, метробудівці, будівники, експлуатаційники ЧАЕС. Це питання треба піднімати перед Урядом, закінчив свій виступ Анатолій Григорович.

Сєдих Юрій Іванович у своєму виступі підтримав головного редактора газети „Пост Чорнобиль” А.Колядіна в тому, що газета як інструмент роботи з громадськими організаціями має велике значення. Громадські організації повинні більш активно працювати з газетою, зокрема й через створення корпунктів у регіонах України. Коордрада проводить роботу по захисту прав чорнобильців на   високому рівні. Скажу відверто, закінчив свій виступ Юрій Іванович: „Це єдина така громадська організація в Україні”.

Долот Петро Карпович очолює Київську обласну організацію інвалідів ВГО „Союз інвалідів України”, є членом президії СОІУ. Він розповіі, як у свій час очолював Київську обласну організацію „Союз Чорнобиль України”. Але коли Юрій Андрєєв почав займатися політикою: створювати партію, він відразу пішов, тому що політика і робота з інвалідами не сумісні. Він також підкреслив, що керівництву КООРДРАДИ вдалось уникнути політики і вони активно займаються правозахисною діяльністю, а під час прийому громадян вони надають правову допомогу. Роботу правління він запропонував вважати задовільною.

Виступив Тишкевич А.А.: „Я очолюю громадську організацію, яка була самою першою організацією у Радянському Союзі. Це – Союз працівників Чорнобиля. Багато можна говорити про те, що вдалося зробити для чорнобильців, але я хочу зупинитися на проблемі, яка повинна хвилювати усі чорнобильські організації. По відношенню до чорнобильців зараз здійснюється геноцид. По-іншому назвати це не можливо. Яка зараз у чорнобильців пенсія? А медикаменти? В аптеках немає ліків по рецептах, немає ліків в лікарнях, немає безоплатних операцій для чорнобильців. Не проводиться рання діагностика чорнобильців по визначенню онкохворих на ранніх стадіях. Нам треба  об’єднати зусилля у боротьбі за свої права”.

Роботу правління він також запропонував вважати задовільною. Окремо відмітив: „Чесно кажучи, мене вражає подвиг Едуарда Ісаковича, коли він має таку хворобу, багато і корисно працює  у громадській організації. Треба йому допомагати”.

Виступив Батрак М.М.: „Дійсно зараз усі розуміють, що чорнобильський рух розрізнений, і це відчувається на наших справах. Чорнобильський закон фінансується лише на 20%. Треба знаходити порозуміння між лідерами громадських організацій і об’єднатися для захисту своїх прав.  Але Едуарда Ісаковича це не торкається, він робить усе для об’єднання чорнобильців”.

Закінчив виступи Бохонський В.Г.. Він  підтвердив виступ А. Тишкевича, коли в перші роки після аварії на ЧАЕС був членом його організації і до цього часу зберігає членський квиток Союзу працівників Чорнобиля. Але часи змінюються, промовив він: „На мій погляд, необхідно знаходити можливість фінансування громадських організацій, за рахунок програми „Турбота”, інших бюджетних програм”. Він також підкреслив факт того, що робота Коордради сконцентрована на захисті прав чорнобильців. Саме боротьба з порушенням прав чорнобильців вивела громадську організацію в лідери у справах по захисту чорнобильців.

Після обговорення і внесення доповнень була прийнята Постанова. Серед великої кількості пунктів треба зупинитися на декількох:

- Розробити та здійснити заходи, присвячені 20-й річниці від дня аварії на ЧАЕС, дня перемоги ліквідаторів – 14 грудня та 10-й річниці створення Спілки. Звернутися до Президента України з проханням офіційно визнати 14 грудня “Днем учасника ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС”;

- Активізувати пропаганду діяльності Спілки, зокрема й через газету “Пост Чорнобиль”;

- Провести роботу по створенню відділень Спілки з корпунктами газети “Пост Чорнобиль” в усіх регіонах України.

Потім відбулися вибори керівних органів. На посаду голови Правління – президента Спілки було одноголосно обрано Е. Каца. На посаду заступника голови правління – віце-президента Спілки також одноголосно було обрано Володимира Литвиненка.

Жваво проходило обговорення чисельності та складу Правління. Вперше при формуванні Правління спочатку визначався напрямок роботи, а потім на цю роботу підбиралася кандидатура. Зупинилися на 9 членах Правління. До складу Правління було обрано: Легкий В.І., Зенченко О.Ф., Бобровник Т.В., Мельник Л.П., Лукашенко П.Т, Колядін А.Ф., БохонськийВ.Г., Долот П.К., Пілецький В.В..

Членами ревізійної комісії було обрано: Вікторов О.І., Михайлівський В.М., Погасій П.П.

На цьому порядок денний зібрання було вичерпано і роботу ІV Координаційної Ради (конференції) Всеукраїнської Спілки громадських об’єднань “Координаційна Рада громадських об’єднань інвалідів та постраждалих від Чорнобильської катастрофи” завершено.

Побажаємо новому складу Коордради плідної роботи по захисту чорнобильців.

Анатолій КОЛЯДІН 

Надруковано  «ПЧ» № 3(15) березень 2005

Запись была опубликована: glavred(ом) Суббота, 5 марта 2005 г. в 16:34
и размещена в разделе Соціальне партнерство.
Вы можете следить за ответами к этой публикации через ленту RSS 2.0.
Вы можете оставить ответ или trackback с вашего сайта.

Оставить комментарий

 

Полный анализ сайта