?> Із дна Київського моря піднімають радіоактивний пісок | «ПостЧорнобиль»
 
 

«ПостЧорнобиль»

Газета Всеукраїнської Спілки ліквідаторів-інвалідів "Чорнобиль-86". Всеукраїнський часопис для інвалідів Чорнобиля, ліквідаторів, чорнобилян.
13.12.2010, рубрика "Дайджест"

У селищі Страхолісся Київської області з дна піднімають земснарядом радіоактивний пісок

3 грудня 2010

Про це сказав голова Асоціації риболовів України Олександр Чистяков в інтерв’ю газеті Вечірні Вісті.

За словами Чистякова, кілька років тому екс-глава Шевченківського району Віктор Пилипишин придбав півтора гектара розпайованої прибережної землі в Страхоліссі, однак оформив куплену землю на свого помічника на прізвище Кіт, - передає«Корреспондент».

«І стільки ж площі було ще намито. На сьогодні вже побудували міст до прилеглого острова. А тепер вирішили поглибити канал між островами для виходу яхти, адже акваторія там мілководна. Роботу земснаряду за допомогою УБЕЗ нам вдалося зупинити, оскільки будь-які роботи в природоохоронній зоні, якою є Страхолісся (це природне мілководне нерестовище), заборонені. Але це не зупинило чиновника: замість заарештованого і відбуксируваного на штрафмайданчик земснаряду сьогодні працює драглайн на понтонах», – розповів виданню Чистяков.

Крім того, за словами Чистякова, на дні водосховища лежить пісок, який після вибуху ЧАЕС отримав дозу радіації. За словами Чистякова, колись це була поширена інформація. З часом небезпечні поклади покрилися шаром мулу. Однак під час проведення намивних робіт радіоактивний пісок оголюють і піднімають на поверхню. Більше того, самі береги «створюють» з цього матеріалу.

«У нас звикли вимірювати бета-і гама-випромінювання, абсолютно не беручи до уваги альфа-випромінювання, яке не має періоду розпаду. Тому категорично не можна було чіпати донний пісок, який містить величезну дозу альфа-випромінювання. Це призведе не тільки до збільшення фону в конкретній місцевості. Витягнутий на поверхню і висохлий радіоактивний пісок рознесеться вітром по великій площі. Практично, по всій Україні!», – розповів Михайло Курик, директор Інституту екології людини.

http://zik.com.ua/ua/news/2010/12/13/261580

Запись была опубликована: glavred(ом) Понедельник, 13 декабря 2010 г. в 20:28
и размещена в разделе Дайджест.
Вы можете следить за ответами к этой публикации через ленту RSS 2.0.
Вы можете оставить ответ или trackback с вашего сайта.

Оставить комментарий

 

Полный анализ сайта