?> Колегія Мінпраці обговорила стан оздоровлення громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи | «ПостЧорнобиль»
 
 

«ПостЧорнобиль»

Газета Всеукраїнської Спілки ліквідаторів-інвалідів "Чорнобиль-86". Всеукраїнський часопис для інвалідів Чорнобиля, ліквідаторів, чорнобилян.
24.09.2010, рубрика "Новини"

Колегія Мінпраці обговорила стан оздоровлення громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи

24 вересня 2010  

Стан оздоровлення громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи, сьогодні обговорили члени колегії Мінпраці, виїзне засідання якої відбулося в АР Крим під головуванням першого заступника Міністра праці та соціальної політики України Лідії Дроздової.

Заступник Міністра Анатолій Дзюбак у своїй доповіді підкреслив, що серед питань збереження та відновлення здоров’я постраждалого внаслідок аварії на ЧАЕС населення належить організації оздоровлення, яке є ключовим напрямом соціального захисту цієї категорії громадян.

За інформацією урядовця, право на пільгове забезпечення путівками для санаторно-курортного лікування у 2010 році має 2 254 471 громадянин, у тому числі 498 409 дітей. Скористалися своїм правом та подали заяви у встановленому законом порядку до регіональних управлінь праці та соціального захисту населення 364 417 осіб, що становить 16,2% від загальної кількості осіб, що мають таке право.

„Для фінансування потреб громадян, які подали заяви, необхідно близько 1,399 млрд. гривень. Державним бюджетом на 2010 рік на фінансування оздоровчої кампанії передбачено лише 382,9 млн. гривень, що становить лише 27,4% від потреби. Порівняно з 2008 і 2009 роками фінансування збільшилося на 52,9 млн. гривень, але при загальному зростанні цін та показників інфляції таке додаткове фінансування не дозволяє суттєво збільшити кількість закуплених путівок”, - сказав Анатолій Дзюбак. За його словами, для реалізації програми 65% виділених бюджетних асигнувань було спрямовано на закупівлю путівок для постраждалих дітей, решта – для дорослих.

Водночас заступник Міністра зазначив, що у зв’язку з порівняно пізнім прийняттям бюджету на 2010 рік (у квітні ц.р.) процес закупівлі путівок та їх остаточний розподіл між адміністративно-територіальними одиницями вдалося завершити тільки у першій декаді серпня. Перші заїзди відбулися вже 9 серпня і до кінця місяця оздоровлено 11 985 дітей. До кінця ІІІ кварталу буде оздоровлено 31 204 дитини, що становить 43,7% від загальної кількості закуплених путівок, та 11 000 дорослих (34%). Решта дітей та дорослих будуть оздоровлені до кінця календарного року.

У Мінпраці вважають, що позитивним проявом оздоровчої кампанії 2010 року є збільшення кількості закуплених путівок для санаторно-курортного лікування інвалідів-спинальників із числа постраждалих внаслідок Чорнобильської катастрофи - на 48% більше порівняно з попереднім роком, але, на жаль, це задовольняє потребу у закупівлі путівок для цієї категорії громадян лише на 28%.

За словами Анатолія Дзюбака, серед проблем, що особливо сьогодні хвилюють, – невизначеність на законодавчому рівні щодо встановлення розміру та можливостей грошової компенсації  при невикористанні путівок  на оздоровлення, застарілість матеріально-технічної бази санаторно-курортних закладів, яка безпосередньо впливає на якість послуг під час перебування у цих закладах. Вимагає удосконалення й нормативно-правова база. Над розв’язанням цих питань у Мінпраці вже працюють.

Крім того, заступник Міністра зазначив, що не достатньо урегульованим залишається питання контролю за виконанням укладених договорів про закупівлю послуг з санаторно-курортного лікування громадян, оскільки у Міністерства не вистачає ресурсу для організації постійного поточного контролю за якістю послуг безпосередньо під час перебування громадян у оздоровчих закладах. Такі перевірки здійснюються досить рідко та вибірково. У 2010 році розроблено договори про закупівлю послуг, які передбачають досить жорсткі штрафні санкції за порушення встановлених вимог. Крім того, для підвищення відповідальності переможців торгів та контролю за якістю їх послуг після укладення договорів планується залучення до цього процесу представників громадських організацій, зокрема, й Громадської ради при Мінпраці,

„Вважаю, що нам уважніше слід знайомитися із відгуками та пропозиціями громадян, враховувати їх побажання, - підкреслив Анатолій Дзюбак. - Безумовно, у нас є ціла купа листів вдячності, але є й негатив. Це – ті питання, які треба вирішувати. І серед основних я би назвав питання  проведення тендерів по придбанню путівок. Необхідно враховувати усі позитивні надбання, а вони є, і на майбутнє - а вже у листопаді почнуться нові торги на новий рік – треба, щоб усі негаразди  із санаторно-курортним лікуванням було ліквідовано».

http://www.mlsp.gov.ua/control/uk/publish/article?art_id=114135&cat_id=107177

Запись была опубликована: glavred(ом) Пятница, 24 сентября 2010 г. в 18:52
и размещена в разделе Новини.
Вы можете следить за ответами к этой публикации через ленту RSS 2.0.
Вы можете оставить ответ или trackback с вашего сайта.

На сообщение "Колегія Мінпраці обговорила стан оздоровлення громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи" Один комментарий

  1. Валентина сказал(а):

    Не верю ни одному слову, я за 24 года не получила ни одной путёвки! Всё делается так, чтобы не дать, идут на всякие ухищрения. А пусть ДЗЮБАК отдохнёт на 95 грн, которые дают на оздоровление вместо путёвки.

Оставить комментарий

 

Полный анализ сайта