?> Колегія Мінсоцполітики проаналізувала результати перевірок щодо правильності визначення статусу “чорнобильців” | «ПостЧорнобиль»
 
 

«ПостЧорнобиль»

Газета Всеукраїнської Спілки ліквідаторів-інвалідів "Чорнобиль-86". Всеукраїнський часопис для інвалідів Чорнобиля, ліквідаторів, чорнобилян.
18.12.2010, рубрика "Новини"

Колегія Мінсоцполітики проаналізувала результати перевірок щодо правильності визначення статусу "чорнобильців"

17 грудня 2010

Сьогодні під головуванням Віце-прем’єр-міністра України – Міністра соціальної політики Сергія Тігіпка відбулося засідання колегії Мінсоцполітики. Розглядалися результати здійснення перевірок виконання вимог Закону України „Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи” щодо правильності визначення статусу осіб, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи, надання пільг та компенсаційних виплат органами праці та соціального захисту населення протягом 2010 року.

Доповідав питання заступник Міністра Костянтин Ващенко. Урядовець зазначив, що з 2004 року Міністерство є головним органом у системі інших центральних органів виконавчої влади щодо забезпечення реалізації державної політики у сфері соціального захисту громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи. Станом на 01.01.10 в Україні чисельність громадян, які мали статус постраждалих внаслідок Чорнобильської катастрофи, та громадян, що мали право на пільги, передбачені законодавством, становила 2 млн. 254 тис. 471 особу, з яких майже 500 тисяч - діти. Із цієї кількості постраждалих - майже 111 тис. інвалідів, інвалідність яких пов’язана з Чорнобильською катастрофою.

„Визначення статусу постраждалих осіб та видача відповідних посвідчень – питання, яке перебуває під особливим контролем Міністерства. Його фахівцями, зокрема й Департаменту соціального захисту громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи, кожного року проводяться планові перевірки виконання вимог чорнобильського законодавства, організації роботи в регіональних управліннях праці та соціального захисту населення. Ці перевірки засвідчують, що багато справ, відповідно до яких у попередні роки громадянам було встановлено статус постраждалих внаслідок Чорнобильської катастрофи, потребують перегляду”, - сказав заступник Міністра.

Він також наголосив, що, в порівнянні з минулими роками, ситуація щодо порушень вимог законодавства в питанні правильності призначення пільг та проведення компенсаційних виплат, доплат та допомог значно покращилася. Порушень стало менше, підвищився кваліфікаційний рівень фахівців, які займаються питаннями соціального захисту постраждалих громадян, але викликає стурбованість питання визначення статусу постраждалих осіб.

„Кожного року сотням громадян вперше встановлюється статус учасника ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС. І це майже через 25 років після аварії”, - зазначив заступник Міністра. Він також поінформував, що при Міністерстві діє спеціальна міжвідомча Комісія зі спірних питань, яка об’єктивно розглядає сотні справ за рік, і багатьом громадянам вперше встановлюється статус учасника ліквідації аварії на ЧАЕС. На регіональному ж рівні є різні підходи до цього питання.

Так, за словами Костянтина Ващенка, згідно з чинним законодавством Комісія приймає остаточне рішення щодо визначення статусу осіб, які брали участь у ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС, але подекуди в деяких регіонах  беруться під сумнів її рішення та зволікають з видачею посвідчень. Трапляються й випадки, коли статус „чорнобильця” надається місцевими фахівцями неправомірно.

„Хочу зауважити, що всі фахівці регіональних управлінь сумлінно виконують свою роботу, і помилки, які трапляються, на нашу думку пов’язані ще й з тим, що у деяких районах кількість постраждалих громадян дуже велика, а окремий відділ або хоча би сектор по роботі з цією категорією відсутні. Враховуючи, що чорнобильське законодавство дуже складне, виникають і відповідні проблеми у роботі”, - сказав заступник Міністра.

При цьому він підкреслив, що Міністерство в наступному році має намір посилити контроль за роботою в регіонах з чорнобильських питань. Водночас його спеціалісти готові плідно співпрацювати з регіональними управліннями, надавати допомогу з різних питань для поліпшення роботи у соціальному захисті „чорнобильців”.

Після детального обговорення колегія прийняла відповідне рішення з цього питання.

Офіційний сайт міністерства соціальної політики України,

http://www.mlsp.gov.ua/control/uk/publish/article?art_id=119779&cat_id=107177

Запись была опубликована: glavred(ом) Суббота, 18 декабря 2010 г. в 3:22
и размещена в разделе Новини.
Вы можете следить за ответами к этой публикации через ленту RSS 2.0.
Вы можете оставить ответ или trackback с вашего сайта.

Оставить комментарий

 

Полный анализ сайта