?> КОЛЕКТИВНЕ ЗВЕРНЕННЯ! | «ПостЧорнобиль»
 
 

«ПостЧорнобиль»

Газета Всеукраїнської Спілки ліквідаторів-інвалідів "Чорнобиль-86". Всеукраїнський часопис для інвалідів Чорнобиля, ліквідаторів, чорнобилян.
18.04.2012, рубрика "Соціальне партнерство"

КОЛЕКТИВНЕ ЗВЕРНЕННЯ!
№ 10/04/12-01 від 10 квітня 2012р

Віце-Прем’єр-міністру, Міністру
соціальної політики України
Тігіпко С.Л.

Шановний Сергію Леонідовичу!

Ми, учасники Всеукраїнського круглого столу, керівники громадських чорнобильських організацій,  виражаючи позицію членів наших організацій, звертаємось до Вас з заявою, про те, що існує загроза запровадження корупційної складової по бюджетній програмі: «Окремі заходи Всеукраїнських громадських організацій по соціальному захисту громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи» (далі Програми), а фактично програми  надання  медичної допомоги, яку на протязі понад 11 років, з 1999 року по 2011 рік, «відпрацював» і запровадив через головного розпорядника коштів МНС України,  Президент ВГОІ «Союз Чорнобиль України» Ю.Андреєв, і тепер намагається її запровадити через Мінсоцполітики України та Державну службу з питань інвалідів та ветеранів.

Багаторічна боротьба  чорнобильських організацій з цим злом, адже результатом такої «діяльності» у 1999-2005 роках стало порушення кримінальної справи СБУ України про викрадення  бюджетних коштів, та складені АКТи ГоловКРУ від 9.12.04 №04-14/317 та від 10.01.05 №04-14/6, про нецільове використання бюджетних коштів, які долучені до кримінальної справи.

З прийняттям змін до Кримінального Кодексу України, ці дії підпадали під дію 210-211 статей, якими вводилась кримінальна відповідальність за нецільове використання бюджетних коштів.

Щоб зберегти напрацьовані схеми відмивання коштів та «узаконити» їх ВГО «Союз  Чорнобиль України»(далі «Союз»), було «вжито заходи» та пролобійовано прийняття Постановами  КМ України нового Порядку, який діяв до 2011 року,  чим  створювалась можливість здійснювати  відшкодування витрат,  за проведене лікування у вибраних «Союзом» приватних  медичних закладах,  вибраних  окремих пацієнтів.

Кримінальна справа про  викрадення бюджетних коштів «Союзом»,   порушень та зловживань з бюджетними коштами, розслідування по якій велось до 2007 року,  було припинено по заяві Ю.Андреєва з застосуванням «телефонного права».

Практично усі  виділені кошти «Союз» направляв у приватні  медичні заклади, жодний державний спеціалізований медичний заклад, який визначений  Постановою КМУ №1218 від 04.10 1996р., кошти на лікування чорнобильців не отримував, хоч у цих  закладах  лікуються десятки тисяч інвалідів, які потребують оплати лікування, ліків.

Найбільшою «популярністю» у «Союзу», користується приватна фірма МПП «Істина», Істина-Чернігів», та її клони з назвою «МАГ», за усі роки, крім періоду 2005-2006 років (даних немає), їм перераховано понад 2 млн. гривен.

Кошториси,  які складаються за двосторонніми  угодами, містять нереальні величини тарифів на послуги,  так наприклад, у кошторисі на лікування  в обсязі понад 95 тис гривень, вартість двох консультацій  становить 11000 гривень, за один курс лікування, та  понад  60 відсотків кошторису, становлять консультації та огляди інших  фахівців.

«Союз» має низку постійних «пацієнтів», яким здійснювалась оплата тривалий час, зокрема, на підставі недостовірних, підтасованих документів, у тому числі без медичних направлень чорнобильських спеціалізованих закладів, адже пацієнтів за коштами до «Союзу» направляла гендиректор «Істини» Лущик У.Б.

Так, на лікування  пацієнтів Т.. В.М м.Київ, постраждалий 2 кат., за зазначені роки було перераховано  цій фірмі  понад 200 тисяч гривен., Д…. В.О кат. 4 м.Фастів, наприкінці 2011 року, після відновлення схеми,-94800 грн, С….В.В кат 2 м.Фастів-97035 грн, Б…. О м.Житомир ,-145000 тис.грн, С…..О.Ф. кат.2 Фастів-98400 грн, та ще 10-12 пацієнтам суми від 20000 до 75000 тис.грн.

Кошти направлялись також на зубопротезування із дорогоцінних матеріалів «своїм»- друзям, наближеним, секретарям, їх родичам, навіть всупереч рішенням Наглядової ради, яка не давала згоди, наприклад на оплату 19080 грн. в ФОП Ходаков на зубопротезування  Я…. В.В  дорогоцінними матеріалами.

Тільки тепер  маючи можливість проаналізувати і узагальнити інформацію та документи  за період з 1999 року по 2011 рік включно, можна стверджувати, що на протязі усіх цих років  ВГО «Союз Чорнобиль України», далі «Союз», створювалась, «вдосконалювалась» та реалізовувалась система задоволення особистих потреб та інтересів Президента Ю.Андреєва, корпоративних  потреб керівної верхівки «Союзу» (окремих наближених членів Президії, Центральної ради), наближених  до «благодійника»  чорнобильців, які отримували медичну допомогу  від  самого «благодійника» за бюджетні кошти Ю.Андреєва, та створювали умови для відмивання  коштів  через  приватні фірми, які   задіяні  в корупційних схемах.

Численні звернення громадськості до найвищих посадових осіб  Держави з вимогами припинити бюджетне фінансування по цій програмі, або усунути механізми  корупції, з   відомих  причин, не призвели до бажаних результатів, тому  потрібно зараз, при передачі програми до Мінсоцполітики усунути наявні недоліки, та не робити Міністерство заручником  кримінально-корупційного «досвіду» ВГО «Союз Чорнобиль  України».

Можливо  вести розмови про боротьбу з проявами корупції, але практично, в той же час сприяти запровадженню корупційних схем, приймаючи відповідні нормативно-правові акти.

Враховуючи виявлені невідомі Вам раніше зловживання та ознаки корупційних дій ВГО «Союз Чорнобиль України з бюджетними коштами, просимо Вас:

відмінити  Ваше  рішення, що  до завдання по  підготовці Постанови КМУ по внесенню змін до Постанови КМУ № 176, на вимоги Ю.Андреєва, по збереженню  корупційної системи управління цією програмою;

покласти край зловживанням та корупційним схемам, запровадити систему управління виділеними бюджетними коштами в обсязі 3 млн. грн. на відшкодування витрат на лікування «чорнобильців»,  відповідно чинному законодавству,  розподіливши кошти по регіонам пропорційно кількості інвалідів, та статистці МОЗ по окремим виділеним  захворюванням;

передбачити фінансування послуг на лікування, перш за все в спеціалізованих лікувальних закладах для чорнобильців, а також за їх направленнями в медичні заклади державної форми власності,  в  першу чергу для лікування інвалідів, та дітей, захворювання яких пов’язано з Чорнобильською катастрофою;

фінансування  здійснювати  виключно через державні фінансові установи, громадські організації не повинні бути платниками  за послуги по лікуванню, а приймати участь у визначенні хворих, які найбільш потребують допомоги, та здійснювати громадський контроль за виконанням встановлених норм.

Голосували всі учасники, підписано понад 40.

Запись была опубликована: glavred(ом) Среда, 18 апреля 2012 г. в 23:47
и размещена в разделе Соціальне партнерство.
Вы можете следить за ответами к этой публикации через ленту RSS 2.0.
Вы можете оставить ответ или trackback с вашего сайта.

На сообщение "КОЛЕКТИВНЕ ЗВЕРНЕННЯ!" 2 комментария

  1. Сергей сказал(а):

    Вор должен сидеть в тюрьме!

  2. BarsViNi сказал(а):

    Я инвалид 2 группы ЧАЕС пришел протезироваться в зубную районную поликлиннику, сказали даем 200 гривен на коронки в порядке очереди один раз в 10 лет. Металокерамику не ставим, доплату на керамику не даем. А в союз чернобыле денег нет, ждите очереди в поликлинике. А вы пишите за такие суммы.

Оставить комментарий

 

Полный анализ сайта