?> Компенсації чорнобильцям: пошук виходу з глухого кута | «ПостЧорнобиль»
 
 

«ПостЧорнобиль»

Газета Всеукраїнської Спілки ліквідаторів-інвалідів "Чорнобиль-86". Всеукраїнський часопис для інвалідів Чорнобиля, ліквідаторів, чорнобилян.
25.09.2011, рубрика "Наше право"

Компенсації чорнобильцям: пошук виходу з глухого кута

Розглянуто Колегією Рахункової палати 10.08.2011

Прес-служба Рахункової палати

Враховуючи актуальність проблеми соціального захисту громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи, Рахунковою палатою проведено аудит ефективності використання коштів державного бюджету в 2009-2010 роках, призначених на компенсації за заподіяну здоров'ю шкоду та допомогу на оздоровлення, у разі звільнення з роботи громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи.

Колегія Рахункової палати зазначила, що створена Мінсоцполітики система виплати таких компенсацій та допомоги є неефективною, базується на нормативно-правових актах, які не відповідають вимогам закону «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи», що призводить до порушення їхніх конституційних прав на соціальний захист.

Ці обставини є причиною масових звернень чорнобильців до судових органів з вимогами про виплати недоотриманих компенсацій та допомоги. Сума коштів, які державі належить сплатити за рішеннями судів, як і кількість позовів громадян до держави, стрімко зростає. Станом на 15 червня 2011 року ця сума досягла 105,9 млн. гривень.

Водночас, внаслідок арешту судовими виконавцями рахунків територіальних управлінь праці та соціального захисту населення, громадяни, які не звертались з позовом до суду, не мали можливості своєчасно отримати виплати навіть у розмірах, встановлених Урядом. Тим самим порушується рівність прав громадян та стимулюється зростання судових позовів.

У ході аудиту з'ясовано, що розміри одноразової компенсації за шкоду, заподіяну здоров'ю, інвалідам-чорнобильцям не переглядались Урядом з 1996 року. Діючі на сьогодні розміри компенсації у 100 разів нижчі за визначені законом.Затвердження Загальнодержавної програми подолання наслідків Чорнобильської катастрофи на 2006 - 2010 роки не змінило ситуацію на краще.

Основне завдання програми, яке полягало у наближенні до 2010 року розмірів компенсацій і допомоги за шкоду, заподіяну здоров'ю, до законодавчо встановлених, так і не виконане.Мінсоцполітики не створило достовірної системи обліку громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи, із зазначенням повної інформації про нарахування їм компенсаційних виплат, що істотно впливає на об'єктивність даних про структуру та чисельність постраждалих.

Колегія Рахункової палати зазначила, що ці та інші фактори вплинули на те, що протягом 2009-2010 років Мінпраці як головний розпорядник коштів не забезпечило обґрунтованого планування видатків на соціальні виплати чорнобильцям.

Проблему з виплатами компенсацій і допомоги, пов'язаних зі шкодою, заподіяною здоров'ю, та звільненням, фактично заведено у глухий кут.

З року в рік триває зростання обсягів кредиторської заборгованості з цих виплат, яка станом на 1 січня 2011 року була 22,2 млн. гривень.Пропозиції щодо врегулювання зазначеного питання надіслані Верховній Раді, Кабінету Міністрів та Міністерству соціальної політики.

http://www.ac-rada.gov.ua/control/main/uk/publish/article/16737803

Запись была опубликована: glavred(ом) Воскресенье, 25 сентября 2011 г. в 7:45
и размещена в разделе Наше право.
Вы можете следить за ответами к этой публикации через ленту RSS 2.0.
Вы можете оставить ответ или trackback с вашего сайта.

Оставить комментарий

 

Полный анализ сайта