?> Кожен українець щорічно сплачує 25 тис грн на утримання держапарату | «ПостЧорнобиль»
 
 

«ПостЧорнобиль»

Газета Всеукраїнської Спілки ліквідаторів-інвалідів "Чорнобиль-86". Всеукраїнський часопис для інвалідів Чорнобиля, ліквідаторів, чорнобилян.
21.03.2013, рубрика "Дайджест"

Кожен українець щорічно сплачує 25 тис грн на утримання держапарату

RegioNews, 21.03.2013 - 13:45

Щомісяця пересічний українець сплачує державі близько 2,092 тис гривень (25,102 тис гривень на рік). Про це заявили експерти під час презентації звіту "Скільки коштує держава, або За що я плачу податки?", організованої Центром соціально-економічних досліджень CASE Україна.

За словами експертів, перше, що впадає в око, – це шалені витрати на утримання пенсіонерів та соціально незабезпечених. Фактично кожен працівник у 2011 році віддав майже 16 тис гривень (2/3 сплачених податків) для того, щоб утримувати когось ще, окрім своєї сім'ї. Утім, попри величезні витрати на соціальні потреби, українець також оплачує багато інших державних послуг, пише Тиждень.

Як зазначається, зокрема у 2011 році кожен працюючий заплатив 2,5 тис гривень за "безкоштовну освіту". З першого погляду, ця цифра не вражає, однак якщо врахувати, що середня зарплата у сфері освіти становила 2 тис гривень на місяць 2011 року, то фактично цим внеском платник податку отримав право індивідуального місячного курсу від Міносвіти.

Експерти відзначають, що досить подібна ситуація у звіті й з витратами на "безкоштовну медицину". Сплативши 1,5 тис гривень у 2011 році, громадянин звичайно не повністю покриває всі потенційні витрати у випадку хвороби. Однак, звичайна людина і послугами медзакладів користується не кожного дня.

Цікавою є цифра, яку ми сплачуємо за послуги міліції, прокуратури та судів (близько 1 тис гривень на рік). Фактично – це в два рази перевищує вартість утримання українського війська. Так, за державний апарат пересічний українець сплачує в рік – 765 гривень, за відсотки з держборгу – 709 гривень, на армію йде 392 гривні, на субсидії сільському господарству – 226 гривень на рік. Крім того, кожен громадянин витрачає на ремонт доріг 505 гривень на рік, розвиток ЖКГ – 257 гривень на рік, духовний та фізичний розвиток – 319 гривень, охорону навколишнього середовища – 115 гривень на рік.

Отже, уся система держфінансів тримається на дрібних внесках мільйонів українців. Саме пересічний українець, а не промислові гіганти чи олігархи утримує величезний держапарат, оплачує держзакупівлі і сплачує рахунки за усіма соціальними зобов’язаннями.

За даними Transparency International в Україні, від 5 до 10 млрд гривень в рік українці витрачають на хабарі.

http://regionews.ua/node/86914

Запись была опубликована: glavred(ом) Четверг, 21 марта 2013 г. в 16:10
и размещена в разделе Дайджест.
Вы можете следить за ответами к этой публикации через ленту RSS 2.0.
Вы можете оставить ответ или trackback с вашего сайта.

Оставить комментарий

 

Полный анализ сайта