?> Круглий стіл: Розмова про права і свободи людини з інвалідністю | «ПостЧорнобиль»
 
 

«ПостЧорнобиль»

Газета Всеукраїнської Спілки ліквідаторів-інвалідів "Чорнобиль-86". Всеукраїнський часопис для інвалідів Чорнобиля, ліквідаторів, чорнобилян.
10.12.2012, рубрика "Соціальне партнерство"

Міжнародний день інвалідів. Круглий стіл: Розмова про права і свободи людини з інвалідністю

В приміщенні Уповноваженого  Верховної Ради України з прав людини за адресою вул. Інститутська 21/8 у Міжнародний день інвалідів, 3 грудня 2012 р., відбувся круглий стіл на тему: «Сприяння правовій інформованості населення про запобігання порушенням прав і свобод людини з інвалідністю».

За підтримки Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини Валерії Володимирівни Лутковської, організатором круглого столу виступила Всеукраїнська благодійна організація інвалідів та пенсіонерів «Обличчям до істини» за участю  Всеукраїнської спілки ліквідаторів-інвалідів «Чорнобиль-86» та Асоціації «Міжнародне співробітництво» КО Національної спілки журналістів України.

Вітаючи учасників та гостей цього представницького заходу, Валерія Володимирівна Лутковська наголосила, що захист прав людей з особливими потребами є найважливішим завданням і двері приміщення Уповноваженого Верховної Ради завжди відчинені для всіх, хто потребує допомоги. «Сподіваюся, що пропозиції, які будуть вироблені при обговоренні на цьому круглому столі будуть прийняті органами державної влади для вирішення проблемних питань, а також подальших спільних дій, спрямованих на захист прав людини», – наголосила В.В.Лутковська.

У свою чергу, голова ВБО «Обличчям до істини», Заслужений юрист України Турський Володимир Миколайович, подякував Валерії Лутковській за підтримку людей з особливими потребами. За його словами, сотні інвалідів в Україні сподіваються, що завдяки рішенням, прийнятим за круглим столом, влада буде готова до розширення діалогу з метою вдосконалення вітчизняного законодавства, яке сприятиме повноцінній інтеграції людей з особливими потребами в суспільство.

Голова комітету по роботі з військо службовцями «Чорнобиль-86»  Гудов Володимир Анатолійович розповів присутнім про проблеми інвалідів-чорнобильців і запропонував спільні дії у відстоюванні прав інвалідів.

За підтримку спільних  дій громадських організацій  виступив Президент Асоціації журналістів  Сєдих Юрій Іванович, член Української Ради миру, почесний доктор права, професор. Зокрема він зазначив, що накопичилося багато життєво важливих питань покращення соціального захисту та пенсійного забезпечення інвалідів, у тому числі ліквідаторів наслідків аварії на Чорнобильській АЕС,  які потребують невідкладного вирішення. Держава повинна багато чого зробити у цьому напрямку. Він також підкреслив важливу роль ЗМІ у висвітлені нагальних проблем сьогодення.

На завершення круглого столу було показано відеозапис досягнень дітей з обмеженими можливостями, зокрема хорове виконання незрячих дітей під керівництвом Владислава Тетеріна - Президента фонда «Мир искусства». На слуханні цього хору була присутня видатна іспанська оперна співачка Монсеррат Кабальє, яка так була розчулена цим виступом незрячих дітей, що на очах її виступили сльози і вона не в змозі була виступити.  Керівникові хору В.Тетеріну всесвітньовідома зірка сказала, що ці діти співають краще зрячого іспанського хору.

У фойє  була розгорнута унікальна фотовиставка «Майстер життя», яка засвідчила силу духу та незламну волю людей з фізичними вадами.  В експозиції виставки, ініціатором якої стала ВБО «Обличчям до істини», приведені світлини та імена  відомих зарубіжних та українських особистостей, які попри фізичні вади зуміли вистояти й стати повноправними громадянами своєї держави.

Виставку «Майстер життя» можна було відвідати з 3 до 7 грудня 2012 року.

Учасники круглого столу обговорили та прийняли звернення до відповідних інституцій з пропозиціями щодо посилення уваги і допомоги

людям з особливими потребами, забезпечення їх конституційних прав.

Владимір ГУДОВ

Запись была опубликована: glavred(ом) Понедельник, 10 декабря 2012 г. в 6:28
и размещена в разделе Соціальне партнерство.
Вы можете следить за ответами к этой публикации через ленту RSS 2.0.
Вы можете оставить ответ или trackback с вашего сайта.

Оставить комментарий

 

Полный анализ сайта