?> КУБА ДАЛЕКА Й БЛИЗЬКА | «ПостЧорнобиль»
 
 

«ПостЧорнобиль»

Газета Всеукраїнської Спілки ліквідаторів-інвалідів "Чорнобиль-86". Всеукраїнський часопис для інвалідів Чорнобиля, ліквідаторів, чорнобилян.
05.04.2005, рубрика "Чорнобиль і світ"

КУБА ДАЛЕКА Й БЛИЗЬКА

У вівторок, 29 березня, Куба відзначила 15-у річницю від дня, коли країна почала надавати медичну допомогу дітям, постраждалим від аварії на Чорнобильській АЕС.

29 березня 1990 року у гаванському міжнародному аеропорту Хосе Марті Фідель Кастро вітав першу групу зі 139 дітей, які прибули на лікування, і заявив про готовність прийняти ще не менше 10 000 юних постраждалих. Висококваліфіковану лікарську допомогу  чорнобильським дітям надають лікувальний центр у Тарарі та багато інших лікарень та дослідницьких медичних закладів Республіки Куба.  Загалом тут лікувалися понад 20 тисяч постраждалих.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Із цієї нагоди у Національному музеї “Чорнобиль” відбулася урочиста зустріч людей, які були причетні до цих подій.

На відкритті виступив представник Мінздорову України  В.В.Пасак.  Він розповів про ту велику допомогу, що надає невеличка країна Куба нашій державі.

Наступним слово узяв Надзвичайний та Повноважний посол Респубілки Куба в Україні Хуліо Гармендія.

Троє дітей, які пройшли лікування у таборі “Тарара” – Настя Сулеймен, Сергій Юрченко та Юля Панасюк вручили послу Куби квіти і сувеніри.  До речі, Насті Сулеймен навіть пощастило сфотографуватися із самим команданте.  Це фото й зараз прикрашає робочий кабінет Кастро і одну з експозицій музею.  Відвідання цього екзотичного острову надихнуло Сергія Юрченко та його маму на створення малюнків-спогадів, 12 із них  представлено у Музеї “Чорнобиль”, наприклад, портрет Фіделя із його підписом.

Український ансамбль “Барвіночок”, учасники якого відвідали гостинну Кубу 1997 року,  виконав танець зі свічками. Одночасно перед глядачами працівники музею запалили 15 свічечок, що символізували 15 років, впродовж яких не припиняється допомога для наших хворих дітлахів.

Слово від міністерства охорони здоров`я України взяла представник департаменту організації медичної допомоги В.М.Таран.

Кубинським лікарям Майте та Роберто вручили грамоту від міністерства охорони здоров`я нашої держави та квіти від вдячних пацієнтів.

Ансамбль із Білої Церкви виконав чудову пародію на пісню “Маленькая страна”, присвячену табору, який повернув здоров`я багатьом маленьким українцям.

Крім того, представники цього творчого колективу, діти-переселенці із “зони відчуження” відвідали Острів Свободи у 2004 році, порадували віночком українських пісень.

Промови змінювалися музичними номерами.  Після того, як Оксана Примак, мати ще однієї врятованої кубинцями дитини, розповіла про те, із чого починалося лікування і свої враження від поїздок на Кубу, українські діти виконали кубинський танок, пісню “Бесса ме мучо”, твір на музику Шопена.

На очах у багатьох батьків бриніли сльози.  Куба дозволила вести повноцінне життя Григорію Дехтярьову, інваліду дитинства, який потерпав на важку форму гепатиту. До наслідків аварії на ЧАЕС це не мало ні найменшого відношення. Однак кубинські лікарі не відмовили у допомозі.

Цікаво, що спочатку кубинці надавали медичну допомогу дітям з України, Росії та Білорусі, але із вересня 1992 року обмежуються лише українцями.  Із 1998 року у одному із санаторіїв Євпаторії, призначеному для чорнобильських дітей, працюють кубинські фахівці із гематології, ендокринології, загальної медицини, педіатрії та психотерапії.  Кубинські лікарі змінюють один одного кожні два роки.  Курс лікування у цьому санаторії пройшли вже понад 10 тисяч дітей. А у кубинському таборі “Тарара” й надалі оздоровлюються у середньому 250 дітей та доросли з України.

Валерій СЕРДЮК

Надруковано «ПЧ» № 4(16) квітень 2005

Запись была опубликована: glavred(ом) Вторник, 5 апреля 2005 г. в 15:25
и размещена в разделе Чорнобиль і світ.
Вы можете следить за ответами к этой публикации через ленту RSS 2.0.
Вы можете оставить ответ или trackback с вашего сайта.

Оставить комментарий

 

Полный анализ сайта