?> Лист до редакції | «ПостЧорнобиль»
 
 

«ПостЧорнобиль»

Газета Всеукраїнської Спілки ліквідаторів-інвалідів "Чорнобиль-86". Всеукраїнський часопис для інвалідів Чорнобиля, ліквідаторів, чорнобилян.

Об’єднаємось заради соціального захисту чорнобильців!

Шановний, пане Анатолію, вже не один рік маю нагоду читати Вашу газету, в цьому році виписала її для своєї організації. Вважаю, що Ви висвітлюєте важливі теми для чорнобильців. Але в даний час чорнобильці діють самі по собі. „Союз Чорнобиль” зовсім нічого не робить для вирішення проблем чорнобильців. Я хотіла би знати, чи є в даний час організація, яка спроможна повести за собою інші чорнобильські організації? Кожна чорнобильська організація в різних містах України сама по собі вирішує свої проблеми.

Я пропоную Вам на сторінках Вашої газети опублікувати адреси чорнобильських організацій України (діючих) з якими можна було би співпрацювати.

В даний час у нас в місті Біла Церква Київської області активно діє громадська організація „Ветерани Чорнобиля”, яку очолює інвалід-ліквідатор Мерц Сергій Сергійович. Наша організація організувала чорнобильців різних категорій на відстоювання в суді свої права по ст. 48 Закону України „Про соціальний захист чорнобильців” за неправильну виплату коштів на оздоровлення – так за 2005 рік згідно Закону одноразова матеріальна допомога для інвалідів 1-й категорії мала становити 1660 грн., а отримали по 120 грн. Повернення недоплати в сумі 1540 грн. ми і вимагаємо. Рішення судів позитивні. Є позитивні рішення Верховного суду з цього питання.

У Верховній Раді зараз намагаються заслухати законопроект №2535 від 14.11.06 де набагато зменшуються права та пільги чорнобильців. Наша організація разом з чорнобильськими організаціями Донеччини, Закарпаття, Запоріжжя та інших міст України через народних депутатів ВР намагається не допустити порушення наших прав.

Ще раз звертаюся до всіх чорнобильських організацій України об’єднатися у вирішенні питань по Чорнобильському закону. І якщо когось зацікавила робота нашої організації прошу звертатися за тел. (04463) 7-51-83. Адреса: Київська область, м. Біла Церква, Леваневського, 40.

Для Вас, Анатолій, я висилаю порівняну таблицю, яку зробили Донецькі чорнобильські організації по законопроекту, якщо вважаєте за потрібне, опублікуйте.

З повагою,

ІВАНОВА Олена Георгіївна,

ліквідатор 1-й категорії,

інвалід II групи, евакуйована.

 

Цей лист до редакції надіслали з міста Біла Церква Київської області. Зміст цього листа співзвучний із основним завданням творчого колективу редакції часопису та його засновників. Дійсно ми, чорнобильці, дуже розрізнені. Мабуть настільки, що ми вже ніколи не зможемо стати міцною дружньою силою, яка б змогла себе захистити. Причин для цього багато, зокрема й амбіції лідерів та комерцізація і „партійзація” чорнобильського руху, але головна, що чорнобильці з кожним роком все більше і більше втрачають здоров’я. Ми вже не можемо робити багатоденні пікетування, виставляти палатки, об’являти голодовки, тому що кожен другий чорнобилець не витримає цього  й на другий день, в кращому випадку, опиниться на ліжку у лікарні. Але чорнобильці в більшості своєї мають могутній інтелект, і його слід направити на соціальний захист постраждалих від Чорнобильської катастрофи. У цім напрямку ми зможемо об’єднатись для захисту Чорнобильського закону та у напрямку його виконання. Треба обмінюватись досвідом подолання бюрократичного свавілля, пропагувати виграні судові справи, висвітлювати ганебні вчинки щодо чорнобильців державних посадовців. Жахливо, але чорнобильцям приходиться „воювати” за свої права з державою.

Щодо пропозиції опублікувати законопроект №2535 або Порівняльну таблицю цього законопроекту, нажаль у нашого часопису не вистачає місця. Законопроект передбачає внесення змін до Закону України “Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи”. Зокрема, пропонується внести зміни до: пунктів 15, 19 частини першої статті 20;частини першої статті 52; статті 50, 51, 54 викласти в новій редакції.

У змінах до статей 50 – 52 і 54 Закону України "Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи" передбачається для розрахунку додаткової пенсії за шкоду, заподіяну здоров'ю, та щомісячної компенсації в разі втрати годувальника, а також мінімальної пенсії по інвалідності та у зв'язку з втратою годувальника внаслідок Чорнобильської катастрофи застосовувати розмір прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність, а не розмір мінімальної пенсії за віком (як це було встановлено в існуючій редакції відповідних статей цього Закону).

В розділі „Обґрунтування необхідності прийняття Закону” Пояснювальної записки до цього Закону говориться: „Система соціального захисту громадян, постраждалих внаслідок Чорнобильської катастрофи, та забезпечення відповідності соціальних стандартів потребам гідного життя людини потребує перебудови. Прожитковий мінімум є базовим державним соціальним стандартом. Застосування цього соціального стандарту в нормах Закону України “Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи” для розрахунку додаткової пенсії за шкоду, заподіяну здоров'ю, та щомісячної компенсації в разі втрати годувальника назріло давно.

Норми статті 54 чинної редакції Закону України "Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи" не узгоджуються з нормами Закону України “Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування” стосовно порядку обчислення розмірів пенсій. На даний час статтею 28 Закону України “Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування мінімальний розмір пенсії за віком за наявності у чоловіків 25, а у жінок - 20 років страхового стажу встановлюється у розмірі прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність (норма поширюється лише на сферу регулювання зазначеного Закону). У результаті на даний час правове регулювання цих питань здійснюється підзаконними нормативними  актами, при цьому  розміри соціальних гарантій громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи, досить тривалий час практично не переглядаються. Постановами Кабінету Міністрів України встановлено розрахункову величину мінімальної пенсії у розмірі 22 грн. 30 коп., згідно якої ведуться всі розрахунки пенсій, компенсацій чорнобильцям, що значно нижче ніж передбачено нормами базового Закону.

Наслідком цього є суттєве порушення встановленої Законом системи соціального захисту громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи, що не  відповідає  вимогам  пункту 6 статті 92 Конституції України”.

Але завданням прийняття цього законодавчого акту є: „Узгодить норми статті 54 Закону України "Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи" стосовно порядку обчислення розмірів пенсій з нормами Закону України “Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування”.

Допоможе подолати колізії, що виникають при застосуванні до громадян, постраждалих внаслідок Чорнобильської катастрофи, Закону України “Про загальнообов‘язкове державне пенсійне страхування”.

Внесення змін до пунктів 15, 19 частини першої статті 20 узгодить норми Закону України "Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи" з нормами Закону України  “Про основи соціальної захищеності інвалідів в Україні”.

Можна було б повірити у чесність цих намірів, але у фінансово-економічному обґрунтуванні до цього закону говориться відкритим текстом: „Реалізація проекту Закону призведе до збільшення видатків Державного бюджету у 2008 році на 500 млн. гривень. Набрання чинності з 1 січня 2008 року дозволить заздалегідь врахувати необхідні витрати під час підготовки проекту Закону України про Державний бюджет України на 2008 рік. Формальне  дотримання вимог статей 50 – 52 та  54 чинної редакції Закону України "Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи" передбачало б значно більш значний розмір видатків державного бюджету.

Тобто, застосування реальної мінімальної пенсії замість розрахункової величини мінімальної пенсії у розмірі 22 грн. 30 коп. передбачало б значно більш значний розмір видатків державного бюджету ніж пропонується у законопроекті №2535.

Коментарії зайві.

Редакція.

Надруковано «ПЧ» № 6 (54) березень 2007

Запись была опубликована: glavred(ом) Суббота, 24 марта 2007 г. в 10:43
и размещена в разделе Наше право, Сторінка читача.
Вы можете следить за ответами к этой публикации через ленту RSS 2.0.
Вы можете оставить ответ или trackback с вашего сайта.

Оставить комментарий

 

Полный анализ сайта