?> Лист Всеукраїнської спілки “Чорнобиль-86″ від 24.01.2013 р. № 13/1-24-2 Прем’єр-міністру України, Азарову М.Я. | «ПостЧорнобиль»
 
 

«ПостЧорнобиль»

Газета Всеукраїнської Спілки ліквідаторів-інвалідів "Чорнобиль-86". Всеукраїнський часопис для інвалідів Чорнобиля, ліквідаторів, чорнобилян.

Лист Всеукраїнської спілки "Чорнобиль-86" від 24.01.2013 р. № 13/1-24-2 Прем’єр-міністру України, Азарову М.Я.

Про поновлення конституційних засад та верховенства права по забезпеченню виконання рішень судів

Шановний Миколо Яновичу!

Однією з основних причин росту смертності інвалідів внаслідок Чорнобильської катастрофи, яка спостерігається за останні два роки, ми вважаємо, є – різке зниження пенсійного забезпечення цієї категорії громадян, в тому числі і через незаконне зупинення виконання рішень судів.

Невиконання у повному обсязі статті 54 Закону України "Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи" (796 – XII), і зокрема частини четвертої цієї статті, яка встановлює, що в усіх випадках розміри пенсій для інвалідів 3, 2, 1 груп не можуть бути нижчими відповідно 6, 8, 10 мінімальних пенсій за віком – фактично вбиває хворих чорнобильців.

З 01 січня 2013 року набрав чинності Закон України "Про гарантії держави щодо виконання судових рішень" (4901-VI), де, статтею 3 зазначеного Закону, встановлюються особливості виконання рішень суду про стягнення коштів з державного органу і, зокрема, шляхом списання коштів з рахунків такого державного органу. Також, пунктом 2 цієї статті передбачено, що стягувач, разом із заявою подає до Державної казначейської служби України документи та відомості, необхідні для перерахування коштів, згідно з переліком, затвердженим Кабінетом Міністрів України.

Проте, пройшов майже місяць, після набуття чинності Закону України "Про гарантії держави щодо виконання судових рішень", однак, Кабінет Міністрів України допускає необґрунтоване зволікання з прийняттям переліку документів і відомостей, для подачі в Державне казначейство, необхідних для перерахування коштів.

Така бездіяльність порушує права інвалідів внаслідок Чорнобильської катастрофи та міжнародні договори, які прийнято Державою Україна до виконання (згідно з Віденською конвенцією про право міжнародних договорів (ст. 31, п. 3), рішення ЄСПЛ є невід’ємною частиною Європейської конвенції з прав людини; та ж, у свою чергу, – частиною українського національного законодавства. А отже, прецедентне право ЄСПЛ, зокрема практика застосування й тлумачення Конвенції, є безумовним джерелом права для України та її судів).

У зв’язку з гострою потребою у лікуванні та збереженні життя інвалідів внаслідок Чорнобильської катастрофи, невпинно зростає невдоволення та соціальна напруга серед цієї категорії громадян, що, зрештою, може стати детонатором та спровокувати масові акції протесту інших верст населення по всій Україні.

Виходячи з вищезазначеного та діючи від імені значної кількості інвалідів внаслідок Чорнобильської катастрофи, а також за згодою членів Координаційної Ради громадських чорнобильських організацій, вимагаємо негайного та невідкладного вирішення питань щодо забезпечення виконання та реалізації Закону України "Про гарантії держави щодо виконання судових рішень"(4901-VI), шляхом прийняття відповідної Постанови Кабінету Міністрів України у якій передбачити наступне:

1. Визначити перелік документів для подачі в Державне казначейство, для отримання пенсійних та соціальних доплат за рішеннями судів, які вступили в законну силу.

2. Визначити порядок перерахування коштів та строки виконання рішень судів.

3. Провести розрахунок та забезпечити виділення коштів на погашення заборгованості за рішенням судів, які вступили в законну силу.

З повагою,

Голова Всеукраїнської спілки ліквідаторів-інвалідів «Чорнобиль-86» А. Ф. Колядін

Запись была опубликована: glavred(ом) Четверг, 24 января 2013 г. в 23:57
и размещена в разделе Новини Спілки "Чорнобиль-86".
Вы можете следить за ответами к этой публикации через ленту RSS 2.0.
Вы можете оставить ответ или trackback с вашего сайта.

Оставить комментарий

 

Полный анализ сайта