?> Лист Всеукраїнської спілки «Чорнобиль-86» від 24 січня 2013р. 13/01/24-1 Президенту України Януковичу В.Ф. | «ПостЧорнобиль»
 
 

«ПостЧорнобиль»

Газета Всеукраїнської Спілки ліквідаторів-інвалідів "Чорнобиль-86". Всеукраїнський часопис для інвалідів Чорнобиля, ліквідаторів, чорнобилян.

Лист Всеукраїнської спілки «Чорнобиль-86» від 24 січня 2013р. 13/01/24-1 Президенту України Януковичу В.Ф.

Про поновлення конституційних засад та верховенства права по забезпеченню  виконання рішень судів

Однією з основних причин росту смертності інвалідів чорнобиля, що ставсь в останні два роки, ми вважаємо, є різке зниження пенсійного забезпечення основної частини чорнобильців через зупинення виконання рішень судів.

Не виконання ч.4 ст. 54 ЗУ 796 - XII(що встановлює мінімальні пенсії у розмірі 6, 8, 10 мінімальних пенсій для осіб тих, що втратили працездатність, для чорнобильців 3, 2, 1 групи інвалідності відповідно) фактично вбиває хворих чорнобильців.

Після набуття чинності Закону України від 5 червня 2012 року № 4901-VI  пройшов майже місяць, разом з цим Кабінетом Міністрів України допущене необґрунтоване зволікання, з прийняттям, введенням в дію переліку документів, необхідних для подачі в Державне казначейство, відсутній порядок  перерахування коштів на особові рахунки та не виділені самі кошти на погашення заборгованості.   Така бездіяльність  порушує    права інвалідів-ліквідаторів та міжнародні договори, які прийнято до виконання Державою Україна, ( згідно з Віденською конвенцією про право міжнародних договорів (ст. 31, п. 3), рішення ЄСПЛ є невід’ємною частиною Європейської конвенції з прав людини; та ж, у свою чергу, – частиною українського національного законодавства. А отже, прецедентне право ЄСПЛ, зокрема практика застосування й тлумачення Конвенції, є безумовним джерелом права для України та її судів.).

В Державі Україна, в черговий раз склалось значне невдоволення та соціальна напруга як самих потерпілих інвалідів чорнобиля, так і членів їх  сімей, які  теж страждають від неможливості надання належного лікування та збереження  сімейного благополуччя.

Потерпілі інваліди Чорнобиля, їх сім’ї та близькі добре розуміють всю складність економічної ситуації в Україні, разом з цим ми бачимо, як на фоні тривалого пограбування економіки та всього народу, продовжується зверх збагачення, невиправдано ростуть надвеликі заробітні плати та пенсійні виплати,  повертаються пільги колишнім та нинішнім депутатам,  залишаються дійсними (навіть не опротестованими в касаційному порядку, біля тисячі рішень судів  із  кримінально затвердженими в судах, пенсії  від 25 до 30 тисяч гривень). Вказані  дії стають прямим чинником для  виникнення чергових масових протест них   акцій.

Із чого складається враження, що Кабінет Міністрів України, зумисне  провокує в Державі  Україна,  значну  соціальну напругу, яка  не лише дискредитує  Президента України та Верховну раду, але й може призвести до непередбачуваних наслідків.

Виходячи з викладеного, від імені  потерпілих інвалідів-ліквідаторів ЧАЕС та за погодженням  з членами Координаційної  Ради громадських чорнобильських організацій  вимагаємо негайного Вашого особистого втручання, для вирішення питань із практичним введенням в дію  Закону № 4901-VI, через прийняття Постанови Кабінету Міністрів України в якій передбачити наступне:

1. Визначити перелік документів для подачі в Державне казначейство, для отримання пенсійних та соціальних доплат за рішеннями судів, які вступили в законну силу.

2. Визначити порядок перерахування коштів та строки виконання рішень судів.

3. Провести розрахунок та забезпечити виділення коштів на погашення заборгованості по рішенням судів, які вступили в законну силу.

Не можна промовчати и про непрофесійні (якщо не так, то злочинні) дії працівників Мінсоцполітики. На Ваше ім’я ми надсилали листа за №12/08/10-2 від 10 серпня 2012 року. Ні на листи спілки «Чорнобиль-86», ані листи Генпрокуратури до Міністерства соціальної політики в підсумку від Міністерства соціальної політики ми так і не отримали відповіді. Але ЗЛОЧИН (чи то непрофесійність) не можна замовчувати!

Просимо Вашого особистого втручання або доручення Генеральній прокуратурі та Управлінню з боротьби із корупцією СБУ вивчити питання висвітленими в нашому листі та розслідувати причетність конкретних осіб щодо створення правового хаосу в пенсійному забезпеченню осіб, які постраждали від Чорнобильської катастрофи. Копію листа за №12/08/10-2 від 10 серпня 2012 року додаємо.

За дорученням Всеукраїнської Ради учасників ЛНА на ЧАЕС,

з повагою,

Голова  Всеукраїнської спілки ліквідаторів-інвалідів «Чорнобиль-86» А. Ф. Колядін

Запись была опубликована: glavred(ом) Четверг, 24 января 2013 г. в 0:08
и размещена в разделе Новини Спілки "Чорнобиль-86".
Вы можете следить за ответами к этой публикации через ленту RSS 2.0.
Вы можете оставить ответ или trackback с вашего сайта.

Оставить комментарий

 

Полный анализ сайта