?> Люди – будьте пильними! | «ПостЧорнобиль»
 
 

«ПостЧорнобиль»

Газета Всеукраїнської Спілки ліквідаторів-інвалідів "Чорнобиль-86". Всеукраїнський часопис для інвалідів Чорнобиля, ліквідаторів, чорнобилян.
25.04.2011, рубрика "Соціальне партнерство"

Люди - будьте пильними!

Промова Смелянської Наталії у Верховній Раді України 21.04.11 - координатора естафети«З любов’ю до життя у третє тисячоліття».

З нагоди  відзначення в 2011 році 25-ї роковини початку ліквідації наслідків найбільшої у світі  екологічної радіаційної катастрофи – аварії на Чорнобильській АЕС, планується організувати у вересні цього року масштабну агітаційну естафету на захист екології довкілля «З любов’ю до життя у третє тисячоліття».

Натхненні героїчними подвигами ліквідаторів наслідків Чорнобильської катастрофи та стурбовані сьогоденною ситуацією екології довкілля та випадками аварій на інших світових АЕС, ми, організатори естафети закликаємо

Люди - будьте пильними!

Ще Микола Амосов говорив :

«Охорона природи повинна стати моральною категорією І користуватись пріоритетом за будь яких політичних ситуацій і компромісів»

Екологія довкілля повинна починатися з виховання в собі екології душі, думки та тіла.

Завдання проекту:

* привернути увагу суспільства до проблеми збереження екології довкілля

* пробудити екологічну свідомість людей

* підвищити рівень екологічної культури суспільства

* передати наступним поколінням ідею збереження гармонії з природою

Планується виготовити спеціальну капсулу, макет якої ми представляємо сьогодні,у формі зернятка, в якій буде розміщено змістовну інформацію про стан повітря, води, землі, а також звернення до нащадків через наступних 25 років. Комбінована естафета прийме старт з місця праці ліквідаторів  з будівельного майданчика спорудження «Укриття» , й доставлено капсулу до мису Тарханкут (Крим), де в 1968 році було споруджено і установлено підводний дім –лабораторію «Іхтіандр-68». Там капсулу буде занурено на достатню глибину моря в грунт дна, де вона буде покоїтись до визначеної дати призначення адресатам в 2036 році, а ті, маємо надію, прослідують цьому прикладу і повторять аналогічну акцію в подальші роки.тим паче що капсула може зберігатися 1000 років.

Копію капсули планується розмістити в Національному музеї Чорнобиль в Києві, де кожний зможе ознайомитися з вмістом капсули.

Маршрут марафону проходитиме починаючт з міста Чорнобиль , Київ, Канів, Черкаси, Дніпропетровськ, Кривий ріг,Запоріжжя, Маріуполь, Каховка.Херсон, Миколаїв,  міста узбережжя Криму до мису Тарханкут.

Учасниками естафети може бути кожен, хто не байдужий до проблеми збереження екології довкілля, хто бажає залишити значний слід в історії та передати інформацію про збереження екологічної гармонії планети нащадкам. Планується залучити громадські організації, об’єднання, осередки, компанії, громадян різних країн.Кожний етап естафети буде відображати різні сторони взаємодії суспільства з природою.Учасниками проекту стануть люди різних професій, різних напрямків діяльності, різних життєвих позицій. В першу чергу ліквідатори аварії на ЧАЕС. Також люди з обмеженими можливостями (незрячі, інваліди на візках та інші), аквалангісти,пілоти літаків та повітряних куль , парашутисти, байкери, стритрейсери, представники козацтва, вершники та інші.

В рамках екологічної естафети ми плануємо провести:

Благодійний еко-бал «З любов’ю до життя»

Метою заходу є:

-  Збір коштів для проведення екологічного марафону «З  любов’ю до життя в третє тисячоліття»

-  Підтримка екологічного руху

-  Виховання екологічної свідомості та популяризація ідеї збереження та покращення екології довкілля

-  Популяризація здорового способу життя, здорового харчування, та економії ресурсів.

Особливостями цьго балу стануть:

-      Дресс-код: одяг та взуття з екологічно чистих натуральних матеріалів (льон, бавовна, конопля, тощо).

-      Стилізація приміщення: зала прикрашена квітами, підлога вкрита травою, стеля в кольорах блакитного неба, стіни прикрашені кольорами зеленого лісу, все це підсилюється технологіями графіки та голограм для максимально натурального ефекту.

-      Екологічне меню для покращення та підтримки здоров’я : страви з натуральних продуктів.

-      Показ колекцій одягу з натуральних тканин українських дизайнерів.

-       Жива музика.

-      Благодійний аукціон для збору коштів на проведення марафону.

-      Багато сюрпризів та цікавих гостей.

Додаткова інформація на спеціальному сайті: www.chornobyl2011.blogspot.com

Партнерами проекту вже виступили

Комунікаційна агенція Контакт

Майстерня автентичного костюма Шляхетний одяг

Соціально-політичний портал Політико

Тюнингове ательє Назаренко котре й виготовляє капсулу

Компания «Hemps» та дизайнер Олег Земнухов

Автором ідеї марафону є Жорж іванович Шанаєв, ліквідатор наслідків Чорнобильської катастрофи – один з авторів унікальної технології підводного склеювання полімерними матеріалами, виконував відповідальні роботи по герметизації при спорудженні «Укриття»  («Саркофагу») над зруйнованим 4-м блоком ЧАЕС.Ініціатор художньо-літературного видання  та ілюстратор книги   «Нартіада: героїчний епос»,автор чудових графічних робіт виставка яких зараз представлена у стінах верховної ради, людина героїчної долі, водолаз, науковець – лауреат Державної премії СРСР в галузі науки і техніки 1985р.

Будемо вдячні за підтримку нашого проекту та запрошуємо всіх бажаючих взяти участь у проекті.

Опубліковано Євген Вишинський о четвер, квітня 21, 2011

http://www.chornobyl2011.blogspot.com/

Запись была опубликована: glavred(ом) Понедельник, 25 апреля 2011 г. в 3:21
и размещена в разделе Соціальне партнерство.
Вы можете следить за ответами к этой публикации через ленту RSS 2.0.
Вы можете оставить ответ или trackback с вашего сайта.

Оставить комментарий

 

Полный анализ сайта