?> Матеріали Першого з’їзду учасників ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС | «ПостЧорнобиль»
 
 

«ПостЧорнобиль»

Газета Всеукраїнської Спілки ліквідаторів-інвалідів "Чорнобиль-86". Всеукраїнський часопис для інвалідів Чорнобиля, ліквідаторів, чорнобилян.

Матеріали Першого з'їзду учасників ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС

«Східний експрес», п'ятниця, червня 29, 2012

26 червня 2012 року                                   м. Київ

ПРОГРАМА   З'ЇЗДУ:

10.00 - 11.00

Реєстрація делегатів та гостей з'їзду.

11.00 - 11.10 Вибори керівних органів з'їзду.
11.10 - 11.50 Доповіді про стан виконання законодавства та соціальний захист учасників ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС.
11.50 - 12.00 Затвердження подання до Кабінету Міністрів України з розробленим проектом постанови "Про внесення змін до постанови Кабінету Міністрів України № 1210 від 23 листопада 2011 року "Про підвищення рівня соціального захисту громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи"".
12.00 - 12.45 Прийняття резолюції Всеукраїнського з'їзду учасників ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС.
12.45 - 13.00 Створення постійних робочих органів у період між з'їздами щодо координації дій громадських об'єднань з питань виконання законодавства та соціального захисту учасників ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС:
13.00 - 13.10 -  формування комітетів за напрямками роботи з питань виконання законодавства та соціального захисту учасників ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС за напрямками роботи
13.10 – 13.30 Перерва.
13.30 - 13.50 -  вибори голів та членів сформованих комітетів з питань виконання законодавства та соціального захисту учасників ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС за напрямками роботи.
13.50 - 14.00 Різне.
14.00 - 14.30 Підсумкова прес-конференція.

Відкриття з'їзду учасником ЛНА на ЧАЕС ІІ категорії Анатолієм Мокрим м. Кременчук

Делегати Першого з'їзду учасників ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС

Доповіді про стан виконання законодавства та соціальний захист учасників ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС. Виступи делегатів з'їзду.

З вітальним словом до делегатів з'їзду звернувся голова ВК "Наступ" Руслан Секела

Затвердження подання до Кабінету Міністрів України з розробленим проектом постанови "Про внесення змін до постанови Кабінету Міністрів України № 1210 від 23 листопада 2011 року "Про підвищення рівня соціального захисту громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи"".

Обговорення делегатами з'їзду подання проекту постанови "Про внесення змін до постанови Кабінету Міністрів України № 1210

КАБІНЕТ МІНІСТРІВ УКРАЇНИ

П О С Т А Н О В А

від ______________ 2012 р. N_____

Київ

Про внесення змін до постанови КМУ №1210 від 23 листопада 2011 року

«Про підвищення рівня соціального захисту громадян, які

постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи»

Кабінет Міністрів України  п о с т а н о в л я є:

1. Підпункт 1 пункту 11 Порядку  обчислення пенсій особам, які постраждали   внаслідок Чорнобильської катастрофи викласти в наступній редакції:

"11. Мінімальний розмір пенсії становить:

1) для    учасників    ліквідації    наслідків    аварії   на Чорнобильській АЕС:

I групи інвалідності - 10   прожиткових  мінімумів для осіб, які втратили працездатність;

II групи  інвалідності  - 8 прожиткових мінімумів для осіб, які втратили працездатність;

III групи інвалідності – 6 прожиткових  мінімумів для осіб, які втратили працездатність."

2. Пункт 12 викласти в наступній редакції:

"12. У разі зміни прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність проводиться перерахунок пенсій і допомог, виходячи з розміру встановленого прожиткового мінімуму."

3. Ця постанова набирає чинності з 1 ____________ 2012 року.

Прем'єр-міністр України                              М.АЗАРОВ

Інд. ___

Прийняття резолюції Всеукраїнського з'їзду учасників ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС.

РЕЗОЛЮЦІЯ

ПЕРШОГО З’ЇЗДУ УЧАСНИКІВ ЛІКВІДАЦІЇ НАСЛІДКІВ АВАРІЇ НА ЧОРНОБИЛЬСЬКІЙ АЕС

26 червня 2012 року                                             м. Київ

Ми, представники чорнобильських громадських організацій та ініціативних груп учасників ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС, зібралися на свій перший з'їзд для об’єднання зусиль навколо єдиної мети – змінити відношення існуючої влади до чорнобильців – ліквідаторів.

У квітні цього року виповнилися 26-ті роковини Чорнобильської катастрофи, на подолання якої, в 1986-90 роках, більшість ліквідаторів направлялася за наказом ДЕРЖАВИ на роботу в зону відчуження під дією високого рівня іонізуючого випромінювання.

Ціною свого здоров’я та навіть життя, ліквідатори захистили не лише Україну, але й увесь світ від катастрофи ПЛАНЕТАРНОГО масштабу та запобігли розповсюдженню радіації по нашій планеті.

Внаслідок цього, ліквідатори, які працювали в ЗОНІ відчуження, втративши імунітет, отримали ряд невиліковних хвороб, які перейшли в інвалідність.

Приймаючи Закон України "Про статус та соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи" (Закон 796-12 від 28.02.1991р.) держава врахувала положення:Віденської конференції про цивільну  відповідальність за ядерну шкоду  від 21 травня 1963 року; Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод 1950 року; Конвенції про права інвалідів та взяла на себе відповідальність за завдану шкоду постраждалим громадянам і зобов’язалась відшкодувати іі за:

1. Пошкодження здоров’я або за втрату працездатності громадянами, та їх дітьми, які постраждали внаслідок  Чорнобильської катастрофи;

2. Втрату годувальника, якщо його смерть пов’язана з Чорнобильською катастрофою.

Конкретні норми повного відшкодування шкоди, встановлені інвалідам-ліквідаторам положеннями статей 20, 50, 52, 54, 67, 71 Закону України "Про статус та соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи"  (Закон № 796-12 від 28.02.1991р.).

Однак останнє рішення Конституційного суду України №3-рп/2012 від 25.01.2012 року протиправно надало Кабінету Міністрів України диктаторські повноваження, прикриваючись "збалансованістю бюджету", не виконувати діючі положення законів.

Постановою Кабінету Міністрів України №1210 від 23 листопада 2011 року "Про підвищення рівня соціального захисту громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи" ускладнилися розрахунки пенсій при обставинах, коли, наприклад, солдати строкової служби взагалі не отримували зарплати. Багато аналогічних питань постає перед військовослужбовцями, призваними з запасу через райвійськкомати, а також перед цивільними ліквідаторами, які були відряджені на ліквідацію наслідків аварії на ЧАЕС міністерствами та відомствами, що були залучені до робіт з ліквідації наслідків цієї аварії.

Досліджуючи порядок нарахування та виплат пенсії  в усіх  регіонах України, згідно вищезазначеної Постанови Кабінету Міністрів України №1210 та відповідно закладених у ній формул, ми зробили висновок, що більшість інвалідів-ліквідаторів отримують мінімальні пенсії. Трохи  менший відсоток у східному  регіоні, а колишні військовослужбовці строкової служби – 100%, офіцери та прапорщики – 95%.

Апогеєм злочинної діяльності нинішньої влади та нелюдського поводження до інвалідів-ліквідаторів, стало прийняття Верховною Радою та підписаного Президентом Закону України "Про гарантії держави щодо виконання судових рішень".

Цим законом фактично ліквідовано можливість використання суду для захисту  інтересів соціально-незахищених громадян України, а в разі отримання позитивного рішення суду – його виконання.

З’їзд вважає, що такі дії влади стали можливими із-за зрадницької діяльності президента Всеукраїнської громадської організації інвалідів "Союз Чорнобиль України" Андрєєва Ю. Б. та незаконного надання Кабінетом Міністрів України пріоритету з вирішення питань соціального захисту постраждалих від наслідків Чорнобильської катастрофи одній із громадських організацій.

Ми, делегати з’їзду, звертаємося до всіх громадських об’єднань чорнобильців України з вимогою відкинути свої емоції, амбіційні плани і політичні наміри та згуртуватися навколо захисту інтересів постраждалих від наслідків Чорнобильської катастрофи, права яких без боязко порушуються владою.

Ми,  делегати з’їзду, закликаємо політичні партії, об’єднання і блоки неухильно дотримуватися раніше взятих на себе публічних зобов’язань щодо гарантій соціального захисту ліквідаторів аварії на ЧАЕС. Ми, наголошуємо, що подальша співпраця між політичними партіями та громадськими чорнобильськими організаціями можлива лише на умовах, що ця співпраця будуватиметься виключно на принципах по відстоюванню Конституції України та Закону України "Про статус та соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи".

Ми, делегати з’їзду, засуджуємо дії Кабінету Міністрів, Верховної Ради та Президента України, якими знищується соціальний захист учасників ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС та  вимагаємо від них змінити своє ставлення до нас та інвалідам-ліквідаторам видати посвідчення учасників ЛНА на ЧАЕС категорії 1А.

Переглянувши та обговоривши нагальні питання, які постали перед ліквідаторами після затвердження постанови Кабінету Міністрів України №1210 від 23 листопада 2011 року "Про підвищення рівня соціального захисту громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи"  ми вимагаємо:

1. Негайно припинити у ЗМІ розгорнуту дискредитацію, травлю і  брехню щодо ліквідаторів аварії на ЧАЄС та їх нібито надмірного пенсійного забезпечення.

2. Негайно припинити порушення законів стосовно нарахування пенсії інвалідам-ліквідаторам, а також необґрунтовані вимоги щодо надання первинних документів, які були знищені підприємствами, установами, організаціями та відомчими державними архівами.

3.  Негайно відновити роботу міжвідомчої комісії з вирішення проблемних питань щодо статусу ліквідаторів.

4.  Привести Постанову Кабінету Міністрів України №1210 від 23 листопада 2011 року "Про підвищення рівня соціального захисту громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи" у відповідність з положеннями Закону України "Про статус та соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи", в якому передбачено, що в усіх випадках  розміри  пенсій  для  інвалідів,  щодо  яких встановлено  зв'язок з Чорнобильською катастрофою,  не можуть бути нижчими:

по I групі інвалідності - 10 мінімальних пенсій за віком;

по II групі інвалідності - 8 мінімальних пенсій за віком;

по III групі інвалідності - 6 мінімальних пенсій за віком;

дітям-інвалідам - 3 мінімальних пенсій за віком.

5. Вважати державним боргом невиплачені пенсії згідно рішень судів для  усіх ліквідаторів аварії на ЧАЕС, з наступним його погашенням до 1 червня 2013 року.

У разі невиконання наших вимог змушені будемо звернутися до європейської спільноти, громадських діячів, правозахисників та політиків за всебічною підтримкою, а також вдатися до протестних акцій.

Створення постійних робочих органів у період між з'їздами щодо координації дій громадських об'єднань з питань виконання законодавства та соціального захисту учасників ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС

Структура взаємодії у період між з’їздами:

1. З’їзд  формує Всеукраїнську Раду учасників ЛНА на ЧАЕС, як постійно діючий координаційний орган у період між з’їздами, шляхом створення відповідних профільних комітетів за напрямками роботи.

2. Члени профільних комітетів затверджуються з’їздом та входять до складу Всеукраїнської  ради учасників ЛНА на ЧАЕС.

3.  Голови відповідних профільних комітетів організовують їх роботу, обираються (перебираються) на цю посаду членами відповідного комітету та затверджуються Всеукраїнською Радою учасників ЛНА на ЧАЕС.

4. Положення про профільні комітети затверджується Всеукраїнською Радою учасників ЛНА на ЧАЕС.

5.  Пріоритетними профільними комітетами вважаються:

5.1. Комітет з питань статусу учасників ЛНА на ЧАЕС;

5.2. Комітет з питань вдів та дітей;

5.3. Комітет з питань соціального  захисту (пільг та соціальних виплат, житло);

5.4. Комітет з пенсійного забезпечення;

5.5. Комітет з питань медицини та оздоровлення;

5.6. Комітет з організаційних питань, зв’язках  з громадськістю та ЗМІ.

ПЕРСОНАЛЬНИЙ СКЛАД ПРОФІЛЬНИХ КОМІТЕТІВ

Комітет з питань статусу учасників ЛНА на ЧАЕС:

Голова комітету: (тимчасово не обрано)

Члени комітету: 1.   Воложигінова А. Г., Київська область.

2.   Глушко С. О., Кіровоградська область.

3.   Курліщук І. Й., Івано-Франківська область.

4.   Мокрий А. В., Полтавська область.

5.   Олійник Я. М., Івано-Франківська область.

6.   Паталаха О. О., Луганська область.

7.   Якименко О. С., Полтавська область.

Комітет з питань вдів та дітей:

Голова комітету: 1.  Черевко А. А., Донецька область.

Члени комітету: 2.   Іванова О. Г., Київська область.

3.   Плахотніченко В. М., Кіровоградська область.

Комітет з питань соціального  захисту (пільг та соціальних виплат, житло):

Голова комітету: 1.    Гаган М. П., Київська область.

Члени комітету: 2     Семенчук М. М., Полтавська область.

3.    Литвин В. М., Луганська область.

4.    Штерн В. І., м. Київ.

5.    Гавриш В. А., Кіровоградська область.

6.    Селкенов А. М., Київська область.

7.    Левіщенко Г. Г., Київська область.

8.    Ребров О. О., Чернігівська область.

Комітет з пенсійного забезпечення:

Голова комітету: 1.   Атаманчук В. І., Львівська область.

Члени комітету: 2.   Лябах М. В., Полтавська область.

3.   Лінник В. А., Луганська область.

4.   Паталаха О. О., Луганська область.

5.   Черненко М. Д., м. Київ.

6.   Лисенко Б. Д., Київська область.

7.   Герасименко С. І., Київська область.

8.   Зенченко О. Ф., Київська область.

9.   Яковенко О. Т., Київська область.

10. Плахотніченко В. М., Кіровоградська область.

Комітет з питань медицини та оздоровлення:

Голова комітету: 1. Голіус С. Ф., Київська область.

Члени комітету: 2. Ліпський С. Ф., Рівненська область.

3. Семистяга В. Ф., Луганська область.

4. Сорчій В. І., Київська область.

Комітет з організаційних питань, зв’язках  з громадськістю та ЗМІ:

Голова комітету: 1. Славінський В. С., Донецька область.

Члени комітету: 2. Ліпський С.Ф., Рівненська область.

3.  Дерека О.М., Донецька область.

4.  Дементьєв С. М., Луганська область.

5.  Решетник В. І., Запорізька  область.

6.  Сиркін В. О., Полтавська область.

7.  Колядін А. Ф., м. Київ.

8.  Петренко В. І., Донецька область.

http://torezdon.blogspot.com/2012/06/blog-post_30.html#more

Запись была опубликована: glavred(ом) Воскресенье, 1 июля 2012 г. в 19:08
и размещена в разделе Всеукраїнська Рада учасників ЛНА на ЧАЕС, Соціальне партнерство.
Вы можете следить за ответами к этой публикации через ленту RSS 2.0.
Вы можете оставить ответ или trackback с вашего сайта.

На сообщение "Матеріали Першого з’їзду учасників ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС" Один комментарий

  1. Виктор сказал(а):

    Это не справедливо и это уравниловка ! Надо что бы для тех кто работал в третьей зоне опасности минимальная пенсия становила- 6, 8, 10( в зависимости от группы )
    Во второй зоне опасности- 5,7,9, ( в зависимости от группы )
    В первой зоне опасности- 4, 6, 8, ( в зависимости от группы )
    В зоне особого контроля- 3, 5, 6, ( в зависимости от группы )

Оставить комментарий

 

Полный анализ сайта