?> Маємо те, що маємо | «ПостЧорнобиль»
 
 

«ПостЧорнобиль»

Газета Всеукраїнської Спілки ліквідаторів-інвалідів "Чорнобиль-86". Всеукраїнський часопис для інвалідів Чорнобиля, ліквідаторів, чорнобилян.
25.11.2007, рубрика "Сторінка читача"

Лист в газету

Петро Васильович Калюжко – учасник ЛНА на ЧАЕС у 1986 році, інвалід III групи, активно працює в громадській організації чорнобильців міста Долинська Кіровоградської області, у 2004 році до річниці Чорнобильської катастрофи разом із іншими учасниками ЛНА на ЧАЕС був нагороджений орденом «За мужність» III ступеня, він наш  постійний передплатник і патріот газети «Пост Чорнобиль». Але він ще й постійний автор публікацій в нашій газеті.

 Шановна редакція газети «Пост Чорнобиль»!

Передплачую газету з 2004 року. В цьому році відновив передплату на весь 2008 рік. Агітую це зробити і інших чорнобильців. Газету чекаю весь час з нетерпінням. До газети дописую час від часу, по своєму здоров’ю, адже я інваліді III групи з втратою працездатності 60%. Дописую і подаю матеріали, які хвилюють мене та й багато інших чорнобильців. На цей раз прохаю теж надрукувати мій лист. Можливо новій Уряд прочитає та прийме адекватні міри по виконанні Чорнобильського Закону. Все в листі не охватиш. Я вже не пишу про те, що стосується Указу Президента України від 19.12.2005 року №1726 «Про заходи пов’язані з 20-ю річницею Чорнобильської трагедії, де містяться положення, виконання яких полегшало б нам стражденне життя. Тож не розумію, хто і чому не хоче втілювати пункти цього документи в життя.

Маємо те, що маємо,

або чому в нашій Державі чиновники не дотримуються Законів?

 

Для нас, ліквідаторів аварії на Чорнобильській АЕС, роботи з усунення наслідків тієї страшної катастрофи коштували втрати здоров’я. Нас багато стало інвалідами. Відтак нам живеться не дуже просто. І хоч існують в Україні документи, прийняті на підтримку таких, як ми, але стикаємося з тим, що не всі з них виконуються. Наведу перелік таких документів, та й то не всіх.

1. Виплата компенсацій на продукти харчування.

До 2007 року ця виплата проводилась. Згідно Наказу державного казначейства №330 від 8 грудня 2006 року виплата призупинена. Наказ не може носити юридичного характеру, так як він не зареєстрований в Мін’юсті. Запитання до Уряду: «Як можна Наказом відмінити Постанову Кабінету міністрів №936 від 20 вересня 2005 року, де пунктом 7 передбачене, що виплату компенсацій та різних видів допоміг може проводитись через банківські установи, або поштові відділення.

Даним наказом порушено ст. 22 Конституції України.

2. Порядок обчислення пенсій інвалідам ЧАЕС.

Постановою Кабміну №1240 від 22 вересня 2004 року «Про внесення змін до пункту 1 Порядку обчислення пенсій по інвалідності внаслідок ЧАЕС, встановлений справедливий підхід по обчисленню пенсій військовослужбовцям запасу призваним на збори по ліквідації аварії на ЧАЕС згідно Постанови Кабміну №523 від 30 травня 1997 року, де згідно лиходійського листа Держкомпраці №136 за 1986 рік було вкрадено нарахування зарплати за вихідні, святкові, понаднормові, преміальні та інше. На превеликий жаль, Постанова №1240 не діє належним чином. Організації, підприємства, установи не видають довідок про до рахування вкрадених коштів, що суттєво впливає на розмір пенсій. Якщо надають довідки, то їх Пенсійний фонд бракує. Заставляють довідки брати лише за рішенням судів.

3. Виплата компенсацій вартості путівок.

Кабінетом Міністрів до сьогодні не прийнято Постанову «Про виплату компенсацій середньої вартості путівки за 2003-2005 роки.

4.Перелік ліків.

Для ліквідаторів встановлено так званий Перелік ліків для амбулаторного лікування, згідно Постанови Кабміну №1071 від 05.09.1996 р. Даний Перелік не задовольняє якісного етіопатогенетичного лікування. Хотілось знати: Чай чиновників з міністерства лікують за переліком ліків? Час від часу цей перелік міняють та не в кращу сторону, а в сторону зменшення ліків в Переліку. Раніше рецепт виписаний лікарем був дійсний від 10 днів до 2-х місяців в залежності від захворювання. На сьогодні лише 10 днів, а коштів в аптеці нема –  рецепт пропав. Знову їди по новому в обхід по поліклініці.

5. Зрівнялівка пенсій.

З 1 травня 2007 року проведено зрівнялівку в виплаті пенсій для чорнобильців інвалідів, віднесених до інвалідів війни. Фактично втратила свою силу Постанова Кабміну від 27 грудня 2005 року, де були застосовані коефіцієнти по роках: 1986 рік в 3,5 рази, 1987-1990 – в 2,5 рази. Для III групи інвалідів тепер що 1986 що 1990 – пенсія однакова 833 гривні.

6. Тендери на закупівлю путівок.

Проводиться Тендер на закупівлю путівок. Витрачено за даними преси 27 млн. грн. Тендер – це посередник, який з’їв додатково 12 тисяч 857 путівок вартістю в 2100 грн., яких не вистачає для ліквідаторів, особливо для інвалідів. Дані кошти можна було б пустити на зубопротезування, а не забирати кошти з ліків (10%), як зараз це робиться.

7. Похоронні справи.

Діє Закон «Про поховання та похоронну справу» №1102-IV від 10 липня 2003 року. Законом №1340 від 8 лютого 2006 року внесені зміни до ст. 14 щодо безоплатного поховання інвалідів війни (це пункт «г» - інвалідів війни). На неодноразові запити до Управління праці та соціального захисту Долинської райдержадміністрації та Головного управління області, відповідають: «Даний пункт не діє для інвалідів війни з числа чорнобильців». Спираються на пункти «а», «б», «в» - особи 1941-1945рр.

Чому ж не виконується Закон про інвалідів війни? Чому? – Та тому, що чиновникам все одно зарплату заплатять, а біди інвалідів їм не болять і не цікавлять. А є мудра поговірка, що «українець не повірить, поки на собі не провірить». То ж дай Бог мудрості чиновникам, щоб прислухались до людей, які перенесли на собі нелегкі тяготи життя.

Петро КАЛЮЖКО,

Учасник ЛНА на ЧАЕС 1986 року

1-й категорії

Надруковано «ПЧ» № 21-22 (69-70) листопад 2007

Запись была опубликована: glavred(ом) Воскресенье, 25 ноября 2007 г. в 18:17
и размещена в разделе Сторінка читача.
Вы можете следить за ответами к этой публикации через ленту RSS 2.0.
Вы можете оставить ответ или trackback с вашего сайта.

Оставить комментарий

 

Полный анализ сайта