?> Мінпраці підтримує пропозицію щодо поновлення програми забезпечення “чорнобильців” житлом | «ПостЧорнобиль»
 
 

«ПостЧорнобиль»

Газета Всеукраїнської Спілки ліквідаторів-інвалідів "Чорнобиль-86". Всеукраїнський часопис для інвалідів Чорнобиля, ліквідаторів, чорнобилян.
27.06.2010, рубрика "Новини"

Костянтин Ващенко: Мінпраці підтримує пропозицію щодо поновлення програми забезпечення "чорнобильців" житлом

23 червня 2010  

Видатки за бюджетною програмою „Комплексне медико-санітарне забезпечення та лікування онкологічних захворювань із застосуванням високовартісних медичних технологій громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи” необхідно збільшити на 20,7 млн. грн. та поновити фінансування за бюджетною програмою „Забезпечення житлом громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи” у сумі 125,0 млн. гривень.

Такого рішення дійшла Міжвідомча комісія з питань комплексного розв’язання чорнобильських проблем, засідання якої відбулося сьогодні у Міністерстві з питань надзвичайних ситуацій та у справах захисту населення від наслідків Чорнобильської катастрофи. Відповідна пропозиція буде подана Мінфіну та МНС для розгляду під час внесення змін до держбюджету на 2010 рік. Про це повідомив член Комісії, заступник Міністра праці та соціальної політики України Костянтин Ващенко і зауважив, що Мінпраці її підримує.

За його словами, засідання було присвячене обговоренню цілого комплексу вкрай важливих питань, які стосуються медичного, санаторно-курортного, пенсійного, житлового забезпечення постраждалих від аварії на ЧАЕС громадян, а також забезпечення інвалідів спеціальними автотранспортними засобами і здійснення компенсаційних виплат.

„Запровадження централізованих тендерних процедур щодо закупівлі послуг з організації оздоровлення постраждалого населення на рівні Мінпраці дозволило забезпечити санаторно-курортними путівками громадян усіх регіонів до відомих курортів України (у тому числі інвалідів-спинальників); здійснювати розподіл санаторно-курортних путівок між регіонами пропорційно поданих заяв з урахуванням нозології захворювань”, - підкреслив заступник Міністра праці та соцполітики.

Щодо наявних проблем у пенсійному забезпеченні „чорнобильців”, які тягнуть за собою численні судові позови, то з цього приводу Костянтин Ващенко зазначив, що їх розв’язання можливе через внесення змін до чинного „чорнобильського” Закону. Тому центральними органами виконавчої влади у встановленому порядку опрацьовується проект Закону України „Про внесення зміни до статті 54 Закону України „Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи” (щодо пенсійного забезпечення).

Урядовець поінформував, що цим законопроектом передбачається встановити розміри мінімальних пенсій для інвалідів, щодо яких встановлено зв’язок інвалідності з Чорнобильською катастрофою, і пенсій у зв’язку з втратою годувальника внаслідок Чорнобильської катастрофи, ліквідаторам наслідків аварії на Чорнобильській АЕС у 1986-1990 роках та громадянам, яких було евакуйовано у 1986 році, та пенсії у зв’язку з втратою годувальника внаслідок Чорнобильської катастрофи членам їх сімей.

„Прийняття цього Закону України дозволить усунути розбіжності у законодавстві щодо розрахункової величини для визначення мінімальної пенсії, що призначається відповідно до статті 54 Закону України „Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи”, тобто замінити показник „мінімальна пенсія за віком” на показник „прожитковий мінімум для осіб, які втратили працездатність”, обмежити можливості висунення необґрунтованих позовних вимог за рахунок бюджетних коштів та зняти соціальну напругу серед інвалідів внаслідок Чорнобильської катастрофи”, - наголосив Костянтин Ващенко.

Офіційний сайт міністерства праці та соціальної політики

http://www.mlsp.gov.ua/control/uk/publish/article?art_id=107871&cat_id=107177

Запись была опубликована: glavred(ом) Воскресенье, 27 июня 2010 г. в 6:09
и размещена в разделе Новини.
Вы можете следить за ответами к этой публикации через ленту RSS 2.0.
Вы можете оставить ответ или trackback с вашего сайта.

Оставить комментарий

 

Полный анализ сайта