?> Мінпраці роз’яснює і коментує | «ПостЧорнобиль»
 
 

«ПостЧорнобиль»

Газета Всеукраїнської Спілки ліквідаторів-інвалідів "Чорнобиль-86". Всеукраїнський часопис для інвалідів Чорнобиля, ліквідаторів, чорнобилян.
25.04.2007, рубрика "Наше право"

Щодо надання соціальної допомоги малозабезпеченим сім'ям

Залежно від майнового стану та сукупного доходу сім’ї вона може бути зарахована до категорії малозабезпечених. Держава гарантує таким сім’ям соціальний захист, який забезпечується шляхом надання їм допомоги. “Розмір допомоги визначається як різниця між прожитковим мінімумом для сім’ї та її середньомісячним сукупним доходом”, – пояснює начальник відділу нормативно-методичної роботи та моніторингу Департаменту державного соціального захисту населення Мінпраці Володимир Кульчицький.

Враховуючи, що певна частина українських громадян працює у тіньовому секторі економіки і отримує зарплату “в конвертах”, встановити реальний розмір сукупного доходу сім’ї в деяких випадках доволі непросто. Утім, існує офіційна методика обчислення сукупного доходу для призначення всіх видів соціальної допомоги. Її затверджено наказом Міністерства праці та соціальної політики, Міністерства економіки та з питань європейської інтеграції, Міністерства фінансів та Державного комітету молодіжної політики, спорту і туризму від 15 листопада 2001 року №486.

“До стабілізації економічного становища в Україні розмір державної соціальної допомоги визначається з урахуванням рівня забезпечення прожиткового рівня”, - підкреслив Володимир Кульчицький. І нагадав: “Статтею 56 Закону України “Про Державний бюджет України на 2007 рік” рівень забезпечення прожиткового мінімуму (гарантований мінімум) для призначення такої допомоги з 1 січня встановлено такий: для працездатних осіб – у сумі 121 грн., для непрацездатних (діти, пенсіонери) – 170,5 грн., для інвалідів – 181,5 грн.”.

“Крім цього, окрема доплата здійснюється на неповнолітніх членів сім’ї, - зазначив далі начальник відділу Департаменту державного соціального захисту населення. - На кожну дитину цей рівень збільшується на 10%, а для кожної дитини, яка утримується матір’ю (батьком, усиновителем), що не перебуває у шлюбі, і запис про батька (матір) цієї дитини у Книзі реєстрації народжень провадиться в установленому порядку за вказівкою матері (батька) та для кожної дитини, в якої один або обоє батьків є інвалідами І або ІІ групи, а також для кожної дитини в малозабезпеченій багатодітній сім’ї, в якій виховуються троє або більше дітей віком до 16 років (до 18 років, якщо дитина навчається), - на 20%”.

Прес-служба Мінпраці

Надруковано «ПЧ» № 7 (55) квітень 2007

Запись была опубликована: glavred(ом) Среда, 25 апреля 2007 г. в 9:26
и размещена в разделе Наше право.
Вы можете следить за ответами к этой публикации через ленту RSS 2.0.
Вы можете оставить ответ или trackback с вашего сайта.

Оставить комментарий

 

Полный анализ сайта