?> Мінпраці роз’яснює і коментує | «ПостЧорнобиль»
 
 

«ПостЧорнобиль»

Газета Всеукраїнської Спілки ліквідаторів-інвалідів "Чорнобиль-86". Всеукраїнський часопис для інвалідів Чорнобиля, ліквідаторів, чорнобилян.
25.04.2007, рубрика "Наше право"

Щодо безкоштовного оздоровлення пенсіонерів

Пересічний пенсіонер, як правило, не може дозволити собі поїхати кудись на відпочинок.

Але є категорії пенсіонерів, яким надається право оздоровитися за державний кошт. Як пояснила директор департаменту у справах ветеранів та людей похилого віку Мінпраці Ольга Крентовська, відповідно до чинного законодавства, органи праці та соціального захисту населення забезпечують безкоштовним санаторно-курортним лікуванням ветеранів війни (учасників бойових дій, учасників війни та інвалідів війни), осіб, на яких поширюється дія Закону України “Про статус ветеранів війни, гарантії їхнього соціального захисту”, “Про жертви нацистських переслідувань”, а також інвалідів з дитинства, інвалідів загального захворювання, в тому числі інвалідів з наслідками травм та захворювань хребта та спинного мозку, а також інвалідів інших категорій.


Учасники бойових дій та інваліди війни мають право на щорічне санаторно-курортне лікування, учасники війни - раз на два роки, особи, на яких поширюється Закон України “Про жертви нацистських переслідувань”, відповідно до набутого статусу. Інші інваліди забезпечуються санаторно-курортним лікуванням в порядку черги та за мірою надходження путівок. Забезпечення громадян частково оплаченими (відсотковими) путівками органами праці та соціального захисту населення не передбачено.

Щодо ветеранів праці, то безоплатного забезпечення санаторно-курортним лікуванням для них не передбачено. Водночас підпунктом 3 ст. 7 Закону України “Про основні засади соціального захисту ветеранів праці та інших громадян похилого віку в Україні” передбачено переважне право на забезпечення цієї категорії громадян санаторно-курортним лікуванням, а також на компенсацію вартості самостійного санаторно-курортного лікування в порядку і розмірах, що визначаються Кабінетом Міністрів України. Регіональні органи праці та соціального захисту населення в рамках спеціальних програм за рахунок коштів місцевого бюджету можуть закуповувати путівки у санаторії для пенсіонерів і ветеранів праці.

Безкоштовне забезпечення санаторно-курортним лікуванням “дітей війни” на сьогоднішній день законодавчо не визначено.

У сфері управління Міністерства праці та соціальної політики України функціонує шість санаторіїв, в яких на сьогоднішній день, проходять санаторно-курортне лікування винятково ветерани війни. Санаторії розташовані у Києві, Алушті, Трускавці, Одесі, Миргороді й смт Симеїз (АР Крим).

Для одержання санаторно-курортної путівки потрібно звернутися за місцем проживання до органів праці та соціального захисту населення з медичною довідкою (форма № 070/о) і написати заяву про забезпечення санаторно-курортним лікуванням. Фахівець на підставі заяви й медичної довідки ставить особу на чергу для одержання санаторно-курортної путівки. При надходженні путівки відповідного профілю до районного або міського управління заявника повідомляють телефоном або письмово щодо отримання путівки відповідно до черги на санаторно-курортне лікування.

Щодо виплат компенсацій за невикористане санаторно-курортне лікування, то виплата грошової компенсації за невикористану санаторно-курортну путівку на даний час регулюється “Порядком виплати грошової компенсації вартості санаторно-курортного лікування деяким категоріям громадян”, затвердженим постановою Кабінету Міністрів України від 17 червня 2004 року №785. Відповідно до п. 2 цього Порядку, грошова компенсація замість санаторно-курортної путівки виплачується винятково інвалідам війни за місцем їх обліку один раз на два роки з дня звернення із заявою про надання путівки або виплату грошової компенсації за бажанням, якщо ці особи протягом двох років не одержували безоплатних санаторно-курортних путівок, незалежно від наявності медичного висновку про необхідність санаторно-курортного лікування або медичних показань.

Учасникам бойових дій, учасникам війни, ветеранам праці виплачується тільки компенсація за самостійно проведене санаторно-курортне лікування. Планується також запровадити для інвалідів загального захворювання грошову компенсацію замість санаторно-курортної путівки та вартості самостійного санаторно-курортного лікування на виконання статті 29 Закону України “Про реабілітацію інвалідів в Україні”. Нею передбачено, що грошова компенсація замість санаторно-курортної путівки і компенсація вартості самостійного санаторно-курортного лікування виплачується інвалідам, законним представникам дітей-інвалідів на підставі медичних рекомендацій відповідно до законодавства, що визначає їх право на безоплатне забезпечення санаторно-курортним лікуванням. Зазначеним Законом передбачається забезпечити реалізацію статей 27-29 шляхом поетапного фінансового забезпечення відповідних видатків.

Мінпраці розробило Порядок виплати деяким категоріям інвалідів грошової компенсації замість санаторно-курортної путівки та компенсації вартості самостійного санаторно-курортного лікування, який затверджено постановою Кабінету Міністрів України від 7 лютого 2007 року №150. Ця постанова набирає чинності з 1 січня 2008 року.

Прес-служба Мінпраці

Надруковано «ПЧ» № 7 (55) квітень 2007

Запись была опубликована: glavred(ом) Среда, 25 апреля 2007 г. в 9:20
и размещена в разделе Наше право.
Вы можете следить за ответами к этой публикации через ленту RSS 2.0.
Вы можете оставить ответ или trackback с вашего сайта.

Оставить комментарий

 

Полный анализ сайта