?> Мінпраці роз’яснює ті інформує | «ПостЧорнобиль»
 
 

«ПостЧорнобиль»

Газета Всеукраїнської Спілки ліквідаторів-інвалідів "Чорнобиль-86". Всеукраїнський часопис для інвалідів Чорнобиля, ліквідаторів, чорнобилян.
25.04.2007, рубрика "Наше право"

Санаторії для оздоровлення "чорнобильців" відбиратимуть централізовано

Міністерство забезпечує реалізацію дев`яти із дванадцяти програм соціального захисту громадян, постраждалих внаслідок Чорнобильської катастрофи.

У 2006 році, відповідно до Закону України „Про Державний бюджет України на 2006 рік” фінансування оздоровлення громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи, здійснювалося за рахунок коштів місцевих  бюджетів. Путівками скористалися понад 231 тис. громадян (8,9 відсотка від загальної чисельності постраждалого населення) у тому числі 190 тис. дітей (30,8 відсотків від загальної чисельності потерпілих дітей).

Однак при організації оздоровлення органами виконавчої влади окремих областей, як виявилося, допускалися службові порушення. Як зауважив у своєму виступі на підсумковій колегії Мінпраці директор Департаменту соціального захисту громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи, Микола Урупа, зафіксовано непоодинокі випадки закупівлі обласними державними адміністраціями путівок до одного й того ж санаторію за різними цінами. І різниця становила при цьому від 18 до 126 гривень. Так, до санаторію „Нафтуся Прикарпаття” Вінницька, Рівненська і Тернопільська області закупили  дитячі путівки по 864 грн. на 18 днів,  Волинська, Житомирська, Київська, Кіровоградська і Львівська – по 900 грн., а Закарпатська – по 990 гривень. До санаторію „Войковець” Рівненська область закупила путівки для дітей по 864 грн., Полтавська – 882 грн., а Харківська – по 963 гривні.

Мали місце випадки, коли для санаторно-курортного лікування постраждалих дітей відбиралися оздоровчі табори. Так, у Полтавській області переможцем торгів для лікування дітей було визнано дитячий оздоровчий комплекс „Войковець”. Насправді ж дітей помістили в корпус дитячого оздоровчого табору „Аїст”.

Заявки на путівки для санаторно-курортного лікування у 2007 році подали понад 750 тисяч громадян. На придбання такої кількості путівок необхідно понад 1 млрд. 73 млн. грн. при середній вартості путівок минулого року. При цьому Законом України „Про Державний бюджет України на 2007 рік” на оздоровлення постраждалого населення та виплату грошової компенсації при самостійному санаторно-курортному лікуванні передбачено лише 220 млн. грн., що дає можливість забезпечити санаторно-курортними путівками лише 115 тис. осіб або 3 відсотки від загальної чисельності постраждалих. Тому заходи з оздоровлення „чорнобильців” мають здійснюватися на значно вищому рівні, адже за результатами профілактичних оглядів серед учасників ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС  лише 8% визнано здоровими, серед осіб, які проживають на забруднених територіях - 15%, при цьому серед дітей віком до 14 років практично здоровими визнано лише 20%.

Враховуючи обмеженість коштів державного бюджету, з метою раціонального використання бюджетних коштів, підвищення якості оздоровлення постраждалого населення, Міністерство планує відбір санаторно-курортних закладів проводити відповідно до Закону України „Про закупівлю товарів, робіт і послуг за державні кошти” централізовано. При цьому Головам Ради міністрів Автономної Республіки Крим, обласних, Київської та Севастопольської міських державних адміністрацій рекомендовано активізувати роботу щодо залучення коштів місцевих бюджетів,  підприємств, громадських організацій для оздоровлення громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи, особливо дітей, з урахуванням можливостей та потенціалу місцевої оздоровчої бази; посилити контроль за ефективним використанням коштів шляхом першочергового забезпечення путівками на санаторно-курортне лікування найбільш вразливих верств постраждалих громадян;  вжити дієвих заходів щодо недопущення скорочення штатної чисельності працівників з питань соціального захисту громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи, організувати підготовку і навчання кадрів на регіональному рівні.

Прес-служба Мінпраці

http://www.kmu.gov.ua

Надруковано «ПЧ» № 7 (55) квітень 2007

Запись была опубликована: glavred(ом) Среда, 25 апреля 2007 г. в 9:36
и размещена в разделе Наше право.
Вы можете следить за ответами к этой публикации через ленту RSS 2.0.
Вы можете оставить ответ или trackback с вашего сайта.

Оставить комментарий

 

Полный анализ сайта