?> Мінпраці роз’яснює ті інформує | «ПостЧорнобиль»
 
 

«ПостЧорнобиль»

Газета Всеукраїнської Спілки ліквідаторів-інвалідів "Чорнобиль-86". Всеукраїнський часопис для інвалідів Чорнобиля, ліквідаторів, чорнобилян.
25.04.2007, рубрика "Наше право"

Щодо статусу дітей-чорнобильців

Досі  на забруднених після Чорнобильської катастрофи територіях проживає чимало людей. Для них актуальним залишається питання визначення статусу осіб, які постраждали внаслідок аварії на ЧАЕС. При тому, що держава забезпечує соціальний захист чорнобильців, час від часу виникають нові  обставини, які потребують додаткових роз’яснень. Зокрема, громадян цікавить, чи належатимуть до осіб, які потерпіли внаслідок Чорнобильської катастрофи, діти, народжені після 1 січня 1989 року, якщо вони постійно проживають на території зони посиленого радіоекологічного контролю, після досягнення ними повноліття. Роз’яснення з цього приводу надає директор Департаменту соціального захисту громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи, Міністерства праці та соціальної політики Микола УРУПА.

Питання визначення статусу осіб, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи, врегульовано Законом України „Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи”. Відповідно до статті 27 Закону, до дітей, потерпілих внаслідок Чорнобильської катастрофи, належать неповнолітні діти, які проживали на момент аварії чи прожили або постійно навчалися після аварії не менше трьох років у зоні посиленого радіоекологічного контролю.

Документом, що підтверджує статус потерпілої дитини, є посвідчення (серії Д), яке діє до настання повноліття дитини, тобто до 18 років. Після досягнення повноліття встановлення статусу потерпілих від Чорнобильської катастрофи провадиться на умовах, визначених статтею 11 закону. Таким чином, до потерпілих належать особи, які постійно проживають або постійно працюють чи постійно навчаються на території зони посиленого радіоекологічного контролю, за умови, що вони за станом на 1 січня 1993 року прожили або відпрацювали чи постійно навчалися у цій зоні не менше чотирьох років.

Оскільки термін проживання дітей, народжених в 1989 році і пізніше, менший за  встановлений законом, правових підстав для визначення їм після досягнення повноліття статусу осіб, потерпілих внаслідок Чорнобильської катастрофи, немає.

Проте слід зазначити, що особи, які досягли повноліття, з числа зазначених в статті 27 Закону, та яким у дитячому віці було встановлено причинний зв’язок інвалідності з наслідками Чорнобильської катастрофи, за умови проходження ними переогляду у спеціалізованій медико-соціальній комісії належать до потерпілих від Чорнобильської катастрофи.

Прес-служба Мінпраці

http://www.kmu.gov.ua

Надруковано «ПЧ» № 7 (55) квітень 2007

Запись была опубликована: glavred(ом) Среда, 25 апреля 2007 г. в 9:30
и размещена в разделе Наше право.
Вы можете следить за ответами к этой публикации через ленту RSS 2.0.
Вы можете оставить ответ или trackback с вашего сайта.

Оставить комментарий

 

Полный анализ сайта