?> Міжнародний семінар “Франко-німецька ініціатива (ФНІ) | «ПостЧорнобиль»
 
 

«ПостЧорнобиль»

Газета Всеукраїнської Спілки ліквідаторів-інвалідів "Чорнобиль-86". Всеукраїнський часопис для інвалідів Чорнобиля, ліквідаторів, чорнобилян.
29.10.2004, рубрика "Новини"

5-6 жовтня в м. Києві проходив Міжнародний семінар “Франко-німецька ініціатива (ФНІ): результати та їхнє значення для людини та довкілля”.

На семінарі були представлені підсумки багаторічної роботи вчених з України, Франції, Німеччини, Росії, Бєларусі щодо створення інформаційної бази даних про радіаційні, екологічні і медичні наслідки Чорнобильської катастрофи.
 
Учасників семінару вітали: заступник Генерального директора МАГАТЕ Томохіро Танігучі, посол Франції в Україні Філіп де Сюреман, посол Німеччини в Україні Дітмар Штюдеман, заступник міністра охорони навколишнього природного середовища Анатолій Гриценко, секретар комітету Верховної Ради України з питань екополітики Юрій Соломатін.
Почесні гості побажали учасникам семінару плідної роботи і висловили надію, що створена база даних буде поповнюватися і знайде широке застосування при плануванні дій урядів постраждалих країн щодо пом'якшення наслідків Чорнобильської катастрофи, а також допоможе міжнародному співтовариству використовувати чорнобильський досвід у випадку ядерних і радіаційних інциндентів і для попередження подібних аварій у майбутньому.

У роботі семінару брали участь понад 200 вчених і фахівців з 12 країн світу: України, Росії, Бєларусі, Франції, Німеччини, США, Японії, Великобританії, Словаччини, Куби, Швеції, Ефіопії, а також представники таких міжнародних організацій як МАГАТЕ, Європейська комісія, Європейський банк реконструкції та розвитку.
На секційних засіданнях проходило обговорення зібраних даних за трьома напрямками:

- Безпека саркофага

- Радіоекологічні наслідки Чорнобильської аварії

- Наслідки Чорнобильської аварії для здоров'я людей.

Роботи виконувалися в рамках Міжнародного Чорнобильського центру. Координатори ФНІ: Інститут Захисту і Ядерної Безпеки (IRSN, Франція), Асоціація з Безпеки Реакторів і Установок (GRS, Німеччина) і Чорнобильський центр з проблем ядерної безпеки, радіоактивних відходів і радіоекології (Україна).

Історична довідка:

ФНІ стала відповіддю урядів Франції та Німеччини на заклик України до об'єднання міжнародних зусиль у сфері вивчення проблем ядерних і радіаційних аварій. На конференції МАГАТЕ у Відні в квітні 1996 року міністри навколишнього природного середовища Франції і Німеччини оголосили про ініціативу наукового співробітництва з країнами СНД, що найбільш постраждали в результаті аварії на Чорнобильській АЕС.

У створенні бази даних у рамках ФНІ взяли участь понад 20 науково-дослідних інститутів і організацій з України, Франції, Німеччини, Росії, Бєларусі.

Більш докладно про ФНІ можна довідатися,
відвідавши сайт
www.fgi.icc.gov.ua.
Інформаційно-аналітичний відділ Чорнобильського центру

Надруковано «ПЧ» № 10/ 2004

Запись была опубликована: (ом) Пятница, 29 октября 2004 г. в 15:31
и размещена в разделе Новини.
Вы можете следить за ответами к этой публикации через ленту RSS 2.0.
Вы можете оставить ответ или trackback с вашего сайта.

Оставить комментарий

 

Полный анализ сайта