?> Мої співвітчизники! | «ПостЧорнобиль»
 
 

«ПостЧорнобиль»

Газета Всеукраїнської Спілки ліквідаторів-інвалідів "Чорнобиль-86". Всеукраїнський часопис для інвалідів Чорнобиля, ліквідаторів, чорнобилян.
20.01.2004, рубрика "Спогади"

Прекрасна, велична і багата наша ненька Україна.

Площа її 604 тис. кв. км і простягається вона з півночі на південь на 300 км, а з заходу на схід на 1300 км.

Україна дорівнює по своїй площі територіям Англії, Австрії, Бельгії, Греції, Данії, Ірландії разом узятих. В Україні в Закарпатській області знаходиться географічний центр Європи.

Наша країна славиться різноманітними природними багатствами, такими як: вугілля, нафта, червоні і бурі залізняки, залізні кварцити, марганцева руда, горючі гази, озокерит, кам’яна і калійна солі, гіпс і різного роду будівельні матеріали – від граніту до мармуру.

За своїми природними ресурсами Україна, можливо, є найбагатішою в Європі. Багаті і родючі землі простягаються від високих Карпатських гір до широких донецьких степів, від густих лісів Чернігівщини до сонячного узбережжя Чорного моря. Наявність повноводних річок, морів та густих лісів зумовлюють чудовий клімат нашої Батьківщини.

А земля нашої рідної чорнобильщини є маленькою частинкою цієї прекрасної неповторної України. Вона увійшла навіки в наші душі і серця своїми зеленоокими річками, смарагдовими лісами, неосяжними луками з полянами духмяних конвалій. Різні життєві обставини приводили людей в наш рідний край, і вони закохувались в Чорнобиль раз і назавжди.

Та катастрофа на ЧАЕС увірвалась чорним буревієм на нашу казкову землю і розкидала нас по немилих серцю містах і селах. Ми покинули свої рідні хати, а в Чорнобилі захазяйнували “комбінати”, підпорядковані безпосередньо Міністерству Енергетики СРСР. Працівниками цього комбінату з 1988 року робляться перші спроби знести Чорнобиль з лиця землі. Руйнуються будови на Подолі, пізніше на вулиці Леніна і в інших районах міста та сіл. Та на заваді цим ганебним планам стала любов до рідної землі, до рідних осель, і почалася активна реевакуація. Уже у 1988 році реевакуйованих було в Чорнобильському районі 994 чоловіки.

Спаси-и-сохрани

Петро Ємець. “Спаси и сохрани”, 1989, полотно, олія.
(З альбому “Дзвони Чорнобиля”, Київ, 1995 р.)

Так! Рано над цим знедоленим краєм ставити чорний хрест, не вичерпавши всіх можливостей повернути цю райську землю до життя.

Існує версія, що місто Чорнобиль названо на знак пошани Божого дерева – чорнобиль. Це дерево вважається травою Богині світу живої Артеміди. Воно лікує землю і все живе на землі, і яке безжалісно знищувалось людством.

У 1993 році місто Чорнобиль відзначало вісімсотліття першої літописної згадки про себе.

Татаро-монгольська орда у 1240 році вщент зруйнувала містечко Чорнобиль. Громадянська війна та німецько-фашистські загарбники залишали місто спаленим, напівзруйнованим. Цей Божий край швидко відроджувався від різних навал, а місто ставало ще кращим.

Поки повернення до рідного краю неможливе.

Я живу надією.

Час іде...

Наші надії тільки тоді втіляться в життя, коли ми замислимося над своїми не завжди праведними діями і звернемося з проханням до Господа очистити і вилікувати нашу землю, нашу воду, наші поля, ліси і луки.

І згодом повернеться на цю землю прийдешнє покоління, і залунає тут дзвінкий дитячий сміх, і лелеки піднімуть на крила своїх малят, а чисті стежини поведуть нас в росяні далі, на конвалієві луки, і прийме нас у свої обійми наша зеленоока красуня Прип’ять, і понесеться весела пісня над нашою українською землею.

Віримо в це – і так буде!

Так буде!!!

Віра КРУГЛЕНКО

ПЧ № 1/ 2004

Запись была опубликована: (ом) Вторник, 20 января 2004 г. в 14:19
и размещена в разделе Спогади.
Вы можете следить за ответами к этой публикации через ленту RSS 2.0.
Вы можете оставить ответ или trackback с вашего сайта.

Оставить комментарий

 

Полный анализ сайта