?> Національна Асамблея інвалідів України | «ПостЧорнобиль»
 
 

«ПостЧорнобиль»

Газета Всеукраїнської Спілки ліквідаторів-інвалідів "Чорнобиль-86". Всеукраїнський часопис для інвалідів Чорнобиля, ліквідаторів, чорнобилян.
12.07.2007, рубрика "Соціальне партнерство"

За матеріалами інформаційного електронного вісника “МАЯК” НАІУ

 СПРИЯННЯ РЕФОРМІ СОЦІАЛЬНИХ ПОСЛУГ В УКРАЇНІ

29 травня 2007 року Виконавчий директор НАІУ Наталія Скрипка взяла участь у роботі Круглого столу «Заходи та реформа у сфері соціальних послуг як програми державних витрат: соціальна політика та реформа соціальних послуг в Україні». Організатор заходу Проект Департаменту у справах міжнародного розвитку Великої Британії «Сприяння реформі соціальних послуг в Україні».

Проект DFID "Сприяння реформі соціальних послуг в Україні" надає методичну допомогу Уряду України у засвоєнні європейського досвіду розробки політики розвитку соціальних послуг.

Серед іншого, проводиться дослідна діяльність, покликана сприяти роботі Міжвідомчої робочої групи з питань реалізації Закону України "Про соціальні послуги", активно формуються двосторонні контакти з низкою міністерств.

Мета діяльності Проекту, зокрема, включає створення в Україні більш різноманітної за складом мережі постачальників послуг, залучення до неї більшої кількості недержавних організацій.

Проект прагне підвищити ефективність реформ в Україні, спрямувавши процес прийняття державних рішень та формування законодавчої бази у русло, що відповідає європейським принципам вироблення державної політики.

 ЗАТВЕРДЖЕНА ІНДИВІДУАЛЬНА ПРОГРАМА РЕАБІЛІТАЦІЇ

23 травня 2007 року Кабінет Міністрів України затвердив Постанову «Про затвердження Положення про індивідуальну програму реабілітації інвалідів» № 757.

Індивідуальна програма реабілітації інваліда (далі: індивідуальна програма) - комплекс оптимальних видів, форм, обсягів, строків реабілітаційних заходів з визначенням порядку, місця їх проведення, спрямованих на відновлення та компенсацію порушених або втрачених функцій організму і здібностей інваліда та дитини-інваліда.

Індивідуальна програма розробляється на підставі Державної типової програми реабілітації інвалідів, затвердженої постановою Кабінету Міністрів України від 8 грудня 2006 р. N 1686.

 ПІДПИСАН ЗАКОН ПРО СОЦІАЛЬНИЙ ЗАХИСТ ІНВАЛІДІВ

Президент України підписав Закон «Про внесення змін до деяких Законів України щодо соціального захисту інвалідів», прийнятий Верховною Радою України 3 травня 2007 року.

Зокрема, законом визначено, що у разі складання вступних іспитів з позитивним результатом у вищі учбові заклади І-ІV рівнів акредитації зараховуються поза конкурсом діти-інваліди і інваліди першої і другої груп, яким не протипоказане навчання за вибраною спеціальністю, в професійно-технічні учбові заклади – діти-інваліди і інваліди, яким не протипоказане навчання за вибраним фахом (спеціальністю) і спеціалізацією.

За інших рівних умов, мовиться в законі, переважаюче право на зарахування у вищі учбові заклади І-ІV рівнів акредитації і професійно-технічні учбові заклади мають інваліди і діти з малозабезпечених сімей, в яких:

обидва батьки є інвалідами;

один з батьків - інвалід, а інший помер;

одинока мати-інвалід;

батько–інвалід, що виховує дитину без матері.

Крім того, під час навчання даним категоріям громадян стипендія і пенсія (державна соціальна допомога інвалідам з дитинства і дітям-інвалідам) виплачуються в повному розмірі».

 ВЕРХОВНА РАДА УКРАЇНИ ПРИЙНЯЛА ЗАКОН "ПРО ВНЕСЕННЯ ЗМІН ДО СТАТТІ 14 ЗАКОНУ УКРАЇНИ "ПРО ОСНОВИ СОЦІАЛЬНОЇ ЗАХИЩЕНОСТІ ІНВАЛІДІВ В УКРАЇНІ"

Закон (реєстр. № 2603) встановлює, що "Продукція, безпосередньо виготовлена підприємствами інших форм власності, де кількість інвалідів, для яких це місце роботи є основним, становить не менше 50 відсотків середньооблікової кількості штатних працівників за попередній рік, за умови, що фонд оплати праці таких інвалідів протягом звітного періоду становить не менше 25 відсотків суми фактичних витрат на оплату праці, також включається до державного замовлення в порядку, встановленому Кабінетом Міністрів України. Безпосереднім вважається виготовлення продукції, унаслідок якого сума витрат на переробку (обробку та інші види перетворення) сировини, комплектуючих, складових частин, інших покупних товарів, які використовуються для виготовлення такої продукції, становить не менше 8 відсотків продажної ціни такої продукції".

 ГОСУДАРСТВО БУДЕТ ПОМОГАТЬ ЛЮДЯМ С ОГРАНИЧЕННЫМИ ФИЗИЧЕСКИМИ ВОЗМОЖНОСТЯМИ КАК МОЖНО СКОРЕЕ ВЕРНУТЬСЯ К ПОЛНОЦЕННОЙ ЖИЗНИ

В Украине началась Государственная программа развития системы реабилитации и трудовой занятости лиц с ограниченными физическими возможностями, психическими заболеваниями и умственной отсталостью на период до 2011 года. Она утверждена постановлением Кабинета Министров Украины 12 мая 2007 N716. Этот документ очень актуален, поскольку касается жизнедеятельности инвалидов, число которых в Украине составляет 2,49 млн, или 5,3 процента от всего количества населения.

Інформацію просимо надсилати за адресою:

Всеукраїнському громадському соціально-політичному об'єднанню

“Національна Асамблея інвалідів України”

вул. Рейтарська, 8/5 А , м. Київ, 01034 (з відміткою - для “Маяка”)

тел./факс: 279-61-82;

mayak_info@ukr.net

Редактор випуску Наталя Піскунова

 

Надруковано «ПЧ» 11-12 (59-60) червень 2007

Запись была опубликована: glavred(ом) Четверг, 12 июля 2007 г. в 9:21
и размещена в разделе Соціальне партнерство.
Вы можете следить за ответами к этой публикации через ленту RSS 2.0.
Вы можете оставить ответ или trackback с вашего сайта.

Оставить комментарий

 

Полный анализ сайта