?> Національний музей «Чорнобиль» | «ПостЧорнобиль»
 
 

«ПостЧорнобиль»

Газета Всеукраїнської Спілки ліквідаторів-інвалідів "Чорнобиль-86". Всеукраїнський часопис для інвалідів Чорнобиля, ліквідаторів, чорнобилян.

Національний музей «Чорнобиль»

http://chornobylmuseum.kiev.ua

Національний музей «Чорнобиль» розшукує:

Дітей, що народилася у м. Прип’яті 4 лютого 1970 року, 14 квітня 1972 року, 26 квітня 1986 року

В музеї зберігається фото 1979 року, на якому зображені учні третього класу СШ №3

м. Прип'яті, серед учнів - Валерія Куринна - за інформацією, якою володіє музей, її вважають першою дитиною, що народилася в Поліському Атомграді.

Просимо відгукнутися пані Валерію, або людей, яким відома її подальша доля.

Нас цікавлять долі всіх дітей, що народилися у м. Прип'яті

4 лютого 1970 року

4 квітня 1972 року

26 квітня 1986 року

Музей сподівається на ваші відповіді та допомогу, шановні відвідувачі сайту!

Контактна інформація – на сайті.

Фрагменти червоного прапора – символа перемоги і мужності ліквідаторів

1 жовтня 1986 року на 150 – метровій вентиляційній трубі ЧАЕС дозиметристами спецдозрозвідки Олександром Юрченком – начальником загону спецдозрозвідки штабу Міноборони СРСР, Валерієм Стародумовим – заступником начальника тогож загону, Олександром Сотніковим – офіцером Міноборони СРСР було встановлено червоний прапор на честь післяаварійного пуску 1-го енергоблоку та як символ перемоги і мужності ліквідаторів, що брали участь в дезактиваційних роботах на покрівлях енергоблоків в умовах зверхвисоких радіаційних полів.

Пізніше, у 1989 році, прапор було знято з труби та поділено на фрагменти, які роздали ліквідаторам. 2008 року один з фрагментів прапору, що належав доктору біологічних наук, видатному радіоекологу Миколі Павловичу Архипову, був переданий Національному музею «Чорнобиль» його сином - учасником ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС, радіоекологом Андрієм Архіповим.

М.П. Архипов (1932-2003) - учасник ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС, у травні 1986 р. – начальник лабораторії радіобіологічних досліджень при Урядової комісії, потім директор Чорнобильського науково-технічного центру. Тільки протягом 1986-1987 рр. підготував більше 80 документів по оцінці радіаційної та радіоекологічної обстановки в 30-км зоні, випробуванню методів і засобів дезактивації, пропозицій по зменшенню впливу наслідків аварії на об'єкти народного господарства й навколишнє середовище, у липні 1986 склав перші карти радіаційного забруднення 30-км зони.

Музей розшукує власників інших фрагментів прапору, маючи за мету його повне відтворення.

Авторів листів 1986 року

У перші місяці після аварії до дирекції Чорнобильської АЕС, місцевих і центральних органів влади, комітетів компартії України, на центральне і республіканське телебачення надійшла величезна кількість листів та телеграм від пересічних громадян Радянського Союзу з пропозиціями надання допомоги евакуйованим із зони катастрофи людям, розшуку своїх рідних, листи-прохання добровільно взяти участь у роботах з ліквідації аварії, з інженерними пропозиціями щодо приборкання атомного реактора, що вибухнув.

У фондах музею зберігаються майже 1500 таких листів та телеграм, що були відправлені людьми різного віку, різних професій та національностей зі всіх куточків Радянського Союзу: України, Білорусі, Росії, Грузії, Вірменії, Казахстану, Таджикистану, Туркменії, Молдови, Узбекистану, Киргизії, Литви, Азербайджану.

Публікуємо оригінальні зображення конвертів частини цих листів, які розташовані у окремих папках по республікам колишнього Радянського Союзу, конверти з України – по областях.

Музей розшукує авторів листів, їх близьких, знайомих, з метою дізнатися подальшу долю людей, які 25 років потому, у далекому 1986-му, виявили себе небайдужими до біди, що трапилася і були готові від щирого серця надати будь-яку допомогу, що спонукало їх до такого вчинку.

Музей сподівається на ваші відповіді та допомогу, шановні відвідувачі сайту!

Контактна інформація – на сайті.

http://search.chornobylmseum.kiev.ua/

Запись была опубликована: glavred(ом) Понедельник, 11 июля 2011 г. в 18:46
и размещена в разделе Національний музей "Чорнобиль", Соціальне партнерство.
Вы можете следить за ответами к этой публикации через ленту RSS 2.0.
Вы можете оставить ответ или trackback с вашего сайта.

Оставить комментарий

 

Полный анализ сайта