?> Національний музей «Чорнобиль» буде краще! | «ПостЧорнобиль»
 
 

«ПостЧорнобиль»

Газета Всеукраїнської Спілки ліквідаторів-інвалідів "Чорнобиль-86". Всеукраїнський часопис для інвалідів Чорнобиля, ліквідаторів, чорнобилян.

Національний музей «Чорнобиль» буде краще!

Выступает посол

В черговий раз уряд Японії допомагає Україні. На цей раз уряд Японії прийняв рішення про надання фінансової допомоги у розмірі 74 326 доларів США для Проекту покращення виставкового обладнання в Національному музеї «Чорнобиль».

Саме с цього приводу 24 вересня 2009 року в одному із виставкових залів Національного музею Чорнобиль» відбулася церемонія підписання грантового контракту по проекту мало масштабної грантової допомоги у сфері культури. Це, так би мовити, офіційною мовою. Але дійство це відбувалося у теплій і добрій атмосфері, тому що в цей час у Національному музею «Чорнобиль» крім офіційних осіб зібралися друзі. Були запрошені журналісти, які постійно висвітлюють гуманітарні програми уряду Японії в Україні.

Подпись договора

Підписали грантову угоду з боку Японії Надзвичайний та Повноважний Посол Японії в Україні Й.В. Тадаші ІДЗАВА, з боку України директор Національного музею «Чорнобиль» Іван Дмитрович ГЛАДУШ. Цей проект стане другим, який буде реалізовано в Україні в рамках Програми маломасштабної грантової допомоги у сфері культури, яка надається таким організаціям, як місцеві державні установи, неурядові організації (НУО) та іншим неприбутковим організаціям для проектів, спрямованих на підтримку сфери культури та освіти, збереження історичної та культурної спадщини.

Згідно з грантовим контрактом, для музею буде придбано таке обладнання, як LCD-телевізори, інформаційні термінали, проектори, DVD-програвачі, архівні шафи і т.д.  Цей грант дозволить вдосконалити рівень виставкової діяльності Музею.

Так склалося, що Японія сама на при кінці другої світової війни відчула на собі ядерну катастрофу. Вже минуло 64 роки, але народ Японії пам’ятає цю трагедію, створені музеї для збереження пам’яті, щоб ніколи людство не стикнулося с таким анті людським явищем. Сюди можна додати, що за ці роки народилося вже третє покоління, але уряд Японії піклується про постраждалих від ядерних вибухів 1945 року в Хіросіма та Нагасакі.

Треба підкреслити, що починаючи з 1998 року, Японія виділила допомогу на суму понад 4,3 млн. доларів США закладам освіти і культури України. Окрім цього гранту, Японія надала Україні  грантову допомогу як на двосторонній, так і на багатосторонній основі на суму більше 151,5 мільйона доларів США.

Оригами 1Оригами 2Оригами 3Оригами 4

Але саме цікаве було на завершення церемонії - відбувся майстер-клас з орігамі. Керівник Київського клубу орігамі пані Лариса ОСАДЧУК розповіла історію дівчинки Садако, яка в надії подолати свою хворобу хотіла зробити тисячу паперових цуру, а також навчила  усіх бажаючих складати паперового журавлика.

Анатолій КОЛЯДІН,

голова Спілки ліквідаторів-інвалідів Чорнобиля-86

Запись была опубликована: glavred(ом) Пятница, 2 октября 2009 г. в 9:15
и размещена в разделе Національний музей "Чорнобиль", Чорнобиль і світ.
Вы можете следить за ответами к этой публикации через ленту RSS 2.0.
Вы можете оставить ответ или trackback с вашего сайта.

Оставить комментарий

 

Полный анализ сайта