?> Національна Асамблея інвалідів України | «ПостЧорнобиль»
 
 

«ПостЧорнобиль»

Газета Всеукраїнської Спілки ліквідаторів-інвалідів "Чорнобиль-86". Всеукраїнський часопис для інвалідів Чорнобиля, ліквідаторів, чорнобилян.
12.08.2007, рубрика "Соціальне партнерство"

За матеріалами інформаційного електронного вісника НАІУ “МАЯК” №14

ЗАТВЕРДЖЕНА ІНДИВІДУАЛЬНА ПРОГРАМА РЕАБІЛІТАЦІЇ

23 травня 2007 року Кабінет Міністрів України затвердив Постанову «Про затвердження Положення про індивідуальну програму реабілітації інвалідів» № 757.

Індивідуальна програма реабілітації інваліда (далі: індивідуальна програма) - комплекс оптимальних видів, форм, обсягів, строків реабілітаційних заходів з визначенням порядку, місця їх проведення, спрямованих на відновлення та компенсацію порушених або втрачених функцій організму і здібностей інваліда та дитини-інваліда.

Індивідуальна програма розробляється на підставі Державної типової програми реабілітації інвалідів, затвердженої постановою Кабінету Міністрів України від 8 грудня 2006 р. N 1686.

 ПІДПИСАН ЗАКОН ПРО СОЦІАЛЬНИЙ ЗАХИСТ ІНВАЛІДІВ

Президент України підписав Закон «Про внесення змін до деяких Законів України щодо соціального захисту інвалідів», прийнятий Верховною Радою України 3 травня 2007 року.

Зокрема, законом визначено, що у разі складання вступних іспитів з позитивним результатом у вищі учбові заклади І-ІV рівнів акредитації зараховуються поза конкурсом діти-інваліди і інваліди першої і другої груп, яким не протипоказане навчання за вибраною спеціальністю, в професійно-технічні учбові заклади – діти-інваліди і інваліди, яким не протипоказане навчання за вибраним фахом (спеціальністю) і спеціалізацією.

За інших рівних умов, мовиться в законі, переважаюче право на зарахування у вищі учбові заклади І-ІV рівнів акредитації і професійно-технічні учбові заклади мають інваліди і діти з малозабезпечених сімей, в яких:

обидва батьки є інвалідами;

один з батьків - інвалід, а інший помер;

одинока мати-інвалід;

батько–інвалід, що виховує дитину без матері.

Крім того, під час навчання даним категоріям громадян стипендія і пенсія (державна соціальна допомога інвалідам з дитинства і дітям-інвалідам) виплачуються в повному розмірі».

 ВЕРХОВНА РАДА УКРАЇНИ ПРИЙНЯЛА ЗАКОН "ПРО ВНЕСЕННЯ ЗМІН ДО СТАТТІ 14 ЗАКОНУ УКРАЇНИ "ПРО ОСНОВИ СОЦІАЛЬНОЇ ЗАХИЩЕНОСТІ ІНВАЛІДІВ В УКРАЇНІ"

Закон (реєстр. № 2603) встановлює, що "Продукція, безпосередньо виготовлена підприємствами інших форм власності, де кількість інвалідів, для яких це місце роботи є основним, становить не менше 50 відсотків середньооблікової кількості штатних працівників за попередній рік, за умови, що фонд оплати праці таких інвалідів протягом звітного періоду становить не менше 25 відсотків суми фактичних витрат на оплату праці, також включається до державного замовлення в порядку, встановленому Кабінетом Міністрів України. Безпосереднім вважається виготовлення продукції, унаслідок якого сума витрат на переробку (обробку та інші види перетворення) сировини, комплектуючих, складових частин, інших покупних товарів, які використовуються для виготовлення такої продукції, становить не менше 8 відсотків продажної ціни такої продукції".

 ПІДПРИЄМСТВАМ ГРОМАДСЬКИХ ОРГАНІЗАЦІЙ ІНВАЛІДІВ НАДАНО ФІНАНСОВУ ДОПОМОГУ

Відбулося чергове засідання міжвідомчої Комісії з питань діяльності підприємств та організацій громадських організацій інвалідів. Засідання провели співголови Комісії – Міністр праці та соціальної політики Михайло ПАПІЄВ та Голова Комітету Верховної Ради України у справах пенсіонерів, ветеранів та інвалідів Петро ЦИБЕНКО.

Міжвідомча Комісія працює вже кілька років. Її призначення - визначати доцільність надання державної допомоги громадським організаціям інвалідів, їх підприємствам та організаціям у вигляді пільг з оподаткування, фінансової допомоги, кредитування, сприяння у розміщенні державного замовлення та в інших формах. Крім того, Комісія здійснює облік і контроль за використанням такої допомоги.

На засіданні було розглянуто заяви, подані громадськими організаціями інвалідів на отримання їх підприємствами дозволів на право користування пільгами з оподаткування і отримання фінансової допомоги за рахунок адміністративно-господарських санкцій, які надходять до Фонду соціального захисту інвалідів. Це фінансування буде спрямовано на створення нових робочих місць для інвалідів.

Було наголошено на необхідності виведення із кризи деяких підприємств УТОС та УТОГ, які порівняно із звичайними українськими підприємствами у багато разів краще забезпечені виробничими площами, проте використовують їх неефективно. Крім того, учасники засідання вирішили вивчити можливість запровадження механізму державного протекціонізму стосовно деяких видів продукції, яка є традиційною для підприємств інвалідів. Члени Комісії висловилися за те, щоб проводити постійний моніторинг підприємств, в яких працюють інваліди, з метою не допустити зменшення кількості робочих місць для людей з особливими потребами.

Свої думки, побажання й пропозиції просимо надсилати за адресою:

01034, м . Київ, вул. Рейтарська, 8/5 А

Тел./факс 279-61-82

mayak_info@ukr.net

Надруковано «ПЧ» № 13-14 (61-62) липень 2007

Запись была опубликована: glavred(ом) Воскресенье, 12 августа 2007 г. в 17:53
и размещена в разделе Соціальне партнерство.
Вы можете следить за ответами к этой публикации через ленту RSS 2.0.
Вы можете оставить ответ или trackback с вашего сайта.

Оставить комментарий

 

Полный анализ сайта