?> Народні депутати прийняли Постанови про проведення парламентських слухань | «ПостЧорнобиль»
 
 

«ПостЧорнобиль»

Газета Всеукраїнської Спілки ліквідаторів-інвалідів "Чорнобиль-86". Всеукраїнський часопис для інвалідів Чорнобиля, ліквідаторів, чорнобилян.
19.03.2013, рубрика "Новини"

Народні депутати прийняли Постанови про проведення парламентських слухань

Інформаційне управління Апарату Верховної Ради України, 19 березня 2013, 18:23

Проект постанови про проведення парламентських слухань на тему: "Екологічні проблеми видобування сланцевого газу в Україні" доповіла голова Комітету з питань екологічної політики, природокористування та ліквідації наслідків Чорнобильської катастрофи Ірина Сех. Вона зазначила, що минулого року органами державної влади було вжито низку заходів щодо прискорення робіт, спрямованих на видобуток сланцевого газу в Україні. Зокрема, Верховною Радою прийнято зміни до законодавчих актів, згідно з якими до вуглеводневої сировини, нетрадиційних вуглеводнів віднесено газ сланцевих товщ. Кабінетом Міністрів видобування та використання як альтернативного виду палива газу сланцевих товщ віднесено до середньострокових пріоритетних напрямів інноваційної діяльності галузевого рівня на 2012-2016 роки, затверджено умови конкурсів на укладення угоди про розподіл вуглеводнів, які видобуватимуться у межах Олеської та Юзівської ділянок, на яких можна видобувати сланцевий газ.

Водночас, зазначила доповідачка, можливі екологічні проблеми видобування сланцевого газу в Україні викликають протести громадськості, зокрема екологічні наслідки застосування технології гідророзриву пласта, а також спричиняють численні звернення громадських організацій до органів влади України та міжнародних організацій.

І.Сех запропонувала для всебічного розгляду цих питань провести парламентські слухання.

За результатами голосування проект постанови не був прийнятий ("за" - 181 голос).

І.Сех доповіла ще один проект постанови про проведення парламентських слухань - на тему: "Про стан, заходи та перспективи подолання наслідків Чорнобильської катастрофи".

Голова Комітету зазначила, що мета слухань напередодні чергових роковин Чорнобильської катастрофи проаналізувати комплекс заходів, спрямованих на подальшу соціальну, медичну і психологічну реабілітацію громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи.

За словами народного депутата, також планується розглянути питання: як відбувається економічне відродження та забезпечення сталого розвитку населених пунктів і територій за межами зони відчуження, що зазнали радіоактивного забруднення, а також місць компактного проживання переселених громадян, збереження їх культурно-історичної спадщини, чи спостерігається істотне зменшення обсягу винесення радіонуклідів за межі зони відчуження, зміцнення та підтримка бар'єрів радіаційної безпеки, зняття з експлуатації Чорнобильської АЕС та перетворення об'єкту "Укриття" в екологічно безпечну систему. Для цього пропонується провести такі парламентські слухання 17 квітня поточного року.

Народні депутати 320-ма голосами ухвалили постанову.

Парламентарії розглянули та прийняли постанови про проведення парламентських слухань на теми: "Стан дотримання прав людини в Україні" (12 червня 2013 року); "Про стан виконання судових рішень в Україні" (22 травня 2013 року); з питань оздоровлення та відпочинку дітей і молоді (3 квітня 2013 року).

http://rada.gov.ua/news/Novyny/Plenarni_zasidannya/74175.html

Запись была опубликована: glavred(ом) Вторник, 19 марта 2013 г. в 20:57
и размещена в разделе Новини.
Вы можете следить за ответами к этой публикации через ленту RSS 2.0.
Вы можете оставить ответ или trackback с вашего сайта.

Оставить комментарий

 

Полный анализ сайта