?> Наші читачі висловлюють своє бачення проблеми | «ПостЧорнобиль»
 
 

«ПостЧорнобиль»

Газета Всеукраїнської Спілки ліквідаторів-інвалідів "Чорнобиль-86". Всеукраїнський часопис для інвалідів Чорнобиля, ліквідаторів, чорнобилян.
04.03.2012, рубрика "Сторінка читача"

Все частіше на сторінках центральної преси наші можновладці пишуть, що недавні протести чорнобильців, афганців та інших пільговиків, викликані зменшенням соціальних виплат, змушують владні структури уважніше ставитися до запитів цих людей, оперативніше реагувати на недоліки, пов’язані з їхнім обслуговуванням.

І не тільки в Черкасах, Донецьку,Луганську, а в значній більшості областей України чимало чорнобильців обурені тим, як держава забезпечує їх безплатними ліками. Подібна ситуація склалася майже у всіх районних центрах України.

Якщо уважно придивитись до цієї проблеми, вислухати можновладців, то можна прийти до висновку, що ми, ті особи,що «гріли свої задниці на крівлях реакторів ЧАЕС»,зачищали від радіаційних відходів зону відчуження, і всі свої болячки ми оставили там, на «кришах дома своего». Після ліквідації аварії приїхали по домівках зі свіжими силами і могутнім здоров’ям. І продовжуємо нарощувати своє здоров’я. Який зухвалий цинізм !

Місцеві власті ніколи не дослухаються до стогону, так, так, до стогону, а не скарг цих чорнобильців, афганців військових пенсіонерів, дітей війни. «Місцеві власті» думають, як зберегти під собою різного роду стільці, табуретки, дивани та подушки на них. Бо знають, що скоро їх це не чекає ! Навіть ініціюють так звані круглі столи, коли самі сидять за квадратовими, навіть визнають стогін чорнобильців реальним.

Начальник одного із головного управління праці та соціального захисту населення облдержадміністрації Михайло Скляров навів приклад: людині, яка одержує дві тисячі гривень пенсії й продовжує працювати на високооплачуваній посаді, ще й має бізнес, лікар виписав ліків на велику суму коштів. Який закон порушив лікар, яку присягу порушив лікар? Аж ніякого ! Бо у нас такі закони, така конституція та конституційні судді !?

Чому Михайло Скляров не підіймає питання, а на скільки гривень лікуються наші депутати, скільки гривень коштують «велосипеди» на яких вони їздять, скільки гривень коштує путівка на оздоровлення таким депутатам?

Невже Михайло Скляров не знає, що сьогодні в значній частині районних лікарень, поліклініках України, той же чорнобилець, афганець, та проста людина похилого віку при проходженні різного роду рентгендосліджень на «феодалівських рентгенапаратах», втрачає майже таку частину здоров’я, як на території особого контролю в зоні відчуження, м. Чорнобилі. І це ж очевидно.

Спираються ці чинуші і на совість лікаря та адміністратора лікувального закладу, який би мав контролювати ситуацію із випискою ліків. Говорять, що чомусь лікарі полюбляють виписувати рецепти саме на дорогі медикаменти закордонного виробництва, хоч вітчизняні аналоги коштують значно дешевше. Так говорити потрібно менше, а вивчати, моніторити це питання, тоді буде видно, чому? Та це знає любий школяр ! А чинуші вроді не знають.

Подейкують, що безплатні ліки часто одержують одні й ті самі особи ? Вони справедливо протестують проти такого свавілля. В держави завжди бракувало коштів, а здоров’я в кожного своє і воно одне ! І мені байдуже в кого яке здоров’я, коли я не можу встати самостійно із ліжка і самостійно піти туди, куди ти Михайле ходиш сам і потурбуватися про тебе є ще кому!

Але правильно говорять, якщо одним хворим чорнобильцям виписують ліки, а іншим — ні, то тут уже є елементи корупції. Дехто з лікарів може розпрощатися з роботою(такі лікарі вже давно у вашій області повинні на базарі колготи продавати, а не лікувати людей). І це буде справедливо з точки зору лікарської етики.

Хворі люди, а кожен із чорнобильців має цілий «букет» різних недуг, просто закидали скаргами з цього приводу обласну раду ! Як допомогти цим людям, нині ламає голову й ця організація.

Не даром у вашого голови обласної організації «Союз-Чорнобиль» і прізвище Болтунков , і економічні основи знань в нього такі, що дають йому право не ділити пільговиків на більш і менш заслужених. У нас в селі, коли потрібно йти на косовицю, йшла вся молодь, а коли в чайну-то там із солідною пенсією сиділи ….

Перекоси дійсно потрібно виправляти, але виправляти законодавством, не допускаючи несправедливості, тоді і загала не буде..

ВОВКОДРАЙВЕР

Запись была опубликована: (ом) Воскресенье, 4 марта 2012 г. в 18:10
и размещена в разделе Сторінка читача.
Вы можете следить за ответами к этой публикации через ленту RSS 2.0.
Вы можете оставить ответ или trackback с вашего сайта.

На сообщение "Наші читачі висловлюють своє бачення проблеми" 3 комментария

 1. Веня сказал(а):

  Да. Давайте будем судить врачей, которые не могут поделить лекарства, а не государственных чиновников, которые не только денег выделяют недостаточно, но ещё и воруют их.

 2. Valeriu сказал(а):

  Будь – які спроби відстоювати свої права на лікування, а тим більше по суду, наштовхуються на повне нехтування чинного законодавства, мало того чиновництво застосовує необізнаність потерпілих шляхом натравлювання одних ліквідаторів на інших, як це було на суді в Бердянську, де замість вирішення питань по належному фінансуванню інвалідів в УП та СЗН натравили для дачі показань проти іншого інваліда!!!
  Процес затягується, лікувати нема чим, а чиновництво керується старим принципом, – Розділяй і володарюй! Валерій.

 3. WFEF сказал(а):

  Про, що Ви зараз говорите? Які льготи, ліки і т.д. Зараз інваліди-чорнобильці про це не тільки не говорять, але і не думають. Пільг, як таких ніколи не було. Зараз у інвалідів одне насушне питання – повернути їхні забрані ПФ пенсії. Зараз стоїть питання про ВИЖИВАННЯ інваліда, як такого, а не надуманих пільг! Да-а, може комусь до 8000 тис. не хватає, ще пільг? Тоді Ви праві…

Оставить комментарий

 

Полный анализ сайта