?> Наші звернення до нової влади | «ПостЧорнобиль»
 
 

«ПостЧорнобиль»

Газета Всеукраїнської Спілки ліквідаторів-інвалідів "Чорнобиль-86". Всеукраїнський часопис для інвалідів Чорнобиля, ліквідаторів, чорнобилян.
05.03.2005, рубрика "Наше право"

Наші звернення до нової влади

Всеукраїнська спілка громадських об’єднань „Координаційна рада громадських об’єднань інвалідів та постраждалих від Чорнобильської катастрофи” неодноразово зверталися до Президента Кучми Л.Д. і Прем’єр-Міністра України Януковича В.Ф. привести соціальний захист постраждалих від Чорнобильської катастрофи у відповідність до вимог Конституції і законів України.

Зверталися й до Конституційного Суду та до Генерального прокурора. Про те як відреагувала стара влада, ми повідомляли наших читачів. Настав час повторити всі ці звернення. Ми дійсно сподіваємось, що нова влада буде користуватися принципом верховенства права. І в цьому плані ми готові конструктивно із нею співпрацювати.

Прем’єр-Міністру України Тимошенко Ю.В.

(Лист від 22.02.2005 р. №30/06)

Шановна Юлія Володимирівна !

Минула влада шляхом порушень Конституції і законодавства України (Аналіз додається), створила дієвий механізм фізичного знищення інвалідів-учасників ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС, особливо тих, хто в 1986 році працював на об’єктах комплексу захисних споруд зруйнованого блоку в 30-кілометровій зоні небезпеки зони відчуження і ціною свого життя і здоров’я врятували Україну, зробив все можливе, щоб вона не стала зоною відчуження.

Але замість подяки і шани, всупереч Конституції і законам, тільки цих людей позбавлено відшкодування шкоди, заподіяної їх життю та здоров’ю, майже десять років їх пенсії не підвищувалися, їх позбавлено необхідних медикаментів, санаторно-курортного лікування. За рахунок службових підлогів і фальсифікацій, створення правового хаосу, питання соціального захисту постраждалих від Чорнобильської катастрофи виведені поза законодавче поле України. Так медичні норми харчування, підмінені фізіологічними, замість діючих в Україні розмірів мінімальної пенсії за віком і мінімальної заробітної плати, для інвалідів-ліквідаторів беруться сфальсифіковані суми, які значно  нижче, визначених законодавством. Забезпечення інвалідів житлом просто саботується.

У всіх на очах,  всупереч Конституції і законодавства, в Столиці нахабно приватизований цілий корпус державного спеціалізованого медичного закладу - Київського центру радіаційного захисту населення, в якому повинне було розміститися обладнання для ранньої діагностування раку, інших тяжких хвороб, що могло б врятувати тисячі життів.

Неодноразові звернення безпосередньо до Гаранта Конституції і Прем’єр-Міністра привести соціальний захист постраждалих від Чорнобильської катастрофи у відповідність до вимог Конституції і законів України, кожного разу лишалися без реагування. Навпаки, ситуація кожного року все більше погіршується. В бюджеті 2005 року витрати на соціальний захист постраждалих від Чорнобильської катастрофи забезпечують його на рівні тільки 23% у порівнянні з 1997 роком.

Влада позбавила захисників Батьківщини, які мають не паперові, а дійсні особисті заслуги перед Державою і суспільством можливості харчуватися за медичними нормами, необхідних ліків, ранньої діагностики раку, інших страшних хвороб, потрібного їм лікування, зокрема санаторно-курортного, нормальних житлових умов,  достойного життя і   основного конституційного права – права на життя.

Інваліди Чорнобиля завжди вимагали від Влади тільки одного – виконання по відношенню до них норм і принципів, визначених Конституцією та Законами України.

Тому просимо для вирішення питань від яких залежить життя людей :

1.Провести нараду під Вашим головуванням, за участю представників громадських організацій інвалідів Чорнобиля, на якій надати можливість доповісти нашому представнику.

2. Визначити шляхи повернення питань щодо соціального захисту інвалідів Чорнобиля у правове поле України.

3. Створити міжвідомчу робочу комісію з участю в ній представників громадських організацій.

Ми все ж таки сподіваємося на те, що збудуться слова нового Гаранта Конституції, нашого Президента Віктора Андрійовича Ющенка і нарешті прийде час, коли в Державі замість принципу “по понятиям”, буде панувати принцип верховенства права

За дорученням громадських організацій,

               з повагою Голова Правління              Е.І.Кац

Голові Спеціальної контрольної комісії Верховної Ради України з питань приватизації Семенюк В.П.

(Лист від 25.02.2005 р. №32/08)

Шановна Валентино Петрівно!

З метою надання комплексу медичної допомоги постраждалим від Чорнобильській катастрофи, в Україні були створені спеціалізовані центри радіаційної медицини. Це дозволяло оперативно здійснювати диспансеризацію, обстеження і лікування хворих. В Столиці таким спеціалізованим медичним закладом, в якому лікуються інваліди Чорнобиля, є Київський центр радіаційного захисту населення. У зв’язку із суттєвим скороченням терміну перебування  хворих у стаціонарах, значно зростають навантаження на поліклініку. Це вимагає збільшити обсяги амбулаторного лікування. Саме тому,  виникла необхідність створення денного стаціонару, обладнаного на достатньому рівні. Крім того, вже давно назріла гостра  необхідність створення відділення діагностики, здатного на сучасному рівні виявляти на ранній стадії  онкологічні та інші складні та тяжкі захворювання, чим врятувати тисячі життів.

Це планувалося зробити в Центрі. Але замість запланованого, у Центра спочатку відбирають один з трьох будинків, що належав йому. Наприкінці минулого року комерційною структурою був  “приватизований” другий будинок по вулиці Пушкінській, 38. Це створило значні складнощі і майже непридатні умови роботи, значно знизило обсяги і якість послуг. Після цього, в лютому ц.р., Головним управлінням комунальної власності м. Києва, Центру дається вказівка, передати в оренду тій же комерційній структурі, ще значну частину приміщень останнього будинку, що по вул.. Пушкінській, 40.

Це означає, що аморальна, корумпована Влада, яка заради свого збагачення готова знищити, тих, хто в 1986 році, ціною свого здоров’я врятував мільйони людей, пішла на цей злочин.

У всіх на очах,  , всупереч статті 49 Конституції України і пункту 2 статті 3 Закону України “Про приватизацію державного майна”, нагло відбувається тиха, „повзуча” крадіжка народної власності, єдиного в Києві державного спеціалізованого медичного закладу для інвалідів-ліквідаторів, інвалідів Чорнобиля. І всі нібито цього не бачать, може тому, що це ще одна дієва складова механізму фізичного знищення цих людей.

Знаючи, яким тяжким горем для Вас особисто стала Чорнобильська катастрофа, інваліди-ліквідатори з великою надією звертаються з проханням допомогти нам.

Просимо зупинити злочин, коли всупереч Конституції і законодавству України, знищується єдиний в столиці такий спеціалізований медичний заклад,  яким є Київський центр радіаційного захисту населення. За цим стоять великі трагедії тисяч тяжко хворих людей, які чесно виконали всій обов’язок і мають дійсні, а не „паперові”  заслуги перед Батьківщиною.

Просимо провести детальну перевірку цього нахабного шахрайства, з тим щоб повернути Центру всі незаконно вкрадені будинки, а також проконтролювати, щоб на цих площах були обладнані необхідні хворим денний стаціонар і діагностичне відділення.

Ми високо цінуємо Ваше сердечне ставлення до наших проблем.

                З великою повагою і вдячністю, Голова Правління        Е.І.Кац

 

Президенту України Ющенко В.А.

(Лист від 01.03.2005 р. №33/09) 

Шановний Вікторе Андрійовичу !

Попередня влада шляхом порушень Конституції і законодавства України (Аналіз додається), створила дієвий механізм фізичного знищення інвалідів-учасників ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС, особливо тих, хто в 1986 році працював на об’єктах комплексу захисних споруд зруйнованого блоку в 3й зоні небезпеки зони відчуження і ціною свого життя і здоров’я врятували Україну, зробив все можливе, щоб вона не стала зоною відчуження.

Але замість подяки і шани, всупереч Конституції і законів, тільки цих людей позбавлено відшкодування шкоди, заподіяної їх життю та здоров’ю, майже десять років їх пенсії не підвищувалися, їх позбавлено необхідних медикаментів, санаторно-курортного лікування. За рахунок службових підлогів і фальсифікацій, створення правового хаосу, питання соціального захисту постраждалих від Чорнобильської катастрофи виведені поза законодавче поле України. Так медичні норми харчування, підмінені фізіологічними, замість діючих в Україні розмірів мінімальної пенсії за віком і мінімальної заробітної плати, для інвалідів-ліквідаторів беруться сфальсифіковані суми, які значно  нижче, визначених законодавством. Забезпечення інвалідів житлом просто саботується.

У всіх на очах,  всупереч Конституції і законодавства, в Столиці нагло приватизований цілий корпус державного спеціалізованого медичного закладу - Київського центру радіаційного захисту населення, в якому повинне було розміститися обладнання для ранньої діагности рака, інших тяжких хвороб, що могло б врятувати тисячі життів.

Неодноразові звернення безпосередньо до Гаранта Конституції і Прем’єр-Міністра привести соціальний захист постраждалих від Чорнобильської катастрофи у відповідність до вимог Конституції і законів України, кожного разу лишалися без реагування. Навпаки ситуація кожного року все більше погіршується. В бюджеті 2005 року витрати на соціальний захист постраждалих від Чорнобильської катастрофи забезпечують його на рівні тільки 23% у порівнянні з 1997 роком.

Влада позбавила захисників Батьківщини, які мають не паперові, а дійсні особисті заслуги перед Державою і суспільством можливості харчуватися за медичними нормами, необхідних ліків, ранньої діагностики рака, інших страшних хвороб, потрібного їм лікування, в т.ч. санаторно-курортного, нормальних житлових умов,  достойного життя і   основного конституційного права – права на життя.

Інваліди Чорнобиля завжди вимагали від Влади тільки одного – виконання по відношенню до них норм і принципів, визначених Конституцією та Законами України.

Сьогодні різні політичні сили, спекулюючи на проблемах чорнобильців, провокують їх на масові акції. Тому просимо для вирішення питань від яких залежить життя, людей :

1.Провести нараду під Вашим головуванням, за участю представників громадських організацій інвалідів Чорнобиля, на якій надати можливість доповісти нашому представнику.

2. Зобов’язати Кабінет Міністрів створити міжвідомчу робочу комісію за участю в ній представників громадських організацій і доручити їй :

а) Провести перевірку всіх порушень, вказаних в Аналізі.

б) Визначити шляхи та етапи повернення питань щодо соціального захисту інвалідів Чорнобиля у правове поле України.

3. Заборонити до завершення цієї роботи, будь-яку законо і нормативотворчість, якою вноситься ще більша правова плутанина.

Ми все ж такі сподіваємося на те, що збудуться Ваші слова і нарешті прийде час, коли в Державі замість принципу “по понятиям”, буде панувати принцип верховенства права

З великою повагою і вдячністю,

Голова Правління                                     Е.І.Кац

 

Надруковано «ПЧ» № 3(15) березень 2005

Запись была опубликована: glavred(ом) Суббота, 5 марта 2005 г. в 17:05
и размещена в разделе Наше право.
Вы можете следить за ответами к этой публикации через ленту RSS 2.0.
Вы можете оставить ответ или trackback с вашего сайта.

Оставить комментарий

 

Полный анализ сайта