?> Наслідки аварії на ЧАЕС: обережно з продуктами (фото, відео) | «ПостЧорнобиль»
 
 

«ПостЧорнобиль»

Газета Всеукраїнської Спілки ліквідаторів-інвалідів "Чорнобиль-86". Всеукраїнський часопис для інвалідів Чорнобиля, ліквідаторів, чорнобилян.
29.04.2013, рубрика "Здоров'я, Чорнобиль і світ"

Наслідки аварії на ЧАЕС: обережно з продуктами (фото, відео)

http://ua.euronews.com/ 27.04.2013

За 27 років після вибуху на Чорнобильській АЕС ніхто не наважиться сказати, що трагедія - позаду. Україна та світ береже пам'ять про загиблих від найбільшої ядерної катастрофи людства. Новий саркофаг на АЕС обіцяють закінчити у 2015 році. Медична допомога та консультація - це мінімум, якого заслуговують постраждалі, люди, що живуть на забруднених територіях. Містечко Іванків розташоване лише за 25 кілометрів від зони відчудження. У річницю трагедії європейський проект обсягом півтора мільйона євро надав місцевій лікарні устаткування для вимірювання забруднення у харчових продуктах та довкіллі. Вагітним обіцяють медичне спостереження, та всім місцевим жителям - консультації про правильне та здорове харчування.

Юрій Бандажевський, професор, український науково-технологічний центр:

"Територія забруднена, це не для кого не таємниця. Зараз дещо знижений рівень низки радіоактивних еліментів у продуктах, у порівнянні з десятирічним дослідженням, зокрема, рівень Цезія-137 - нижчий у деяких продуктах, однак це не означає, що вони стали менш небезпечними."

Церемонії вшанування пам'яті жертв аварії пройшли у багатьох містах України, Росії та Білорусі. Зокрема у місті Славутич, яке було збудоване для працівників Чорнобильської станції та їхніх родин. Постраждалими від наслідків катастрофи на Чорнобильській АЕС вважають майже 5 мільйонів осіб, 2 мільйони з них - українці.

Запись была опубликована: glavred(ом) Понедельник, 29 апреля 2013 г. в 1:57
и размещена в разделе Здоров'я, Чорнобиль і світ.
Вы можете следить за ответами к этой публикации через ленту RSS 2.0.
Вы можете оставить ответ или trackback с вашего сайта.

Оставить комментарий

 

Полный анализ сайта