?> Новини НАІУ | «ПостЧорнобиль»
 
 

«ПостЧорнобиль»

Газета Всеукраїнської Спілки ліквідаторів-інвалідів "Чорнобиль-86". Всеукраїнський часопис для інвалідів Чорнобиля, ліквідаторів, чорнобилян.
26.04.2004, рубрика "Соціальне партнерство"

22 березня 2004 року в Палаці мистецтв “Український дім” відбулося розширене засідання Генеральної Асамблеї

– вищого керівного органу Всеукраїнського громадського соціально-політичного об’єднання “Національна Асамблея інвалідів України”,

до складу якого входять 22 всеукраїнські та 29 регіональних громадських організації інвалідів України, що об’єднують громадян загальною кількістю понад 1 млн. громадян.

Асамблея

Серед учасників засідання були присутні Віце-прем’єр-міністр України Д.В. Табачник, народні депутати України, члени Уряду, фахівці міністерств та відомств, представники громадських організацій інвалідів, підприємств та центрів реабілітації інвалідів, благодійних фондів.

З доповіддю “Діяльність Національної Асамблеї інвалідів України у 2003 році – Року людей з інвалідністю щодо формування та реалізації державної політики у сфері соціального захисту та реабілітації інвалідів. Співпраця Національної асамблеї інвалідів України з Кабінетом Міністрів України” виступив Голова Національної Асамблеї інвалідів України, народний депутат України Сушкевич В.М. Він підкреслив, що 2003 рік, проголошений в Україні Роком людей з інвалідністю, став значним імпульсом, спрямованим на конкретизацію дій органів державної влади щодо вирішення питань соціального захисту осіб з обмеженими фізичними можливостями. Безперечним позитивом минулого року стало стовідсоткове виконання державного бюджету в частині видатків на соціальний захист інвалідів; продовження роботи по вдосконаленню чинного законодавства щодо соціального захисту інвалідів, діяльності їх об’єднань та підприємств; прийняття “Державної програми забезпечення безперешкодного доступу людей з обмеженими фізичними можливостями до об’єктів житлового та громадського призначення”; проведення центральними та місцевими органами влади низки організаційних та практичних заходів в рамках Року людей з інвалідністю; налагодження співпраці громадських організацій інвалідів з органами державної влади всіх рівнів.

Серед проблемних питань – збереження законодавчо встановленої системи державної підтримки громадських організацій інвалідів, їх підприємств та організацій; підвищення видатків Державного бюджету 2005 року на фінансування програм соціального захисту інвалідів, медичного обслуговування та фінансування статутної діяльності громадських організацій інвалідів; налагодження співпраці регіональних громадських організацій інвалідів з місцевими органами влади; підвищення рівня зайнятості інвалідів.

Генеральна Асамблея НАІУ обговорила та підтримала проект “Рекомендацій парламентських слухань “Про підсумки проведення в Україні у 2003 році Року людей з інвалідністю щодо забезпечення соціальних, економічних, правових і конституційних гарантій у сфері соціального захисту та реабілітації інвалідів” (проект Постанови Верховної Ради України, внесений народними депутатами України – членами Комітету Верховної Ради у справах пенсіонерів, ветеранів та інвалідів П. Дибенка, В. Сушкевича та інш.).

Генеральна Асамблея звернула увагу всіх політичних сил України на зацікавленість громадського руху інвалідів та всього загалу інвалідів у результатах політичної події року та засвідчила свою електоральну спроможність в майбутньому процесі визначення українського суспільства щодо Президента України.

На засіданні були представлені рекомендації громадських організацій інвалідів України та інших неурядових організацій Спеціального комітету ООН з розробки всебічної Міжнародної конвенції про захист та підтримку прав гідності неповносправних людей.

До членства Асамблеї прийняті нові громадські організації інвалідів.

Вікторія ЖУРБЕНКО,
генеральний секретар НАІУ,

надруковано «ПЧ» №4/ 2004

Запись была опубликована: (ом) Понедельник, 26 апреля 2004 г. в 11:23
и размещена в разделе Соціальне партнерство.
Вы можете следить за ответами к этой публикации через ленту RSS 2.0.
Вы можете оставить ответ или trackback с вашего сайта.

Оставить комментарий

 

Полный анализ сайта