?> О фильме Ольги Самолевской «Перша леді зони відчуження» | «ПостЧорнобиль»
 
 

«ПостЧорнобиль»

Газета Всеукраїнської Спілки ліквідаторів-інвалідів "Чорнобиль-86". Всеукраїнський часопис для інвалідів Чорнобиля, ліквідаторів, чорнобилян.
23.01.2010, рубрика "Кіно"

Ольга Самолевська: «Наш фільм торкається теми самотності влади, коли влада відірвана від народу»

 1 О_Ющенко1a Арка_очі_3

КОЖНОГО РАЗУ, ПОВЕРТАЮЧИСЬ В ЗОНУ, ПОВЕРТАЮЧИСЬ ІЗ ЗОНИ, Я ВІДЧУВАЮ ШАЛЕНИЙ ГОСТРИЙ БІЛЬ І ШАЛЕНИЙ ГОСТРИЙ СОРОМ.

ТАМ В РАДІОАКТИВНИХ ХАЩАХ ЛИШИЛИСЯ БЕЗЗАХИСНІ І СВІТЛІ, ЯК ДІТИ, СТАРІ ЛЮДИ. ДІТЕЙ СУСПІЛЬСТВО СПАСАЛО БИ. А СТАРИХ КИНУЛО.

ВЖЕ БІЛЬШЕ ТИСЯЧІ З НИХ НЕМА. ЛИШИЛОСЯ 125.


 2 Ноти3 Люди_добрі

   Мені хотілося   зробити фільм про те, що зовсім не та людина є маленькою, яка не просунулася по ієрархічній драбині соціуму. Якщо ця людина зазнала страждання і вистояла, не озлобилася, не зруйнувала себе – вона стає великою. Вона готова до сприйняття духовного світу. Моя героїня енергетично тримає усіх односельців у своєму мертвому селі. Вона не є самотньою.

Наш фільм торкається теми самотності влади, коли влада відірвана від народу.

Що є самотність? Можна бути самотнім в оточенні охоронців, помічників, підлабузників, кореспондентів, референтів…   А можна жити в ураженому радіацією мертвому селі, спілкуватися з Богом, з природою, з рідними і односельцями, які відійшли в інший світ і не відчуватися самотнім.

 Мені хотілося   зробити фільм про єдність світу, єдність усього живого. Найсвітлішою, найчистішою є любов до тих, хто пішов з цього світу. І якщо людина відчуває любов до них, вона отримує здатність духовно оживити мертвих. Вона спілкується з ними і вони впливають на думки, на вчинки, на долю.

 4 Кулька_ялинкова5 Защіпки

6 Водій8 Бубон

Суспільство наше тяжко хворе, бо є площини, які не пересікаються. Це - народ і ті, які називають себе політичною елітою нації. Але до якого би соціального верху не добралася людина, вона залишиться тільки високооплачуваним біороботом, якщо вона не здатна відгукнутися на страждання будь-якого Божого створіння. Така людина є тільки духовним ембріоном.

7 Всевидяче_2

Чудове прозріння прийшло ще у ХVII cтолітті до Блеза Паскаля:

Всі тіла, зорі, земля і її царства не варті найменшого з розумів. Він-бо знає це все і себе.

Тіла ж не знають нічого. Всі тіла і всі розуми, взяті разом, і всі їхні витвори не варті ані найменшого поруху милосердної любові. Бо милосердна любов – з порядку нескінченно вищого. З усіх разом узятих тіл ми не змогли б видобути навіть однієї малої думки. Це неможливо - бо думка іншого порядку. З усіх тіл і розумів ми не змогли би видобути і одного поруху істинної милосердної любові, це неможливо, бо милосердна любов – іншого, надприродного порядку. 

Ольга Самолевська.

На фото Ольги Смолевської кадри з її фільму

"Перша леді зони відчуження"

Запись была опубликована: glavred(ом) Суббота, 23 января 2010 г. в 7:06
и размещена в разделе Кіно.
Вы можете следить за ответами к этой публикации через ленту RSS 2.0.
Вы можете оставить ответ или trackback с вашего сайта.

Оставить комментарий

 

Полный анализ сайта