?> Онкологічні захворювання в Україні | «ПостЧорнобиль»
 
 

«ПостЧорнобиль»

Газета Всеукраїнської Спілки ліквідаторів-інвалідів "Чорнобиль-86". Всеукраїнський часопис для інвалідів Чорнобиля, ліквідаторів, чорнобилян.
27.05.2004, рубрика "Здоров'я"

17 березня 2004 року відбулися парламентські слухання “Онкологічні захворювання в Україні. Проблеми та шляхи подолання”.

У своїй доповіді міністр охорони здоров’я Андрій Підаєв відмітив,

що основною проблемою діяльності онкологічної служби залишається своєчасне виявлення злоякісних новоутворень в амбулаторно-поліклінічних закладах, що пов'язано з рядом факторів організаційного характеру та низьким рівнем онкологічної підготовки лікарів загальної лікувальної мережі і відсутністю чіткої взаємодії між лікарями загальної практики і онкологами. Особливої уваги потребують жителі сільської місцевості, в яких досить часто онкопатології виявляються на пізніх стадіях. Також підкреслив, що проведення ранньої діагностики і виявлення захворювання на первинних стадіях є одним із шляхів оптимізації використання державних коштів, та досягнення максимальних результатів лікування.

Міністр зазначив, що така ситуація існує майже в усіх розвинених країнах світу. За рівнем захворюваності і смертності онкологія в усьому світі займає одне з перших місць в загальній структурі смертності населення.

Учасники парламентських слухань дали високу оцінку кадровому потенціалу українських онкологів. Досвід України переймають британські і американські вчені. Вітчизняні науковці мають визначні напрацювання в плані розробки нових методів лікування, а наші лікарі володіють блискучою технікою хірургічних втручань.

Голова Комітету Верховної Ради України з питань охорони здоров’я, материнства та дитинства Микола Поліщук повідомив, що щорічне зростання захворюваності на рак в Україні становить близько 3%, він також зосередився, зокрема, на проблемах профілактики. За його даними, “80 відсотків хворих на рак легенів сьогодні в Україні – курці. Тютюнопаління значно збільшує ризик захворюваності на рак молочної залози. Не можна не звертати увагу на забрудненість води, що призводить до раку сечового міхура. Багато харчових продуктів містять інгредієнти, що значно погіршують стан здоров’я населення. Безконтрольний прийом ліків призводить до виникнення різного роду патологій. Наслідки аварії на ЧАЕС відчуваються і досі.

Звичайно, Міністерство охорони здоров’я робить певні кроки: створені онкологічні центри. Але ж, обладнання повинно закуповуватися за державні кошти, навіть за умов запровадження страхової медицини”.

Директор Інституту онкології Академії медичних наук України, головний онколог Міністерства охорони здоров’я Сергій Шалімов у своїй співдоповіді наголошував на питанні діагностики.

На завершення обговорення Андрій Підаєв сказав: “Слід зазначити, що факторами росту онкозахворювань сьогодні є Чорнобиль, високий рівень антропогенного забруднення довкілля, зміна способу життя населення. Сумна тенденція зростання кількості онкохворих для нас зрозуміла, її треба сприймати, як факт.

Підводячи рису в обговоренні проблем онкологічно хворих, головуючий на засіданні заступник голови Верховної Ради України Олександр Зінченко подякував всім небайдужим до цієї біди, "яка постукала у двері багатьох людей". "На жаль, їх не одиниці, не десятки і не сотні, - сказав головуючий, і додав, - і я не поділяю думки, що парламентські слухання - неефективна процедура. По-перше, вона не знімає проблеми, але вона привертає увагу до цієї проблеми. По-друге, учасники парламентських слухань дійшли висновку, що онкологічне захворювання є проблемою не суто медичною, а проблемою соціальною. І вихід потрібно шукати комплексний, адже подолати цю проблему самотужки, в галузі медицини неможливо". Тому було вирішено спільними зусиллями і Верховної Ради і Кабінету Міністрів "висвітлювати цю проблему передовсім через проблеми бюджету, через проблеми матеріально-технічного забезпечення галузі", працювати спільно, "щоб розмови не лишилися розмовами".

Підготував Анатолій КОЛЯДІН,

надруковано «ПЧ» №5/ 2004

Запись была опубликована: (ом) Четверг, 27 мая 2004 г. в 10:08
и размещена в разделе Здоров'я.
Вы можете следить за ответами к этой публикации через ленту RSS 2.0.
Вы можете оставить ответ или trackback с вашего сайта.

Оставить комментарий

 

Полный анализ сайта