?> ООН пропонує план допомоги чорнобильцям | «ПостЧорнобиль»
 
 

«ПостЧорнобиль»

Газета Всеукраїнської Спілки ліквідаторів-інвалідів "Чорнобиль-86". Всеукраїнський часопис для інвалідів Чорнобиля, ліквідаторів, чорнобилян.
25.10.2007, рубрика "Чорнобиль і світ"

ООН пропонує план допомоги чорнобильцям

 Генсек ООН Бан Кі Мун

Генеральний секретар ООН Бан Кі Мун направив Генеральній Асамблеї нову доповідь, присвячену пом'якшенню наслідків чорнобильської катастрофи.

Він нагадав про ініціативу оголосити третє десятиліття після аварії на ЧАЕС десятиліттям стійкого розвитку потерпілих регіонів і повідомив про намір розробити в рамках ООН план дій з їх відродження.

Керівник ООН зазначив, що установи системи ООН, а також уряду Білорусі, Росії та України визнають, що після закінчення двох десятиліть повернення до нормального життя є реальною перспективою для більшості людей, які живуть у районах, постраждалих у результаті чорнобильської аварії.

Бан Кі Мун підкреслив, що для цього необхідно прагнути до стійкого соціально-економічного розвитку цих районів, створення там нових робочих місць та залучення додаткових інвестицій.

Генеральний секретар звернув увагу на стрімке економічне зростання, якого було досягнуто в усіх трьох постраждалих країнах, і підкреслив, що це сприятиме відновленню постраждалих територій.

Водночас він зазначив, що «місцеві жителі все ще переживають наслідки пасивності й безнадійності, якими характеризувалися останні два десятиліття після чорнобильської аварії».

Бан Кі Мун закликав міжнародне співтовариство сприяти розширенню реалізації в постраждалих районах проектів у галузі розвитку й включати як їх невід'ємний компонент завдання із заохочення малого бізнесу й залучення нових інвестицій.

Генеральний секретар ООН нагадав, що пропозицію про проголошення третього десятиліття після Чорнобиля десятиліттям стійкого розвитку постраждалих регіонів було висунуто Білоруссю в ході заходів, присвячених двадцятій річниці аварії. Бан Кі Мун зазначив, що така ініціатива потребуватиме забезпечення практичних рамок і повідомив, що в зв'язку з цим Управління з координації міжнародної допомоги на користь Чорнобиля запропонувало розробити проект плану дій з метою відновлення Чорнобиля на період до 2016 року.

«Спільна мета має полягати в тому, аби гарантувати, щоб до 2016 року, тобто року, коли відзначатиметься тридцята річниця чорнобильської аварії, в цьому районі було повністю подолано наслідки, з якими стикається цей регіон, із тим щоб люди могли взяти повний контроль над своїм життям і з тим щоб нормальне життя стало однією з реальних цілей», - наголошується в доповіді Генерального секретаря.

www.bbc.ukrainian.com

Надруковано «ПЧ» 19-20 (67-68) жовтень 2007

 

 

Запись была опубликована: glavred(ом) Четверг, 25 октября 2007 г. в 6:19
и размещена в разделе Чорнобиль і світ.
Вы можете следить за ответами к этой публикации через ленту RSS 2.0.
Вы можете оставить ответ или trackback с вашего сайта.

Оставить комментарий

 

Полный анализ сайта