?> ОПРОМІНЕННЯ МАЙБУТНІМ | «ПостЧорнобиль»
 
 

«ПостЧорнобиль»

Газета Всеукраїнської Спілки ліквідаторів-інвалідів "Чорнобиль-86". Всеукраїнський часопис для інвалідів Чорнобиля, ліквідаторів, чорнобилян.

AVENIR RADIANT / ОПРОМІНЕННЯ МАЙБУТНІМ

ЗАПРОШУЄМО 22 березня (четвер) о 16.00 в Національний музей «Чорнобиль» на презентацію двомовної збірки «AVENIR RADIANT / ОПРОМІНЕННЯ МАЙБУТНІМ» та літературні перехресні франко-українські читання «УРИВКИ»

22 березня 2012 р. о 16.00 в експозиції Національного музею «Чорнобиль» відбудеться презентація двомовної збірки Себастяна БОКЕ «AVENIR RADIANT / ОПРОМІНЕННЯ МАЙБУТНІМ», а також літературні перехресні франко-українські читання «Уривки» за участю сучасних молодих французьких та українських поетів.

Беруть участь сучасні молоді французькі та українські поети та перекладачі:

Себастян БОКЕ

Антоні ФОЛЬКМАНН

Дар’я КЛАРІНАР

Павло КОРОБЧУК

Андрій МАЛЮК

Себастян БОКЕ

«AVENIR RADIANT / ОПРОМІНЕННЯ МАЙБУТНІМ»

Двомовна збірка поезій.

Публікація збірки двомовної збірки "Опромінення майбутнім/ Avenir radiant" перший етап широкомаштабного літературно-видавничого проекту мистецької асоціації "Galactic'art" (місто Рен, Франція), київського видавництва "Неопалима купина", Національної спілки письменників України, та всіх небайдужих, що, сподіваємось, до нас іще приєднаються.

Наступного року має побачити світ антологія сучасних українських поетів французькою мовою, а в подальшому заплановано організувати перехресні мистецькі резиденції сучасних українських авторів у Франції, та французьких в Україні.

"Опромінення майбутнім" - приклад того як чорнобильська тема порушена з великою делікатністю та обачністю, набуває всезагального, гуманістичного звучання.

У одному зі своїх інтерв'ю Себастян зазначає:

"Чому Чорнобиль? Ні, для мене то не екзотизм чи пошуки якоїсь мізерії, такий знаєте чужий погляд на загнаного в резервацію Іншого, новочасне сафарі. Бо й таке ставлення мені, що цікавиться цією темою, траплялося. Навпаки, Чорнобиль для мене - то, передовсім, зустріч із собою, із нашим світом. Бо своєю тишею Зона висловлює усе од кризи капіталізму до питання, що таке Європа XXI століття, від екологічної відповідальності сучасного людства до його культурної безпам'ятності. Чорнобиль це не чуже, не іноземне, це своє - влучна метафора усіх сучасних політичних і цивілізаційних криз Європи.

Бо що писали французькі газети після Чорнобиля? Що то захланні "совєти" своєю бездумністю приключилися до катастрофи, що на Заході ставлення до мирного атому зовсім інше. А нині маємо Фукішиму, обачних японців, техніку безпеки, що за останні чверть століття, начебто, навпаки, досягла небачених висот, а в результаті?.. Зараз багато говорять про кризу Європи економічної, і, знову, французька преса тицяла пальцем у нерозумних греків, португальців, а потім ці ринкові божки, аґенції нотацій, понизили у свою чергу оцінку Франції, що по суті своїй нічим не ліпша своїх південних сусідів. Ми все більше і більше усвідомлюємо у який страшний, безвідповідальний кредит живемо. І от, по-моєму, Чорнобиль, це більше ніж просто техногенна катастрофа, це усе це, уособлення усієї тієї безвідповідальності, усіх провальних викликів сьогодення. Тому для мене це не окраїна, не "дикий Схід" європейських теренів, а, навпаки, епіцентр, живе унаочнення усіх наших європейських, французьких, вселюдських проблем".

Але зона відчуження для Себастяна - то не політична трибуна, а місце діалогу митця із сучасним світом. У тиші цієї збірки ви не знайдете "громадянської лірики" чи політичних інвектив. Це медитативні суґестійні тексти у яких Чорнобильська географія є лише одним із ликів нинішнього життя, життя, що ми себе у ньому віднаходимо, чи, принаймні, намагаємось:

"Завше: певний простір

перед витвором мистецтва.

Завше: зона відчуження починається

перед зоною відчуження".

То екзистенційна, споглядальна мандрівка Словом, безумом нашого життя та живильною силою поліської природи.

Себастян БОКЕ - художник-графік, літератор, автор коміксів. Народився 1981 у місті Бресті в Бретані. Постійний автор літературно-мистецьких видань «Arpentages», «La Boоte de Pandore», «FPDV». Основні персональні виставки: «Carbonisй» в галереї "Auzйral" в Парижі (2011); «L’Њuvre au Noir» в центрі сучасного мистецтва "Kilomиtre" в місті Ля Борн (La Borne) (2010); «Orbes» в центрі сучасного мистецтва "Elaboratoire" в Рені (Rennes) (2009). Основні колективні мистецькі проекти в яких брав участь: «Rйpliques» в Палаці мистецтв "Ateliers de Bitche" в Нанті (2011); «Festival de Saumede» (фестиваль Сомед) в місті Сомед (Saumede) в Галіції, Іспанія (2011); «Hyperpression» в Рені (2009). Живе і працює в місті Рен, Бретань, Франція. Сайт: http://www.sebastien-bocquet.com/

Виставка графічних робіт автора «Безликі» триває в Музеї Гетьманства на Подолі до 4-го квітня 2012-го року, присвячена неунаочненому й подосі належним чином подвигу ліквідаторів аварії на ЧАЕС. Що може знайти про них пересічний європеєць, для якого і Україна, як така, на карті не дуже вимальовується. А як їх візуалізувати, уявити собі тих, хто став межи тобою і "мирним", збожеволілим атомом?..

Анна КОРОЛЕВСЬКА,

заступник генерального директора

Національного музею «Чорнобиль»

http://chornobylmuseum.kiev.ua

Запись была опубликована: glavred(ом) Вторник, 20 марта 2012 г. в 13:52
и размещена в разделе Національний музей "Чорнобиль", Чорнобиль і світ.
Вы можете следить за ответами к этой публикации через ленту RSS 2.0.
Вы можете оставить ответ или trackback с вашего сайта.

Оставить комментарий

 

Полный анализ сайта