?> ПАМ’ЯТІ ТОВАРИША | «ПостЧорнобиль»
 
 

«ПостЧорнобиль»

Газета Всеукраїнської Спілки ліквідаторів-інвалідів "Чорнобиль-86". Всеукраїнський часопис для інвалідів Чорнобиля, ліквідаторів, чорнобилян.
26.11.2009, рубрика "Новини"

ПАМ’ЯТІ  ТОВАРИША

4 копия

Помер Михайло Йосипович Нікулін – ліквідатор другої категорії, першокласний спеціаліст, інтелігентна, чуйна, прекрасна людина.

Народився Михайло Йосипович Нікулін 2 листопада 1941 року в селі Велика Терещівка Рамонського району Воронезької області в селянській сім’ї. Закінчив середню школу, вчився у Воронезькому монтажному технікумі,  після закінчення в 1971 році Воронезького політехнічного інституту здобув вищу освіту та кваліфікацію інженера-механіка.

Але вища освіта була згодом, а  починав трудову діяльність Михайло Йосипович у вересні 1961 року практикантом слюсаря-монтажника в 1-му Ростовському монтажному управлінні. Після закінчення служби в Радянській Армії у грудні 1964 року  продовжив трудову діяльність слюсарем 4 р. Нововоронезької АЕС, а у листопаді 1969 року вже був призначений на посаду інженера ремонтно-механічного цеху.

Через три роки Михайло Йосипович вже був  начальником дільниці, далі  –заступником  начальника цеху по ремонту турбін.

З жовтня 1984 року його призначають заступником головного інженера Виробничо-ремонтного підприємства «Нововоронежатоменергоремонт».

Неодноразово нагороджувався знаком «Переможець соціалістичного змагання», почесними грамотами та цінними подарунками, за сумлінну працю йому присвоєно звання «Ветеран праці» Нововоронезької АЕС із занесенням фотографії до Книги  пошани АЕС.

Михайло Йосипович мав багатий досвід роботи в ремонтному виробництві атомної енергетики, він –  автор численних раціоналізаторських пропозицій.

З  квітня 1987 року він бере участь в ліквідації аварії на ЧАЕС:  спочатку працює провідним інженером в цеху дезактивації і ремонту технічних засобів дезактивації СП «Комплекс», через кілька місяців його призначають виконувачем обов’язків начальника цеху. З лютого 1990 року Михайло Йосипович – начальник ремонтно-механічного цеху СП «Комплекс». Внесок Михайла Йосиповича у справу розбудови підприємства неоціненний. Починаючи з 1987 року, під його керівництвом на підприємстві було створено ремонтний цех, підібрано та освоєно виробничі приміщення, змонтовано і налагоджено обладнання, укомплектовано і навчено ремонтний персонал, що дозволило своєчасно і якісно виконувати завдання по ремонту, обслуговуванню обладнання і техніки для дезактивації і локалізації  радіоактивних відходів в 30-кілометровій зоні ЧАЕС.

Все подальше життя   Михайла Йосиповича пов’язане з  ДСП «Комплекс»: він працює  заступником головного інженера – начальником ЕМВ, головним інженером, заступником головного інженера по технічному розвитку та переозброєнню виробництва.

За 18 років трудової діяльності в ДСП "Комплекс" мав численні подяки, неодноразово заохочувався грошовими преміями за виконання особливо важливих завдань. Де б він не працював, за свою трудову діяльність мав лише пози­тивні характеристики та подяки.

Колектив ДСП "Комплекс" щиро поважав його за професіоналізм та працездатність.. Михайло Йосипович був дуже скромний, інтелігентний, умів слухати і завжди був готовий прийти на допомогу. Його поради завжди були своєчасними та конструктивними, а професійний та життєвий досвід неодноразово ставав у пригоді при вирішенні особливо важливих питань на виробництві.

Михайло Йосипович був врівноваженою, привабливою, душевною та чуйною людиною, у колективі користувався заслуженим авторитетом, любов'ю та повагою колег. Колектив ДСП «Комплекс» завжди пам’ятатиме Нікуліна Михайла Йосиповича та згадуватиме щирим, вдячним словом.

Колеги  по  роботі

Запись была опубликована: glavred(ом) Четверг, 26 ноября 2009 г. в 11:18
и размещена в разделе Новини.
Вы можете следить за ответами к этой публикации через ленту RSS 2.0.
Вы можете оставить ответ или trackback с вашего сайта.

Оставить комментарий

 

Полный анализ сайта