?> Пам’яті журналіста-чорнобильця Володимира КОСТЕНКА | «ПостЧорнобиль»
 
 

«ПостЧорнобиль»

Газета Всеукраїнської Спілки ліквідаторів-інвалідів "Чорнобиль-86". Всеукраїнський часопис для інвалідів Чорнобиля, ліквідаторів, чорнобилян.

Пам'яті журналіста-чорнобильця Володимира КОСТЕНКА

Володимир Костенко

Днями від нас назавжди пішов Володимир КОСТЕНКО – журналіст і мандрівник, а передусім, чесна, порядна і мужня людина.

В останні роки, після переїзду з Чернігова до Києва, Володимир КОСТЕНКО був, певною мірою, голосом Українського радіоканалу "Культура", де працював диктором і журналістом в низці проектів. Майже рік його не було в ефірі каналу через тяжку хворобу, яку він мужньо і стійко переносив.

Чи не найголовнішою темою його журналістських публікацій став Чорнобиль в різних його аспектах. Кілька років свого життя він присвятив саме цій темі, працюючи журналістом безпосередньо на Чорнобильській АЕС. Там він не ховався по кабінетах – разом з колегами Миколою Хрієнком і Валерієм Інютіним побував всередині чорнобильського "саркофага" та на його даху, а іншим разом ця трійка відважних журналістів піднялася на самий верх вентиляційної труби, що височить над "саркофагом" – не заради прогулянки, а для проведення фотозйомки, збирання журналістського матеріалу та підготовки газетних публікацій та радіопередач. Публікації Володимира КОСТЕНКА не раз одержували найвищі міжнародні відзнаки, про що, через скромність автора, мало хто знає.

Крім журналістського хисту й завзятості були у Володимира КОСТЕНКА й інші таланти. Ще молодим він співав в хорі української пісні, з яким гастролював по різних містах і країнах.  А ще він танцював в одному з хореографічних ансамблів, грав в театрі. В останні роки на його акторський талант, мужній і спортивний вигляд звернули увагу кінематографісти, завдяки чому він знявся в невеликих ролях в кількох фільмах. Як же прикро було кілька місяців тому, коли підступна хвороба заявила про себе "в повний голос", відмовлятися від кількох пропозицій щодо нових зйомок, зокрема, в Італії…

Незважаючи на нестерпний біль та нелюдські страждання, навіть під час хвороби Володимир КОСТЕНКО намагався підтримувати себе заняттями спортом, продовжував працювати. Він записав дві тривалі аудіо-розповіді для Національного музею “Чорнобиль”, планував повернутися до праці на радіоканалі, де на нього чекала розпочата раніше, але незавершена робота над циклом передач про історію української церкви, інші задуми, проекти.

Пересилюючи хворобу, Володимир КОСТЕНКО готував до видання свою книгу про видатного українського композитора Анатолія ПАШКЕВИЧА, з яким колись приятелював. Він зібрав і підготував до друку багато матеріалів, частину яких видав окремими статтями, але до видання книги не дійшло… Не судилося…

Сьогодні з Володимиром КОСТЕНКОМ попрощалися рідні, близькі люди, друзі, колеги...  Він прожив цікаве, насичене, наповнене життя чесної, порядної і мужньої людини, і заслуговує на повагу живих, добру пам’ять і добрі слова.

Висловлюємо щирі співчуття дружині Ганні, яка до останнього боролася за життя чоловіка, всім рідним та близьким.

Редакція газети "ПостЧорнобиль"

Запись была опубликована: (ом) Вторник, 26 февраля 2013 г. в 17:16
и размещена в разделе Архіви історії, Духовність, Пам'ять, Слово редактора.
Вы можете следить за ответами к этой публикации через ленту RSS 2.0.
Вы можете оставить ответ или trackback с вашего сайта.

Оставить комментарий

 

Полный анализ сайта