?> ПАРАЛІМПІЙСЬКИЙ ОРДЕН МПК ВАЛЕРІЮ СУШКЕВИЧУ | «ПостЧорнобиль»
 
 

«ПостЧорнобиль»

Газета Всеукраїнської Спілки ліквідаторів-інвалідів "Чорнобиль-86". Всеукраїнський часопис для інвалідів Чорнобиля, ліквідаторів, чорнобилян.
22.10.2009, рубрика "Соціальне партнерство"

ПАРАЛІМПІЙСЬКИЙ ОРДЕН МПК - ДОСТОЙНА ОЦІНКА РОБОТИ НАЦІОНАЛЬНОГО ПАРАЛІМПІЙСЬКОГО КОМІТЕТУ УКРАЇНИ

Валерий Сушкевич и Мигель Сагарра[1]

Валерий Сушкевич и Мигель Сагарра

Україна – зразкова  держава, яка успішно розвиває  паралімпійський рух. Таку думку висловив перший віце-президент паралімпійського комітету Мігель Сагарра 19 жовтня під час вручення президенту спорту інвалідів України, Валерію Сушкевичу найвищої нагороди МПК - Паралімпійського ордену. У заході, який проходив у будинку Уряду, взяли участь віце-президент Міжнародного паралімпійського комітету Мігель Сагарра,  прем'єр-міністр України Юлія Тимошенко, міністр сім'ї, молоді та спорту Юрій Павленко, президент Національного олімпійського комітету Сергій Бубка, видатні спортсмени–паралімпійці, керівники обласних центрів «Інваспорт» та представники громадських організацій.

У своєму вітальному слові до володаря Паралімпійського ордену та присутніх Мігель Сагарра відзначив  стрімке зростання нагород, які здобули спортсмени України на паралімпійських іграх. Так на паралімпійських іграх, яка проходила в Атланті у 1996 році, українська збірна посіла 44 місце, то на ХІІІ паралімпійських іграх в Пекіні вона піднялася на 40 сходинок вище і стала четвертою країною світу.

Якщо на зимових паралімпійських іграх 1998 року в Ногано українці посідали 14 місце, то вісім років потому у Турині Україна вже третя команда світу.  При цьому Мігель Сагарра відмітив спортсменів, які принесли славу Україні, серед яких була і Герой України, володарка шести нагород Олена Юрковська.

Валерий Сушкевич и Светлана Трифонова[1]

Валерий Сушкевич и Светлана Трифонова

Перший віце-президент МПК,   Мігель Сагарра  високо оцінив рівень   Національного  центру  паралімпійської  і дефлімпійської підготовки  та реабілітації інвалідів (м. Євпаторія), який є центром підготовки пара та дефлімпійських збірних до міжнародних змагань, в тому числі і до основних змагань чотириріччя.

Валерий Сушкевич и Елена Акопян[1]

Валерий Сушкевич и Елена Акопян

Привітавши  Валерія Михайловича з нагородою  прем'єр-міністр України Юлія Тимошенко відзначила роль держави у розв'язані проблем інвалідів. За словами Юлії Володимирівни піклується про інвалідів. Свідченням цього стало підписання  державою Конвенцію по правам інвалідів і сьогодні завершується робота  по ратифікації  цієї  Конвенції.  «Чи може українська влада не бачити проблем інвалідів, коли паралімпійці здобувають нагороди і піднімають український прапор на найвищий щабель світового спорту, - сказала Юлія Тимошенко у своєму зверненні, -. Тому я переконана,  лише держава може стати на захист їх проблем та дати можливість відчути себе повноправними людьми у державі».  Юлія Володимирівна відмітила також, що у всіх регіонах держави створена система Інваспорт», з мережею  дитячо-спортивних шкіл для інвалідів, де люди з обмеженими можливостями можуть займатися спортом. Закінчується будівництво Західного реабілітаційного спортивного центру зимових видів спорту у Львівській області.

Продовжуючи тему реабілітації інвалідів,  Юрій Павленко - міністр сім’ї молоді та спорту, - повідомив, що в Центрах «Інваспорт» працюють 109 підрозділів, 174 фізкультурно-спортивних  клубів, місцевого та районного рівня та 27 дитячої  спортивних шкіл для інвалідів. Як повідомив Юрій Олексійович щорічно в Україні проводяться  близько 300  чемпіонатів та  змагань з 27 видів спорту. 52 тисячі інвалідів, серед яких 22 тисячі –діти-інваліди,  відвідують  фізкультурні групи  та спортивні секції.

Міністр відмітив тісну та ефективну співпрацю держави з громадськими організаціями та Паралімпійським Комітетом України.

Костянтин П'ЯТИЛЄТОВ

Запись была опубликована: glavred(ом) Четверг, 22 октября 2009 г. в 9:07
и размещена в разделе Соціальне партнерство.
Вы можете следить за ответами к этой публикации через ленту RSS 2.0.
Вы можете оставить ответ или trackback с вашего сайта.

Оставить комментарий

 

Полный анализ сайта