?> Паралімпійський рух в Україні | «ПостЧорнобиль»
 
 

«ПостЧорнобиль»

Газета Всеукраїнської Спілки ліквідаторів-інвалідів "Чорнобиль-86". Всеукраїнський часопис для інвалідів Чорнобиля, ліквідаторів, чорнобилян.
27.05.2005, рубрика "Соціальне партнерство"

Формування спортивного руху інвалідів в Україні бере свій початок з 1989 року.

Тоді в Україні з’являються спортивно – фізкультурні та оздоровчі клуби інвалідів.

Саме ці громадські об’єднання стали основою для створення національних Федерацій спорту інвалідів з різними ураженнями. Громадськість інвалідів активно боролася за визнання соціальної значимості фізкультурно – спортивного руху та необхідності відповідної державної підтримки. Завдяки зусиллям громадських організацій інвалідів відбувся стрімкий злет масового спорту інвалідів, коли в Україні була започаткована діяльність унікальної і, поки що, єдиної у світі державної системи фізкультури і спорту інвалідів “Інваспорт”.

У 1993 році рішенням Уряду держави були створенні Український центр інвалідного спорту України та 27 його регіональних відділень, які разом забезпечують впровадження в життя державної політики з питань фізкультури та спорту інвалідів в Україні.

Національний Комітет спорту інвалідів України – носій паралімпійського руху в Україні і вищий орган, який координує діяльність громадського спортивного руху інвалідів - об’єднує три Федерації спорту інвалідів: з ураженням опорно - рухомого апарату, вадами зору та слуху. Розгалужена системи фізкультури і спорту дозволяє охопити, велику кількість спортсменів, які хочуть займатися спортом.. Більше 20 тисяч інвалідів, 8,5 тисяч з яких – діти шкільного віку відвідують фізкультурно – реабілітаційні групи та секції з 25 видів спорту. Щорічно в Україні провадяться понад 200 чемпіонатів та першостей з 17 видів спорту.

Вперше на світовій арені українська паралімпійська збірна дебютувала на Х Параолімпійських іграх, що пройшли в Атланті у 1996 році. Вже тоді наші спортсмени привернули пильну увагу світової спортивної громадськості. З Атланти спортсмени привезли сім нагород. Золото і срібло для збірної здобу Василь Ліщинський(Донецький та Київський Інваспорт). Але справжню героїнею тієї, першої Паралімпіади стала Олена Акопян з Дніпропетровська, яка завоювала для збірної три срібні нагороди у плаванні. Немало наших паралімпійців впритул наблизилися до основних своїх суперників в інших видах спорту. Після Атланти наші спортсмени невпинно піднімали свій рейтинг, привозячи з кожного чемпіонату світу та Європи золоті, срібні та бронзові нагороди. Так у 1998 році параолімпійська футбольна збірна ДЦП перемагає футболістів Бразилії та Росії стає кращою командою світу, а через рік і кращою командою Європи.

Пятилєтов-1

Пятилєтов-2

Наступна Паралімпіада (Ногано – 1998р) показала наскільки виріс рейтинг українських спортсменів. З Японії українські паралімпійці привезли 11 нагород. Справжнім героєм тієї Паралімпіади став лижник з Тернополя Петро Кардаш, який поповнив скарбничку збірної трьома золотими нагородами.

На Літню Паралімпіаду сторіччя до Сіднею відправилася збірна у складі 67 спортсменів. Дуже врожайною на нагороди різного ґатунку виявилася ця Паралімпіада. 36 медалей привезли з цієї Паралімпіади наші спортсмени. Серед нагороджених плавці: золотий призер з Донеччини Олександр Мащенко призер Атланти, трьохкратна срібна призерка, Олена Акопян з Дніпропетровська, легкоатлети: земляк Олени, Роман Дзюба , Сергій Норенко з Миколаєва, харків’яни: Іван Куценко та Ігор Пащенко та багато інших. Другою у Сіднеї стала і наша футбольна збірна ДЦП, програвши своїм вже традиційних суперникам – росіянам.

На зимову Паралімпіаду у Солк – Лейк – Сіті наша збірна вирушила у складі 11 спортсменів. З американського континенту наші спортсмени привезли дванадцять медалей золотим призером цієї Паралімпіади став Олег Мунц. Але справжніми героями стали дві Олени, Акопян з Дніпропетровська та Юрківська з Київщини, які на двох завоювали вісім медалей: Акопян (три –срібні та одну – бронзову), Юрківська (три – бронзові та одну - срібну).

І ось наступне випробування. Восени цього року пройде Паралімпіада в Афінах (Греція).А зараз іде інтенсивна підготовка до неї. Кожний чемпіонат світу та Європи, кожний етап Кубку світу – частина цієї підготовки. І ми віримо, що збірна підійде до неї ще з кращими результатами і привезе на батьківщину більше медалей ніж завоювала у Сіднеї.

Спеціальний кореспондент
Костянтин П’ЯТИЛЄТОВ,

надруковано «ПЧ» №5/ 2004

Запись была опубликована: (ом) Пятница, 27 мая 2005 г. в 10:48
и размещена в разделе Соціальне партнерство.
Вы можете следить за ответами к этой публикации через ленту RSS 2.0.
Вы можете оставить ответ или trackback с вашего сайта.

Оставить комментарий

 

Полный анализ сайта