?> Парламентські слухання | «ПостЧорнобиль»
 
 

«ПостЧорнобиль»

Газета Всеукраїнської Спілки ліквідаторів-інвалідів "Чорнобиль-86". Всеукраїнський часопис для інвалідів Чорнобиля, ліквідаторів, чорнобилян.
18.04.2013, рубрика "Соціальне партнерство"

Повна доповідь виступу Наталі Преображенської, голови Правління Благодійного Фонду спасіння дітей України від Чорнобильської катастрофи

Шановні добродії!

Ми всі – діти України, і малі, і старі. Але майбутнє Українського народу має належати молодому  здоровому поколінню. Наш Фонд та Українська екологічна асоціація “Зелений світ” просимо, пропонуємо та вимагаємо  в кінці кінців від Ради Націаціональної безпеки та оборони України  наступне:

За 27 років Чорнобильської катастрофи маємо хворе покоління, з 10 дітей - дев'ятеро хворі. Чернігівська Держобладміністрація взагалі самостійно знімає інвалідність з осіб прооперованих, з приводу раку щитоподібної залози. Здорове життя в Україні під загрозою!  Настав час не оздоровлювання, а лікування наших дітей, в крові яких поселилися зруйновані гени. Необхідно 100% медико-генетичне обстеження,  і тим самим запобігти різику народження дитини з тими чи іншими вадами та злоякісними утворюваннями. При цьому необіхдна велика інформаційно-роз'яснювальна робота з майбутніми батьками. Це справа державного значення.

Щойно пройшли Парламентські слухання по оздоровленню дітей. Ще 22 квітня 1998 року завдяки УЕА ”Зелений світ” Президент Кучма видав Указ «Про розвиток курорту Східниця». У лютому 1999 року уряд затвердив програму розвитку курорту, який планували як Всеукраїнську оздоровницю для дітей із захворюваннями нирок, печінки, нервової системи та крові, хворих на цукровий діабет, а також із регіонів, забруднених радіацією. Ми дуже голосно про це розповідали.  Нас добре почули і почали будувати там для себе “хатинки”. А більша частина українських дітей і далі «оздоровлюється» на асфальті та в пилюці.

Біля Києва маємо чудовий Український спецiалiзований диспансер радiацiйного захисту населення, де протягом усього року лікуються діти з усіх забруднених радіонуклідами областей України. У цьому році з невідомих причин було скорочено фінансування на харчування дітей майже удвічі. Це що, піклування про дітей, чи хтось поклав око на приміську чисту зону для будівництва чергових “хатинок”? Добре, що зараз ці негаразди  виправлені. Але конче потрібно  збільшувати там кількість дітей, бо саме профілактична робота має рятувати їх здоров'я.

Потрібно заборонити будівництво деревоспалювального заводу в місті Іванкові Київської області, в іншому разі воно призведе до додаткового радіаційного атмосферного навантаження на мешканців і не тільки Іванківського району, де дитяча смертність перевищує таку в два рази в порівнянні з усією неблагополучною Київською областю. А попіл будуть продавати по теплицях, і ми будемо їсти свіжі овочі зі свіжого радіоактивного мінерального добрива.

Звернення мешканців Іванкова з цього приводу до Національної комісії з радіацйного захисту населення України в результаті дало відфутболення до інших владних структур. На що НКРЗУ витрачає сотні тисяч людських коштів? Потрібно припинити фінансування цих марних бюрократів і терміново виправити ляпсус скорочення в МОЗі України працівників пiдрозділу, що займається вирішенням проблем радіаційної безпеки та медичних наслідків Чорнобильської катастрофи. У Мінохорони здоров'я країни, де сталася глобальна ядерна катастрофа, з цього питання працює усього аж три фахівці. Це ганьба. Відновлення в структурі МОЗу відділу радіаційної безпеки необхідно вже сьогодні як  потрібно відновити і роботу лабораторій радіаційного контролю при санітарно-епідеміологічних станціях.

Громадськість нагадує, що бумеранг повертається і помститься  тим, хто кидає напризволяще головне в житті — здоров'я дітей і молоді.

Запись была опубликована: glavred(ом) Четверг, 18 апреля 2013 г. в 23:15
и размещена в разделе Соціальне партнерство.
Вы можете следить за ответами к этой публикации через ленту RSS 2.0.
Вы можете оставить ответ или trackback с вашего сайта.

Оставить комментарий

 

Полный анализ сайта