?> Парламентські слухання 2009 | «ПостЧорнобиль»
 
 

«ПостЧорнобиль»

Газета Всеукраїнської Спілки ліквідаторів-інвалідів "Чорнобиль-86". Всеукраїнський часопис для інвалідів Чорнобиля, ліквідаторів, чорнобилян.
08.04.2009, рубрика "Статті"

8 квітня 2009 року в сесійному залі Верховної ради України під головуванням О.В.Лавріновича відбулися парламентські слухання „Сучасний стан та актуальні завдання подолання наслідків Чорнобильської катастрофи ”.

Повне розчарування після виступів урядовців. Коли буде прийнята Верховною радою Постанова з парламентських слухань 2009 року, обов’язково надрукуємо на шпальтах нашого часопису. Щодо виступів на слуханнях, єдине, що можна запропонувати читачам, це виступ Миколи Шершуна – заступника голови Комітету Верховної Ради з питань екологічної політики, природокористування та ліквідації наслідків Чорнобильської катастрофи. (Ред.)

Шановний головуючий, шановні учасники слухань! Спілкуючись з іноземними експертами все частіше можна почути думку, що чорнобильської проблеми не існує, а масштаби трагедії були перебільшені. Коли я чую дуже схожу риторику наших урядовців, то розумію звідки в іноземців таке бачення чорнобильської проблеми. Не сприймайте мої слова як політичний докір нинішньому уряду, бо і попередній Кабмін, і діючий хоча і належить до різних політичних таборів, але невирішення чорнобильських проблем аргументують однаково: немає коштів. А я думаю, що немає професіоналізму і гідності. (О п л е с к и) Інакше як пояснити те, що уряд і Фокіна та Масола могли забезпечувати чорнобильцям соціальні гарантії. Тоді будували і житло, і дороги, і соціальну інфраструктуру, оздоровлювали та лікували чорнобильців і оздоровлювали територію. А фінансова ситуація, якщо згадає, була на порядки гіршою ніж тепер. Зате очевидно, що професіоналізму і патріотизму було побільше ніж у нинішніх урядовців.

Були ще непатріотичні чиновники могли знищити МінЧорнобиль, який під керівництвом Готовчиця працював не лише над поточними проблемами, але й на перспективу. Тепер вже гроші і немалі, нібито є, але вони розпорошенні по різних відомствах і ефективність їх використання можна вже ставити під сумнів, посилаючись на досвід минулих років. Бо якщо за справу відповідають усі разом, значить ніхто конкретно не несе відповідальності (о п л е с к и). Мінсоцпраці по чорнобильським проблемам майже не займається, а просто виконує роль рядового касира, забезпечує транзит грошей з бюджету у кишені людей, а це більше 6 мільярдів гривень. А як же моніторинг території, здоров’я жителів постраждалих районів, їхні потреби?
Я проаналізував оздоровлення чорнобильців у минулому році, яке здійснювало Мінсоцпраці. Ви не повірите, але виявляється, що одне з найкращих для цього місць селище Ворзель. Дарма, що воно знаходиться у четвертій зоні посиленого радіологічного контролю, однак саме туди міністерство придбало понад 4,5 тисячі путівок. А шлункові захворювання чорнобильців Мінпраці лікує у селі Модрині, куди закупили майже 7,5 тисяч путівок, а воду для хворих привозять, хоча лікувальні властивості мінеральна вода зберігає лише декілька годин. А у цей час вільні місця залишаються на відомих курортах Трускавця, Моршина і Миргорода, про що красиво сьогодні розказував нам заступник міністра.
Переконаний, якби уряд виконав рішення Верховної Ради про децентралізацію оздоровлення, кошти використовувалися би значно ефективніше. Однак міністр праці та соціальної політики так не вважає, як і не бажає виконувати постанову Верховної Ради, яку ми з вами приймали на минулорічних парламентських слухань. Дуже хотілося б, щоб пані міністр хоча б один раз прийшла на засідання профільного комітету і спробувало довести ефективність використання коштів на оздоровлення за останніх два роки.
Я вже говорив, що занепад чорнобильського питання почався з ліквідації профільного міністерства. Нині в областях ліквідували ще і чорнобильське управління. Тепер чорнобильці і не знають, куди їм іти із своїми проблемами. Відтак, хочемо ми чи ні, а потрібно повертатися до єдиного профільного центрального органу виконавчої влади міністерства та державного комітету. У циган є таке прокляття: „Хай твоя сім’я залишиться без старшого ”. Так от дію цього прокляття можна побачити на прикладі вирішення чорнобильських проблем, де старшого вже немає давно.
Ми зібралися тут не лише послухати один одного, а головне почути і щось зробити корисне. Щиро вірю, що нас почують науковці, які останнім часом скромно мовчать, дозволяючи таким чином різним закордонним експертам, байдужим вітчизняним чиновникам робити вигляд, що чорнобильської проблеми не існує. Схоже, що лікувати від німоти і потрібно і Міністерство охорони здоров’я, інакше чому воно мовчить про стан здоров’я людей уражених радіацією?
Потрібно підтримати профільний комітету тому, аби забезпечити виконання постанови минулорічних парламентських слухань, а також рішення, які будуть прийняті сьогодні. А посадовці, які ігнорують, зокрема, як міністр праці і соцзахисту, потрібно відправити у відставку. (О п л е с к и)
Фракція „Блоку Литвина” закликає Прем`єр-міністра особисто перейнятися тими проблемами, про які ми сьогодні говоримо. Ми впевнені, що керівник уряду часто робить помилки через те, що отримує від своїх міністрів недостовірну, а то і викривлену інформацію.
І на завершення. Доля вкрала у чорнобильців здоров’я. Давайте ж ми не будемо красти у них надію! Дякую. (О п л е с к и)

ПЧ 2009\7 (127) Квітень

Запись была опубликована: (ом) Среда, 8 апреля 2009 г. в 12:44
и размещена в разделе Статті.
Вы можете следить за ответами к этой публикации через ленту RSS 2.0.
Вы можете оставить ответ или trackback с вашего сайта.

Оставить комментарий

 

Полный анализ сайта