?> Парламентські слухання інвалідів | «ПостЧорнобиль»
 
 

«ПостЧорнобиль»

Газета Всеукраїнської Спілки ліквідаторів-інвалідів "Чорнобиль-86". Всеукраїнський часопис для інвалідів Чорнобиля, ліквідаторів, чорнобилян.
26.04.2004, рубрика "Соціальне партнерство"

ПРО ПІДСУМКИ ПРОВЕДЕННЯ В УКРАЇНІ У 2003 РОЦІ РОКУ ЛЮДЕЙ З ІНВАЛІДНІСТЮ

Парламентські слухання 10 березня 2004 року

Відкриваючи засідання, заступник Голови Верховної Ради України Олександр Зінченко наголосив на тому, що рівень цивілізованості держави та суспільства визначається ставленням до найменш захищених та найбільш вразливих його членів. Тому проблема забезпечення прав та соціальних гарантій інвалідів має широке значення, оскільки це не лише проблема інвалідів, а проблема загальна, комплексна і складна, проблема європейського вибору і впровадження цивілізованих суспільно-соціальних стандартів. О.Зінченко зазначив, що метою парламентських слухань є визначення реальних шляхів розв’язання практичних завдань забезпечення прав та захисту інвалідів. „Ці люди чекають не декларацій, а допомоги”, - підкреслив він.

clip_image002

Із доповіддю виступив міністр праці та соціальної політики України Михайло Папієв. Він наголосив на виключній актуальності питання, що розглядається на парламентських слуханнях. Міністр докладно розповів про заходи, які були проведені протягом минулого року в рамках Року людей з інвалідністю.

М.Папієв зазначив, що на фінансування цих програм минулого року було спрямовано майже 404 млн. грн. Це дозволило повністю ліквідувати чергу на інвалідні візки, в чотири рази збільшити порівняно з 2002 роком чисельність осіб, яким виділено спецавтотранспорт, розрахуватись по заборгованості з виплати компенсації за бензин, ремонт, технічне обслуговування спецавтотранспорту, транспортне обслуговування та санаторно-курортне лікування, повністю профінансувати замовлення на протезно-ортопедичні вироби, в п'ять разів у порівнянні з попереднім періодом збільшити видатки на створення Національного центру параолімпійської та олімпійської підготовки та реабілітації інвалідів.

За словами М.Папієва, покращання соціального захисту громадян з особливими потребами залежить перш за все від стану правової бази. Активна участь уряду у нормотворчому процесі сприяла покращанню становища інвалідів. Протягом минулого року було прийнято 33 закони, 14 указів Президента України, понад 70 постанов та розпоряджень Кабінету Міністрів України, які стосуються сфери життєдіяльності цих людей. Наступна новація - підвищення рівня забезпечення прожиткового мінімуму для надання державної соціальної допомоги малозабезпеченим сім'ям та запровадження диференційованого рівня забезпечення прожиткового мінімуму для різних категорій населення.

Завершуючи свій виступ, міністр праці та соціальної політики з впевненістю відзначив, що проведення в Україні Року людей з інвалідністю стало важливою подією і набуло широкого громадського резонансу та активної підтримки в суспільстві. М.Папієв закликав сконцентрувати зусилля для того, щоб щоденно покращувати життя наших соціально вразливих громадян.

Співдоповідав секретар парламентського Комітету у справах пенсіонерів, ветеранів та інвалідів Валерій Сушкевич. Позитивно відзначивши роботу уряду щодо забезпечення соціальних, економічних, правових і конституційних гарантій у сфері соціального захисту та реабілітації інвалідів, він конкретно проаналізував зроблену роботу.

Співдоповідач зробив акцент на значному недофінансуванні видатків по бюджетних програмах, які стосуються інвалідів, невиконанню заходів щодо поетапного підвищення інвалідам, починаючи з 2003 року, соціальних і трудових пенсій до рівня прожиткового мінімуму.

В.Сушкевич звинуватив міністерство праці та соціальної політики у затягуванні опрацювання розробленого ним законопроекту про внесення змін до закону про прожитковий мінімум щодо впорядкування структури основних соціально-демографічних груп населення, а також у тому, що уряд не виконав дане йому доручення щодо розробки концептуальних засад системи реабілітації інвалідів в Україні.

Ще однією нерозв’язаною проблемою проведеного Року людей з інвалідністю, за словами В.Сушкевича, стало невиконання урядом розробки Комплексної програми державної підтримки та реабілітації інвалідів з психоневрологічними захворюваннями, а також невиконання низки заходів щодо розширення та вдосконалення державної підтримки підприємств громадських організацій інвалідів, зокрема, шляхом запровадження державного замовлення на продукцію підприємств всеукраїнських громадських організацій інвалідів.

Співдоповідач зупинився ще на кількох нерозв’язаних проблем, які ускладнюють і без того важке життя інвалідів. Завершуючи свій виступ, В.Сушкевич наголосив на тому, що проблема інвалідів комплексна і потребує комплексного розв’язання та концентрації зусиль всіх органів виконавчої влади на всіх вертикалях і рівнях.

В обговоренні взяли участь народні депутати Тамара Прошкуратова, Микола Кульчинский, Анатолій Грязєв, Валерій Коновалюк, Василь Надрага, Іван Мигович, Юрій Соломатін, Юрій Кармазін.

Порушувалося питання „безбар’єрного середовища для інвалідів, їхньої інтеграції в суспільство, доступу до повноцінної освіти, працевлаштування, простого нормального людського спілкування”, проблем трудової реабілітації інвалідів, створення робочих місць для інвалідів.

В обговоренні також взяли участь Микола Хобзей, директор Фонду соціального захисту інвалідів, Ярослав Грибальський, голова Львівського обласного відділення Фонду реабілітації інвалідів, Микола Рихальський, заступник голови Миколаївської облдержадміністрації, інші представники органів центральної виконавчої влади, Ради Міністрів Автономної Республіки Крим, заступники голів облдержадміністрацій, Київської та Севастопольської міськдержадміністрації, начальники Головного управління праці та соціального захисту населення, охорони здоров'я, фінансів, освіти, архітектури, будівництва, головні лікарі областей, керівники обласних відділень Фонду соціального захисту інвалідів, регіональних комісій з питань діяльності підприємств та громадських організацій інвалідів, керівники об'єднання "Укрпротез", начальники регіональних органів у справах сім'ї та молоді, санаторіїв, керівники навчальних та реабілітаційних центрів системи Мінпраці, представники громадських організацій інвалідів.

Вони докладно зупинялися на проблемах інвалідів, наголошуючи, що соціальний захист інвалідів залишається однією з найгостріших проблем.

Голова парламентського Комітету у справах пенсіонерів, ветеранів та інвалідів Петро Цибенко, підсумовуючи дискусію, зазначив, що обговорення показало: рік людей з інвалідністю хоча і закінчується, але проблеми залишилися, і треба йти далі шляхом їх розв'язання.

Завершуючи слухання, заступник Голови Верховної Ради України Олександр Зінченко запевнив учасників, що все, що залежить зробити від депутатського корпусу, народні депутати намагатимуться виконати. Звертаючись до присутніх у залі керівників міністерств, відомств, державних адміністрацій, О.Зінченко закликав їх продовжити почату складну роботу, в якій дійсно є зрушення. Заступник Голови Верховної Ради запевнив учасників парламентських слухань, що всі результати, висловлені пропозиції будуть надзвичайно уважно, прискіпливо проаналізовані, перш за все, всіма профільними парламентськими комітетами.

Анатолій КОЛЯДІН,
з використанням офіційної інформації
з сайту ВР України

надруковано «ПЧ» №4/ 2004

Запись была опубликована: (ом) Понедельник, 26 апреля 2004 г. в 11:35
и размещена в разделе Соціальне партнерство.
Вы можете следить за ответами к этой публикации через ленту RSS 2.0.
Вы можете оставить ответ или trackback с вашего сайта.

Оставить комментарий

 

Полный анализ сайта