?> Печерський районний суд міста києва про зміну способу та порядку виконання виконавчого листа | «ПостЧорнобиль»
 
 

«ПостЧорнобиль»

Газета Всеукраїнської Спілки ліквідаторів-інвалідів "Чорнобиль-86". Всеукраїнський часопис для інвалідів Чорнобиля, ліквідаторів, чорнобилян.
13.05.2013, рубрика "Судові справи"

Печерський районний суд міста києва про зміну способу та порядку виконання виконавчого листа

Справа №  757/4474/13-к

У Х В А Л А

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

13 березня 2013 року суддя Печерського районного суду м. Києва Царевич О.І. при секретарі Гуцинюку Я.І., розглянувши у відкритому судовому засіданні в м. Києві подання ВДВС Святошинського  районного управління юстиції в м. Києві про зміну способу та порядку виконання виконавчого листа по кримінальній справі № 1-595/06 за обвинуваченням ОСОБА_1 у вчиненні злочинів ч. ч. 2,3 ст. 190, ч. ч. 2,3 ст. 358 КК України,-

В С Т А Н О В И В :

Вироком Апеляційного суду м. Києва  від 10.04.2008 у кримінальній справі № 1-595/06 засуджено ОСОБА_1 за ч.ч. 2,3 ст. 190, ч.ч. 2,3 ст. 358 КК України та на підставі ст. 70 КК України останньому призначено покарання у виді 5 років позбавлення волі з конфіскацією всього майна, що належить йому особисто.

Головний державний виконавець ВДВС Святошинського РУЮ в м. Києві звернувся з поданням про зміну способу та порядку виконання виконавчого листа у даній кримінальній справі. Вказане подання обґрунтовує тим, що на примусовому виконанні у  ВДВС Святошинського РУЮ в м. Києві  перебуває виконавчий лист № 1-595 від 17.09.2008  виданий Печерським районним судом м. Києва про конфіскацію з ОСОБА_1 всього належного йому на праві приватної власності майна.  Постановою державного виконавця від 18.11.2008  винесено постанову про відкриття виконавчого провадження. В порядку, передбаченим ст. ст.  5960 Закону України  «Про виконавче провадження» державним виконавцем 07.05.2009 проведено опис майна, а саме квартири АДРЕСА_1, що належить ОСОБА_1  Згідно довідки форми № 3 від 14.09.2009  на житловій площі кв. АДРЕСА_1, зареєстрована з 10.01.2003, в тому числі, неповнолітня дитина ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_1

Відповідно до листа № 9239/03-31 від 28.08.2012, Служба у справах дітей висловила заперечення проти продажу квартири, належної боржнику ОСОБА_1 для недопущення порушення прав неповнолітньої дитини.

За вказаних обставин, у своєму поданні головний державний виконавець ВДВС Святошинського РУЮ в м. Києві ставить перед судом питання про встановлення способу та порядку виконання згадуваного виконавчого документа шляхом надання судом  дозволу на реалізацію квартири АДРЕСА_1, що належить ОСОБА_1

В судове засідання учасники судового провадження не з'явились. Оскільки їх неявка не перешкоджає розгляду даного питання, суд визнав за можливе розгляд вказаного подання у їх відсутність.

Суд, вивчивши подання, матеріали кримінальної справи справі № 1-595/06 за обвинуваченням ОСОБА_1 у вчиненні злочинів ч. ч. 2,3 ст. 190, ч. ч. 2,3 ст. 358 КК України приходить до наступних висновків.

Відповідно до ст. 373 ЦПК України за наявності обставин, що утруднюють виконання рішення (хвороба боржника або членів його сім'ї, відсутність присудженого майна в натурі, стихійне лихо тощо), за заявою державного виконавця або за заявою сторони суд, який видав виконавчий документ, у десятиденний строк розглядає питання про відстрочку або розстрочку виконання, зміну чи встановлення способу і порядку виконання рішення в судовому засіданні з викликом сторін і, у виняткових випадках, може відстрочити або розстрочити виконання, змінити чи встановити спосіб і порядок виконання рішення.

Зміна способу і порядку виконання настає тоді, коли за винесеним рішенням визначеним судом порядком виконання неможливо провести стягнення внаслідок відсутності, обезцінення об'єкта стягнення чи з інших причин.

В законі не зроблено переліку обставин, які саме можуть бути підставою для відстрочки і розстрочки, а які - зміни способу і порядку виконання рішення, але обставини, що ускладнюють виконання в одних справах, можуть бути обставинами, що роблять виконання неможливим у інших.

Проте, аналіз норм вказаного закону та ЦПК України дає можливість надійти до висновку про те, що для відстрочки і розстрочки виконання та зміни способу і порядку виконання існують різні підстави. Для відстрочки і розстрочки - обставини, що ускладнюють виконання, а для зміни способу і порядку виконання - обставини, що роблять виконання неможливим.

Під зміною способу і порядку виконання рішення слід розуміти прийняття місцевим  судом нових заходів для реалізації рішення в разі неможливості його виконання у порядку і способом, раніше встановленими.

Разом з цим, зміст подання зводиться не до зміни способу і порядку виконання рішення, а до незгоди з рішенням Служби у справах дітей.

З вказаних мотивів суд не знаходить підстав для задоволення  подання.

На підставі викладеного, керуючись ст. 373 ЦПК України, суд, -

У Х В А Л И В :

У задоволенні подання ВДВС Святошинського  районного управління юстиції в м. Києві про зміну способу та порядку виконання виконавчого листа по кримінальній справі № 1-595/06 за обвинуваченням ОСОБА_1 у вчиненні злочинів ч. ч. 2,3 ст. 190, ч. ч. 2,3 ст. 358 КК України - відмовити.

Ухвала може бути оскаржена до Апеляційного суду м. Києва через Печерський районний суд м. Києва в порядку, передбаченому ЦПК України.

Суддя:

Запись была опубликована: glavred(ом) Понедельник, 13 мая 2013 г. в 9:22
и размещена в разделе Судові справи.
Вы можете следить за ответами к этой публикации через ленту RSS 2.0.
Вы можете оставить ответ или trackback с вашего сайта.

Оставить комментарий

 

Полный анализ сайта