?> Пенсії науковцям | «ПостЧорнобиль»
 
 

«ПостЧорнобиль»

Газета Всеукраїнської Спілки ліквідаторів-інвалідів "Чорнобиль-86". Всеукраїнський часопис для інвалідів Чорнобиля, ліквідаторів, чорнобилян.
23.03.2007, рубрика "Наше право"

Пенсії науковцям нараховують по-новому

На чисельні звернення щодо реалізації Закону України “Про внесення змін до Закону України “Про наукову і науково-технічну діяльність” від 22.09.2006р. № 190-V, який набув чинності з 01.01.2007р. (далі - Закон ), повідомляємо.

Частиною 3 статті 24 Закону встановлено, що пенсії науковим (науково-педагогічним) працівникам призначаються у відсотках від сум заробітної плати наукового (науково-педагогічного) працівника, яка визначається відповідно до статті 23 цього Закону та частини другої статті 40 Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування" та на яку відповідно до законодавства нараховується збір на обов'язкове державне пенсійне страхування (внески).

Для обчислення пенсії враховується заробітна плата наукового працівника за основним місцем роботи за будь-які 60 календарних місяців наукового стажу підряд до 1 липня 2000 року незалежно від перерв та за весь період наукового стажу починаючи з 1 липня 2000 року (частина 5 статті 24 Закону).

За вибором особи, яка звернулася за пенсією, з періоду, за який враховується заробітна плата для обчислення пенсії, виключається період до 60 календарних місяців підряд за умови, що зазначений період становить не більше ніж 10 відсотків тривалості наукового стажу (частина 6 статті 24 Закону).

У всіх випадках період, за який враховується заробітна плата, з урахуванням виключення, передбаченого цим Законом, не може бути меншим ніж 60 календарних місяців (частина 7 статті 24 Закону).

Згідно із частиною 2 статті 40 Закону України „Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування” при визначенні заробітної плати, з якої обчислюється розмір пенсії, застосовується середня заробітна плата працівників, зайнятих у галузях економіки України, за календарний рік, що передує року звернення за призначенням пенсії.

Пенсія науковим (науково-педагогічним) працівникам відповідно до  Закону призначається з дня звернення за призначенням пенсії та за умов звільнення з посади наукового (науково-педагогічного) працівника, за винятком осіб, які працюють за строковим трудовим договором (контрактом), що укладений після досягнення пенсійного віку (частина 16 статті 24 Закону).

Пенсіонерам, які після призначення пенсії відповідно до Закону працювали за строковим трудовим договором (контрактом) на посадах наукових (науково-педагогічних) працівників не менш як два роки, проводиться перерахунок пенсії з урахуванням стажу наукової роботи після призначення пенсії. Перерахунок пенсії здійснюється із заробітної плати наукового (науково-педагогічного) працівника, з якої була обчислена пенсія, або із заробітної плати, визначеної у порядку, передбаченому частинами третьою - сьомою цієї статті (частина 17 статті 24 Закону).

Положення цієї статті поширюються також на пенсіонерів із числа наукових працівників, яким пенсія призначена до набрання чинності змін внесених Законом України від 22.09.2006 р. № 190 (частина 15 статті 24 Закону). Призначення пенсій таким працівникам здійснюється відповідно до частин третьої - сьомої цієї статті з дня звернення. При цьому, звільнення з наукових (науково-педагогічних) посад не вимагається.

Наприклад, дата призначення наукової пенсії 10.01.2005 р. (чоловік), стаж наукової роботи 25 років, заробітна плата визначена за 60 календарних місяців наукового стажу підряд до 1 липня 2000 року та з 01.07.2000 р. по 10.01.2005 р. (з урахуванням заробітку за сумісництвом), після призначення пенсії продовжує працювати на науковій посаді на умовах строкового трудового договору. 12.01.2007 р. звернувся за перерахунком пенсії з урахуванням змін, внесених Законом  № 190 від 22.09.2006 р.. З урахуванням змін, внесених Законом  № 190 від 22.09.2006 р., заявник має право на перерахунок пенсії як особа, яка після призначення наукової пенсії відпрацювала за строковим трудовим договором на посадах наукових (науково-педагогічних) працівників не менше як два роки. Стаж наукової роботи визначається згідно із постановою Кабінету Міністрів України від 04.03.2004 р. № 257 по день звернення (12.01.2007 р.). Заробітна плата обчислюється  за основним місцем роботи за будь-які 60 календарних місяців наукового стажу підряд до 1 липня 2000 року та за весь період роботи після цієї дати, із застосуванням частини 6 статті 24 Закону (оптимізація заробітної плати) та середньої заробітної плати працівників,  зайнятих у галузях економіки України, за 2006 рік.

Прес-служба Мінпраці

 

Надруковано «ПЧ» №5 (53) березень 2007

Запись была опубликована: glavred(ом) Пятница, 23 марта 2007 г. в 19:56
и размещена в разделе Наше право.
Вы можете следить за ответами к этой публикации через ленту RSS 2.0.
Вы можете оставить ответ или trackback с вашего сайта.

Оставить комментарий

 

Полный анализ сайта