?> ПЕРШІ НА ВОДІ | «ПостЧорнобиль»
 
 

«ПостЧорнобиль»

Газета Всеукраїнської Спілки ліквідаторів-інвалідів "Чорнобиль-86". Всеукраїнський часопис для інвалідів Чорнобиля, ліквідаторів, чорнобилян.
28.10.2012, рубрика "Дайджест"

ПЕРШІ НА ВОДІ

Компанія «Немиров» не дає нудьгувати, особливо восени. Цього разу найбільший виробник вітчизняних міцних напоїв запропонував поїздку у гирло Дніпра.

Славутич – третя за довжиною та площею басейну річка в Європі,  після Волги та Дунаю.  На благодатному півдні України, у Херсонській області, впадаючи у Чорне море, численні рукави Дніпра утворюють гирло, загальною площею 350 кв. км, куди входять численні протоки, небаченої краси озера й тихі затони, заболочені ділянки, притоки й мальовничі острови.

Це унікальна стокілометрова ділянка Дніпра шириною до 17 кілометрів, відокремлена екосистема, яка в усі часи вабила риболовів.  Ще у Х – ХIII сторіччях у гирлі Борисфену процвітав найважливіший морський та річковий порт Київської Русі – Олешшя, який постачав рибою столицю імперії русів.  І великі київські князі залізною рукою тримали цю територію. Ні половці, ні печеніги жодного разу не наважилися напасти на неї.  Зараз на території давнього Олешшя знаходиться місто Цюрупинськ.

Згодом ці землі ділили османи, татари, та козаки Прогноїнської паланки Запорозької Січі.

Сьогодні у гирлі найголовнішої річки України нараховується близько 70 видів риби: карп, лящ, сом, краснопер, лин, карась, товстолоб, окунь, щука, судак.

Із третього по сьоме жовтня, поблизу Херсона, під егідою  Федерації риболовного спорту України відбувся п’ятий чемпіонат світу з вилову хижої риби спінінгом з човна. І на фоні усіх наших футбольних негараздів, на воді українці непогано себе почувають. І в командному, і в особистому заліку першість вибороли українці.

Цьогорічний чемпіонат зібрав рекордну кількість учасників – у командному та особистому заліку боролися спортсмени 13 країн – у загальному заліку вони розташувалися таким чином: команди України, Польщі, Росії, Румунії, Латвії, Литви, Італії, Чехії, Угорщини, Білорусі, Південно-Африканської республіки, Казахстану та Ірландії.

Змагання відбувалися у два етапи. Шостого жовтня до трійки лідерів увійшли росіяни, поляки та українці. Наступного дня вітчизняні рибалки вирвалися вперед.

Цього року були прийняті нові правила визначення переможців. Раніше командний результат оцінювався на основі загального вилову. Та, у зв’язку із тим, що на воді важко визначити точну вагу, було прийняте рішення вимірювати довжину трофеїв від голови  до кінця хвостового плавника та складати результати. Рекордом української збірної стала 87-сантиметрова щука!

До заліку на змаганнях 2012 року брали наступні види рибин:

-        Окунь (довжина не менше 30 см);

-        щука (не менше 40 см);

-        судак (не менше 47 см);

-        жерех (не менше 35 см);

-      сом (не менше 75 см);

-      голавль (не менше 29 см).

Мета чемпіонату та його організаторів більш масштабні, ніж виявлення найсильніших спортсменів. Серед основних завдань Міжнародної федерації зі спортивного вилову риби у прісній воді (FIPSed) – захист оточуючого середовища та привертання уваги широких верств до екологічної відповідальності. Усі змагання зі спортивної риболовлі організовані у відповідності до принципу «не вбивати». Тобто вся виловлена під час змагань риба була випущена назад у воду.

«Основним завданням Федерації риболовного спорту України є популяризація риболовного спорту, а також підвищення культурного рівня взаємодії з природою та захист оточуючого середовища. Ключовий принцип та кодекс честі спортивної риболовлі – «впіймав – відпусти».  Таким чином ми привертаємо увагу громадськості до екологічних проблем, закликаємо уважно ставитися до оточуючого середовища.

Протекція еко-ініціатив міжнародним брендом «Немиров» посилює нашу впевненість у завтрашньому дні, дозволяє проводити масштабні спортивні заходи в Україні, підтримувати українську збірну на міжнародних змаганнях у інших країнах» -- наголосив президент ФРСУ Віталій Левченко.

Федерація риболовного спорту України заснована 2002 року й налічує понад дві тисячі членів. Щорічно під її егідою проводиться понад 20 змагань національного рівня у восьми дисциплінах риболовного спорту (вилов риби поплавною вудкою); вилов карпа; вилов риби на фідер; хижої риби спінінгом з берегу та човна; на мормишку, на хлистом та морська риболовля.

ФРСУ є членом міжнародної організації риболовів FIPSed та щорічно бере участь у семи світових змаганнях та одному європейському.

У цьогорічному прес-турі взяли участь близько 30 журналістів, із них два десятки – представники столичних та загальноукраїнських ЗМІ. Нам продемонстрували завод по розведенню осетрової риби та провели майстер-клас із ловлі риби вудкою з берегу. Щоправда, не обійшлося без «жертв» – одна із місцевих журналісток так захопилася конкурсом із вилову риби, що загнала у палець гачок…

Я познайомився із чудовими хлопцями зі збірної Литви, оцінив химерну форму африканських рибалок.  Іноземці хвацько керували гарними, швидкісними човнами.   Наші, старенькі «кримчанки» навівали сум…

Гостей катали на пароплаві, демонструючи плавні й розповідаючи історію краю.

Погода того дня стояла чудова – безхмарне небо та яскраве сонечко зігрівали землю. І подумалося – бодай чимось ми можемо пишатися. Принаймні плавнями, рибою та рибалками…

Без риби залишився

Валерій СЕРДЮК,

Фото автора

Запись была опубликована: glavred(ом) Воскресенье, 28 октября 2012 г. в 3:21
и размещена в разделе Дайджест.
Вы можете следить за ответами к этой публикации через ленту RSS 2.0.
Вы можете оставить ответ или trackback с вашего сайта.

Оставить комментарий

 

Полный анализ сайта