?> Перший Всеукраїнський з’їзд учасників ЛНА на ЧАЕС відбувся (Резолюція) | «ПостЧорнобиль»
 
 

«ПостЧорнобиль»

Газета Всеукраїнської Спілки ліквідаторів-інвалідів "Чорнобиль-86". Всеукраїнський часопис для інвалідів Чорнобиля, ліквідаторів, чорнобилян.

Перший Всеукраїнський з’їзд учасників ЛНА на ЧАЕС відбувся!

Шановні учасники ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС, щоб и хто б не говорив, з’їзд відбувся! Хоча могло б його і не бути. Підстави для цього були.

По-перше, було відмовлено в оренді Великої зали в Будинку федерації профспілок. Ми можемо чітко констатувати, не з доброї волі пішла на цей крок Федерація профспілок України, але в той час для нас було головним – знайти нове приміщення для з’їзду. Вихід був знайдений, хоча треба констатувати і те, що були створені проблеми делегатам з’їзду і, більше всього, пресі.

По-друге, м’яко кажучи, не однозначно був сприйнятий з’їзд іншими громадськими організаціями, які були відстороненні від роботи з’їзду. З часом, будемо впевнені, ці непорозуміння відійдуть на другий план. З’їзд був організований ліквідаторами і для ліквідаторів.

В роботі з’їзду прийняли участь 130 делегатів з 16 областей України. Були обговорені проект Постанови КМУ щодо внесення зміни до Постанови КМУ від 23.11.2011 р. «Про підвищення рівня соціального захисту громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи» та Резолюція Першого з’їзду учасників ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС, були внесені поправки до проекту Резолюції та абсолютною більшістю голосів прийняті з’їздом.

Програма з’їзду була виконана повністю, були створені Комітети по напрямках роботи:

1. Комітет з питань статусу учасників ЛНА на ЧАЕС;

2. Комітет з питань вдів та дітей;

3. Комітет з питань соціального  захисту (пільг та соціальних виплат, житло);

4. Комітет з пенсійного забезпечення;

5. Комітет з питань медицини та оздоровлення;

6. Комітет з організаційних питань та зв’язках  з громадськістю та ЗМІ.

Були затверджені з’їздом склад Комітетів та їх голови.

Робота з’їзду супроводжувалась бурхливими емоціями але була результативною. Від імені ініціативної групи виражаємо подяку делегатам з’їзду, засобам масової інформації, які висвітлювали роботу з’їзда.

Роботи попереду багато, тож успіхів вам, побратими-ліквідатори!

Ініціативна група

РЕЗОЛЮЦІЯ

ПЕРШОГО З’ЇЗДУ УЧАСНИКІВ ЛІКВІДАЦІЇ НАСЛІДКІВ АВАРІЇ НА ЧОРНОБИЛЬСЬКІЙ АЕС

Прийнята з’їздом 26 червня 2012 року

Ми, представники чорнобильських громадських організацій та ініціативних груп учасників ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС, зібралися на свій перший з’їзд з метою об’єднання зусиль навколо єдиної мети – змінити відношення існуючої влади до чорнобильців – ліквідаторів.

У квітні цього року виповнилися 26-ті роковини Чорнобильської катастрофи, на подолання якої, в 1986-90 роках, більшість ліквідаторів направлялася за наказом ДЕРЖАВИ на роботу в зону відчуження під дією високого рівня іонізуючого випромінювання.

Ціною свого здоров’я та навіть життя, ліквідатори захистили не лише Україну, але й увесь світ від катастрофи ПЛАНЕТАРНОГО масштабу та запобігли розповсюдженню радіації по нашій планеті.

Внаслідок цього, ліквідатори, які працювали в ЗОНІ відчуження, втративши імунітет, отримали ряд невиліковних хвороб, які перейшли в інвалідність.

Приймаючи Закон України "Про статус та соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи" (Закон 796-12 від 28.02.1991р.) держава врахувала положення:Віденської конференції про цивільну  відповідальність за ядерну шкоду  від 21 травня 1963 року; Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод 1950 року; Конвенції про права інвалідів та взяла на себе відповідальність за завдану шкоду постраждалим громадянам і зобов’язалась відшкодувати іі за:

1. Пошкодження здоров’я або за втрату працездатності громадянами, та їх дітьми, які постраждали внаслідок  Чорнобильської катастрофи;

2. Втрату годувальника, якщо його смерть пов’язана з Чорнобильською катастрофою.

Конкретні норми повного відшкодування шкоди, встановлені інвалідам-ліквідаторам положеннями статей 20, 50, 52, 54, 67, 71 Закону України "Про статус та соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи"  (Закон № 796-12 від 28.02.1991р.).

Однак останнє рішення Конституційного суду України №3-рп/2012 від 25.01.2012 року протиправно надало Кабінету Міністрів України диктаторські повноваження, прикриваючись "збалансованістю бюджету", не виконувати діючі положення законів.

Постановою Кабінету Міністрів України №1210 від 23 листопада 2011 року "Про підвищення рівня соціального захисту громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи" ускладнилися розрахунки пенсій при обставинах, коли, наприклад, солдати строкової служби взагалі не отримували зарплати. Багато аналогічних питань постає перед військо службовцями, призваними з запасу через райвійськкомати, а також перед цивільними ліквідаторами, які були відряджені на ліквідацію наслідків аварії на ЧАЕС міністерствами та відомствами, що були залучені до робіт з ліквідації наслідків цієї аварії.

Досліджуючи порядок нарахування та виплат пенсії  в усіх  регіонах України, згідно вищезазначеної Постанови Кабінету Міністрів України №1210 та відповідно закладених у ній формул, ми зробили висновок, що більшість інвалідів-ліквідаторів отримують мінімальні пенсії. Трохи  менший відсоток у східному  регіоні, а колишні військовослужбовці строкової служби – 100%, офіцери та прапорщики – 95%.

Апогеєм злочинної діяльності нинішньої влади та нелюдського поводження до інвалідів-ліквідаторів, стало прийняття Верховною Радою та підписаного Президентом Закону України "Про гарантії держави щодо виконання судових рішень".

Цим законом фактично ліквідовано можливість використання суду для захисту  інтересів соціально-незахищених громадян України, а в разі отримання позитивного рішення суду – його виконання.

З’їзд вважає, що такі дії влади стали можливими із-за зрадницької діяльності президента Всеукраїнської громадської організації інвалідів "Союз Чорнобиль України" Андрєєва Ю. Б. та незаконного надання Кабінетом Міністрів України пріоритету з вирішення питань соціального захисту постраждалих від наслідків Чорнобильської катастрофи одній із громадських організацій.

Ми, делегати з’їзду, звертаємося до всіх громадських об’єднань чорнобильців України з вимогою відкинути свої емоції, амбіційні плани і політичні наміри та згуртуватися навколо захисту інтересів постраждалих від наслідків Чорнобильської катастрофи, права яких без боязко порушуються владою.

Ми,  делегати з’їзду, закликаємо політичні партії, об’єднання і блоки неухильно дотримуватися раніше взятих на себе публічних зобов’язань щодо гарантій соціального захисту ліквідаторів аварії на ЧАЕС. Ми, наголошуємо, що подальша співпраця між політичними партіями та громадськими чорнобильськими організаціями можлива лише на умовах, що ця співпраця будуватиметься виключно на принципах по відстоюванню Конституції України та Закону України "Про статус та соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи".

Ми, делегати з’їзду, засуджуємо дії Кабінету Міністрів, Верховної Ради та Президента України, якими знищується соціальний захист учасників ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС та  вимагаємо від них змінити своє ставлення до нас та інвалідам-ліквідаторам видати посвідчення учасників ЛНА на ЧАЕС категорії 1А.

Переглянувши та обговоривши нагальні питання, які постали перед ліквідаторами після затвердження постанови Кабінету Міністрів України №1210 від 23 листопада 2011 року "Про підвищення рівня соціального захисту громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи"  ми вимагаємо:

1. Негайно припинити у ЗМІ розгорнуту дискредитацію, травлю і  брехню щодо ліквідаторів аварії на ЧАЄС та їх нібито надмірного пенсійного забезпечення.

2. Негайно припинити порушення законів стосовно нарахування пенсії інвалідам-ліквідаторам, а також необґрунтовані вимоги щодо надання первинних документів, які були знищені підприємствами, установами, організаціями та відомчими державними архівами.

3.  Негайно відновити роботу міжвідомчої комісії з вирішення проблемних питань щодо статусу ліквідаторів.

4. Привести Постанову Кабінету Міністрів України №1210 від 23 листопада 2011 року "Про підвищення рівня соціального захисту громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи" у відповідність з положеннями Закону України "Про статус та соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи", в якому передбачено, що в усіх випадках  розміри  пенсій  для  інвалідів,  щодо  яких встановлено  зв'язок з Чорнобильською катастрофою,  не можуть бути нижчими:

по I групі інвалідності - 10 мінімальних пенсій за віком;

по II групі інвалідності - 8 мінімальних пенсій за віком;

по III групі інвалідності - 6 мінімальних пенсій за віком;

дітям-інвалідам - 3 мінімальних пенсій за віком.

5. Вважати державним боргом невиплачені пенсії згідно рішень судів для  усіх ліквідаторів аварії на ЧАЕС, з наступним його погашенням до 1 червня 2013 року.

У разі невиконання наших вимог змушені будемо звернутися до європейської спільноти, громадських діячів, правозахисників та політиків за всебічною підтримкою, а також вдатися до протестних акцій.

Запись была опубликована: glavred(ом) Среда, 27 июня 2012 г. в 17:20
и размещена в разделе Наше право, Соціальне партнерство.
Вы можете следить за ответами к этой публикации через ленту RSS 2.0.
Вы можете оставить ответ или trackback с вашего сайта.

На сообщение "Перший Всеукраїнський з’їзд учасників ЛНА на ЧАЕС відбувся (Резолюція)" 4 комментария

 1. Ильяс Белялов сказал(а):

  Президенту Украины
  В.Ф Януковичу
  от Белялова И.Р., участника ЛПА на ЧАЭС
  2 категории льгот,
  Удостоверение серия: А №234553
  Адрес: 95048, АР Крым, г. Симферополь
  ул. Балаклавская, д.117 кв.№33

  Уважаемый Виктор Федорович!

  Поводом обращения к Вам явилось грубое и циничное нарушение моих прав, льгот, чести и достоинства со стороны ГУ ПФУ в АР Крым( начальник Кудрявцева Л.А.) и Министерства Социальной политики в АР Крым (1 зам. Министра – Кручек И.В.).
  Я, Белялов Ильяс Рефатович (родился26 апреля1957 года), участник ликвидации ЛПА на ЧАЭС был призван и мобилизован ( срок три дня) на военные сборы по приказу Минобороны бывшего СССР для ликвидации последствий аварии и направлен в распоряжение в/ч 74161, Московский отряд, стройбат (Командир п\п Ширшов ), дислоцируемая в с. Ораное, Иванковский район, Киевской области, Украина. В период военных сборов выполнял работы по строительству второй очереди «Могильника» по захоронению радиоактивных отходов в районе г. Припять.
  С глубокой уверенностью и ответственностью заявляю Вам, Президенту Украины, в преддверии празднования дня Конституции Украины, что по отношению ко мне нарушены права и льготы, гарантированные Законом Украины « О статусе и социальной защите граждан, вследствие Чернобыльской катастрофы» за № 796 – Х11 от 1991 года, чести и достоинства, гарантированные Конституцией Украины, как гражданину Украины и участнику ЛПА на ЧАЭС в 1987 году.
  Нарушение моих прав и льгот, чести и достоинства, согласно Закона Украины за № 796 – 11 от 1991 года и Конституции Украины автоматически ограничили моё право на участие выборах ВР Украины 2012 года, право на достойную пенсию и сносную жизнь или вернее не имею возможности ими, правами, воспользоваться.
  26 июня2012 года меня пригласили на прием к Начальнику ПФУ в АР Крым, 14 – 00 час., где присутствовали: Щербина М.В. и Гурьева. На приеме Кудрявцева сделала заявление ( разъяснение) о том, что она в лице начальника УПФУ в АР Крым не выполнит решения Суда и Прокуратуры, если они по моему Обращению ( иску, заявлению) признают нарушения и обяжут ГУ ПФУ в АР Крым пересмотреть размер моей пенсии и доплат, согласно Закона Украины с момента достижения моего пенсионного возраста. Далее она заявила, что это делать не имеет смысла … . И только Президент Украины своим именным Указом может обязать пересмотреть мое персональное дело как неординарное.
  Вы, Виктор Федорович, действительно, правы, сделав заявление на совместном заседание Правительства Украины, рассматривающего Ваши инициативы по социальной политике Правительства Украины о том, что пора руководителям и работникам социального и пенсионного департаментов хватит «держать за горло» граждан Украины и решать их проблемы согласно Законов Украины и Конституции.
  В знак протеста мною были сданы удостоверение участника ЛПА на ЧАЭС, пенсионное удостоверение (оригиналы), «Социальная карта Крымчанина»: в ГУ ПФУ в АР Крым, Министерство социальной политики АР Крым, Президенту Украины.
  Со всей ответственностью заявляю, я смогу воспользоваться своими правами, как участника ЛПА на ЧАЭС и статусом, правом на достойную пенсию и статуса пенсионера Украины только в одном единственном случае, если Вы, Президент Украины, восстановите в полном объёме и качестве мои права и льготы в соответствии с Закона Украины №796 -11 и Конституции Украины.
  Данное решение я принял в ясной памяти и здравом уме с надеждой и верой решения моих прав, чести и достоинства.

  Участник ЛПА на ЧАЭС, 2 категории И. Белялов

 2. Колесников Сергій сказал(а):

  Молодцы ребята!Надо убирать эту гниль Андреева и его покровителей.Ведь осенью 1990 году в доме отдыха “Энергетик”в Ворзеле Юрий Андреев был избран нелегитимно.Просто представители украинских чернобыльских организаций были приглашены на Совет и там Владимиром Холошей было внесена кандидатура его соседа по лестничной клетке в Припяти и Киеве,мол для улучшения руководства чернобыльскими организациями Укра-ины.И какое это было это улучшение,Андреев всё время сидел в ЦК КПУ,выбивая себе,а не чернобыльскому движению.О его авторитете говорит то,что несколько раз выдвига-ясь кандидатом в народные депутаты он не набирал и полпроцента голосов.Для Андре-ева главная патологическая цель быть наверху.А что всегда всплывает на поверх-ность?Правильно:щепки и гамно.Щепкой Андреева не назовёшь,значит он ….. Всё время главные роли у нас играли эвакуированные.Им всегда мало.Скажу для сравнения:в 1986 году после прибытия с в/ч 73413 я работал в профкоме ПО “Пишмаш”(помните машинки “Ятрань”?)и лично возил платежки с завода на фирму “Мебель”на 400 тыс рублей,и это на 23 семьи,так поступали и другие предприятия Кировограда.А мы,прибыв из зоны,даже толком не могли медосмотр пройти ибо нам писали,что все наши болезни врождённые.Мы получили копейки по сравнению с ними.А сейчас они хотят пенсии наравне с нами?Всё дальше без эвакуированных.Молодцы, ребята!

 3. admin сказал(а):

  @ Ильяс Белялов:
  Молодец, Ильяс! Я тебе апплодирую!
  Колесников Сергій написал(а) в комментах, что:

  Всё дальше без эвакуированных

  Согласен! У нас в александрийском районе для эвакуированных был построен целый поселок. Двухэтажные коттеджи общей пощадью больше 150 кв.м. 25-30 соток земли возле дома и паи в местном колхозе. Ехал как-то в поезде с “эваками”, хвалились, что каждый год отдыхают на Кубе. Епт, а я в санатории был только один раз по “горящей путевке” в 1997 году. Все лекарства платные. Суд длится до-сих пор с 2008 года, в апелляции в Днепре. Очередной суд был 29 марта сего года, решение не написано. Адвокат говорит, готовь 1000 зелени и вези лично иначе хрен получишь решение в этом году. А после выборов включают печатный станок и твои деньги уменьшаются в энное кол-во раз…
  С уважением, Александр. 1987 год с. Ораное. Химбат 25 бригада в.ч. 83279. Два месяца на 4-ом энергоблоке в турбинном цехе в бригаде “смертников”… ІІ группа инвалидности.

 4. aristotel сказал(а):

  Предлагаю: ликвидаторы всех стран-объединяйтесь.Почему именно ликвидаторы-да потому, что задачи и проблемы совпадают.Решим по ликвидаторам-там решится и по вдовам.
  Статья 54 Чернобыльского Закона четко и ясно сказала:ликвидатору-инвалиду не меньше 10.8.6, а кто получал зарплату за пределами 30-ти км зоной (пострадавшие)-пенсия насчитывается по трудовому Закону.Не ругайтесь, так не я хочу, а так в Чернобыльском Законе написано еще с 1991 года.Механизм такой: приходиш в ПФу с вопросом хочу пенсию, заработал, тут-же смотрят на удостоверение и определяют: ликвидатор-значит не ниже 10.8,6, пострадавший-по Закону “Об общеобязательном государсвенном пенсионном страховании”.Таким образом, по закону требовать 10,8,6 имеет право инвалид-ликвидатор.Чувствую, не всем понравится.Если есть претензии-к Верховной Раде Украины.Кого обидел ненароком, прошу прощения.

Оставить комментарий

 

Полный анализ сайта